Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 17:29:57
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pickguard, áno alebo nie?  (Prečítané 2367 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« kedy: 02. August , 2006, 14:01:37 »

Mám menšiu dilemu. Vo vežmi blízkej budúcnosti si chcem dať postaviť novú gitaru.Dilema spočíva v tom či s picguárdom (nevie ako sa to správne píše, tak ma kžudne opravte) alebo bez neho. Jedna sa mi hlavne o zvuk lebo ten je podstatný. Viem si približne predstaviť aký rozdiel to je. Skvôr by ma zaujímali Vaše skúsenosti a názori. Aký to má vpliv na HB akí na singel.
Čo mi odporúčate.

Ešte pre doplnenie: hmatník bude celojavorový, telo asi jaseň ešte sa rozhodnem. Snímače budú HB pri kobylke Seymor Duncan pearl gates plus a 2 x single Kent Amstrong.

Alebo ďalšia možnosť nemá to žiaden vpliv na zvuk? Ale to určite nie, veď určite je rozdiel či je snímač uchytení na plaste alebo priamo na tele teda na dreve.

Dík za typi.

Naposledy upravil martinlm, : 02.08.2006 o 15:03
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1 kedy: 02. August , 2006, 14:36:23 »

To je uplne jedno. Davnejsie som cital na nejakom zahr. git. fore, ze ten, co je napevno priskrutkovany ma pevnejsi zvuk, ale skor si myslim, ze rozdiel bude pri extremnych otrasoch na gitare.
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #2 kedy: 02. August , 2006, 14:42:38 »

ak to bude superstrat ak som sa dobre dovtipil alebo nieco take tak tam by som asi pickguard nedaval... k humbuckerom sa moc nehodi Žmurk dla mna
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #3 kedy: 02. August , 2006, 14:52:22 »

hangar_18 napísal:
Citácia
ak to bude superstrat ak som sa dobre dovtipil alebo nieco take tak tam by som asi pickguard nedaval... k humbuckerom sa moc nehodi Žmurk dla mna


Bude to tvar Musicmann, s menšímy úpravami.
Musicmann na niektorých má na niektorých nemá.
Zaznamenané
The Ripper
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 218


« Odpoveď #4 kedy: 02. August , 2006, 15:23:32 »

Jaaaj...MusicMan? Tak to nie je moc moj styl. :)
Niekde sa mi hodi pickguard, niekde nie. Skus sem hodit nejaku ukazku napriklad.

Kto ti stavia?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 02. August , 2006, 16:08:07 »

Je uplne jedno, ci je snimac uchyteny na plaste alebo v dreve alebo ci ho pridrzujes zvrchu struny rukou. Snimac snima chvenie struny, nie materialu. Struna sa chveje v zavislosti od materialu tela, krku, sposobu uchytenia v tele... ... Elektromagneticky snimac nic ine, ako chvenie struny nedokaze zosnimat. Otrasmi su schpne cievky v snimaci medzi sebou naindukovat akysi zvuk, ale cim kvalitnejsie su snimace navinute alebo ak su zaliate vo vosku, sa tento efekt vytraca. Skratka veci, ako sposob uchytenia snimacu su mozno fyzikalne meratelne, ale v praxi bezvyznamne.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6 kedy: 02. August , 2006, 17:13:53 »

rastis napísal:
Citácia
Je uplne jedno, ci je snimac uchyteny na plaste alebo v dreve alebo ci ho pridrzujes zvrchu struny rukou. Snimac snima chvenie struny, nie materialu. Struna sa chveje v zavislosti od materialu tela, krku, sposobu uchytenia v tele... ... Elektromagneticky snimac nic ine, ako chvenie struny nedokaze zosnimat. Otrasmi su schpne cievky v snimaci medzi sebou naindukovat akysi zvuk, ale cim kvalitnejsie su snimace navinute alebo ak su zaliate vo vosku, sa tento efekt vytraca. Skratka veci, ako sposob uchytenia snimacu su mozno fyzikalne meratelne, ale v praxi bezvyznamne.


Za toto by Ta fandovia Telecastru alebo Les Paul Juniorov alebo Specialov ukamenovali. Žmurk Napriklad vela ludi tvrdi, ze tzv. \"dogear\" P90 na LP Juniore ma citelne iny zvuk ako volne zapusteny inak ten isty snimac P90 na LP Special, pricom su to konstrukcne a materialovo tie iste gitary.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #7 kedy: 02. August , 2006, 17:40:57 »

Ja mam rad pickguardy, na fendrovitych gitarach urcite ... aj superstratoch a musicmanoch ... Nemam rad popri snimacoch diery az priekopy, kde sa dostava spina ... A moj nazor je taky, ze je to uplne jedno ci je snimac uchyteny v plaste alebo v dreve. Ide o to ako sa chveju struny, nie snimace. Tak jednoznacne moj hlas je za pickguard.... A este k tomu BTW pick. sa da spravit aj z dreva, ked uz ti robi celu gitaru na zakazku.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 02. August , 2006, 20:42:37 »

progrock - ja som dal cistu teoriu ako to vidim. V praxi som este nevypozoroval nic take, co by mi ju naburalo... Ale clovek sa uci :)
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #9 kedy: 03. August , 2006, 09:25:45 »

Dík za radi. Čakal som, že sa tu o tom viac povadíte. Ale odpoved je vic menej jednoznačná.
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #10 kedy: 03. August , 2006, 09:35:06 »

The Ripper napísal:
Citácia
Jaaaj...MusicMan? Tak to nie je moc moj styl. :)
Niekde sa mi hodi pickguard, niekde nie. Skus sem hodit nejaku ukazku napriklad.

Kto ti stavia?


Stavať to bude Kučkovský. Asi ho tu moc nikto nepozná ale je vežmi vežmi šikovný. Aspoň čo som držal v ruke od neho bolo skvelé. Aj Griglák a Rosza mu povedali že môže byť na svoje nástroje hrdí.


Tu je link: Stránku ešte nemá dokončenú takže tam toho veža nie je. Ale aspoň niečo.
http://handguit.com/
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.087 sekund, 22 otázok.