Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 19:05:37
Strán: [1] 2 3 ... 23 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gibson LP vs. epiphone LP  (Prečítané 56984 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« kedy: 05. August , 2006, 09:43:37 »

Nazdar chcel by som vediet ake su zasadne rozdieli vo vyrobe tychto gitar.Preco su epiphony standardne povazovane za nekvalitne pripadne le spravene.Co to som sa uz dozvedel ozapjeni snimacou ale viac ma zaujima konstrukcia.Je to materialmi alebo priamo vyrobou.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 05. August , 2006, 09:54:18 »

Su to zvukovo zasadne odlisne gitary. Epiphone LP ma s Gibson LP spolocny iba tvar, inak vlastne skoro nic. Materialy su ine, Epiphone nepouziva mahagon ale jelsu, ak mahagon, tak ine, lacnejsie odrody ako Gibson. Javorova vrchna doska u Epiphone je len dyha. Tym nechcem povedat, ze Epiphone nemozu hrat dobre, skusal som vela kusov a niektore zneli po vymene snimacov celkom schopne, ale zvukovo je to stale velmi odlisne od Gibson LP. Celkovo zneju ostrejsie, menej dreveno a plochejsie. Sustain mali niektore pozoruhodne dobry co som skusal. Celkovo by som si Epiphone za peniaze, za co sa predavaju nove nikdy nekupil a isiel by som radsej cestou, aku naznacil Rastis v clanku o japonskych gitarach, ktore zrovnaju vsetky Epiphone pod zem (okrem tych, co su robene pre japonsky trh).
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 05. August , 2006, 11:43:38 »

Epi maju dost zle snimace a elektriku. Vacsinou maju slusny sustain. A vacsinou nemaju tak pevny zvuk, ako ma mat dobry LP, skorej zneju plochejsie, ako pise Prog. Maju otrasny tvar hlavy :)
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #3 kedy: 05. August , 2006, 15:50:13 »

ja mám \"lacný\" gibson lp studio a je to aj oproti epi lp custom dosť rozdiel...
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #4 kedy: 06. August , 2006, 10:36:29 »

Ja som sa ešte s Epi ,ktorý by sa mi páčil,nestretol.Kamoš mi doniesol ukázať dva LP od Vintage s tým,že to hrá lepšie ako origoš.Ale to zasa ani omylom.Nehralo to zle,ale Gibson je Gibson.
Zaznamenané
Eternal
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #5 kedy: 06. August , 2006, 11:34:37 »

rady napísal:
Citácia
ja mám \"lacný\" gibson lp studio a je to aj oproti epi lp custom dosť rozdiel...

no hej, lenze Lp studio stoji 2.5 krat viac ako ten custom od epi;)
Zaznamenané
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #6 kedy: 06. August , 2006, 11:39:33 »

no vidis.tu je dalsi rozdiel
Zaznamenané

I hate commercion
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #7 kedy: 06. August , 2006, 11:49:04 »

rastis napísal:
Citácia
Epi maju dost zle snimace a elektriku.


Cize keby sa vymenila elektrika bolo by to lespsie?
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #8 kedy: 06. August , 2006, 12:08:17 »

bolo by to o nieco lepsie.ale pametaj,ze drevo neokasles.
Zaznamenané

o-yep sro
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #9 kedy: 06. August , 2006, 12:31:23 »

ale keby si vymenil aj elektriku aj drevo za nejaky hondurasky mahagon, to by uz slo:laugh: :lol:

Naposledy upravil metalhead, : 06.08.2006 o 13:39
Zaznamenané

I hate commercion
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 06. August , 2006, 14:47:40 »

tomino napísal:
Citácia
...Cize keby sa vymenila elektrika bolo by to lespsie?...


Nie. Keby sa upravila elektrika, nerobilo by to presluch a brum pri stiahnutom volume. Keby sa vymenili snimace, za dobre, nenapiskavali by pri vyssich hlasitostiach a malo by to trochu krajsi zvuk. Ale gitara hra sama o sebe, snimace su az na neviem kolkatom mieste.
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #11 kedy: 06. August , 2006, 18:25:10 »

ffamp napísal:
Citácia
Ja som sa ešte s Epi ,ktorý by sa mi páčil,nestretol.Kamoš mi doniesol ukázať dva LP od Vintage s tým,že to hrá lepšie ako origoš.Ale to zasa ani omylom.Nehralo to zle,ale Gibson je Gibson.

Z novych gitar maju ku gibsnom LP najblizsie prave tieto Vintage V100 co je kopia gibsnu, dokonca je cely z mahagonu (neviem ale akeho) ... Cize by stalo za test, tam dat gibsnacke 490/498 snimace, a potom porovnat ... myslim ze by sme boli dost milo prekvapeny .. na to ze ta gitara stoji 15 litrov.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #12 kedy: 06. August , 2006, 18:34:53 »

Práveže som na tú gitaru dával S.Duncany miesto pôvodných Wilkinsonov.Inak tónové clony sú tam strašné-tak idiotský priebeh som ešte nezažil.A ani vnútro elektriky nastriekané elektricky VODIVOU!!!farbou nie je ideálne riešenie.Stačí dotiahnúť poťák-aby sa netočil a človek sa ide zblázniť pri hžadaní chyby.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #13 kedy: 06. August , 2006, 19:14:23 »

Aj ja som hral na tomto Vintage LesPaule s S.D. snimacmi. Hral super a myslim, ze lepsie ako Epi v tejto cenovej kategorii. Ale bolo by to dobre vyskusat porovnat.
Zaznamenané
Pedro
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


Metallica


« Odpoveď #14 kedy: 10. August , 2006, 12:24:09 »

lebo aj ja som rozmyslal ze si kupim daky LP model tak mi skuste poradit ze co asi Stagg, ci ten tiez nie  abo akytak do tych 25 daco ... poradte bo som cel epi ale ked som videl co pisete tak no nefim poradte pls
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 23 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 22 otázok.