Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 20:52:25
Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gibson LP vs. epiphone LP  (Prečítané 56979 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #315 kedy: 26. Február , 2009, 17:39:06 »

A to sa este vyraba? Ci sa to da kupit len na ebay. Inak ta cena je fajna a doprava 20 dolacov?
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #316 kedy: 26. Február , 2009, 18:28:02 »

A to sa este vyraba? Ci sa to da kupit len na ebay. Inak ta cena je fajna a doprava 20 dolacov?

jedine na ebay. cena fajna az tak nie je - za taku cenu kupis overeny a vyhraty Greco / Burny stredne vyssej triedy. tieto Epi pozname len z doslychu, realne to nikto na Slovensku asi nema... dopravu rataj 120-130 + clo z celej sumy, aj s dopravou.

toto je na istotu za lepsie peniaze:

http://cgi.ebay.com/Burny-Late-70s-Early-80s-LP-Custom-Burst-MIJ_W0QQitemZ190287508633QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item190287508633&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

jedine, ze by si pasol po napise Epiphone na hlave...
Zaznamenané
br4nik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 248



« Odpoveď #317 kedy: 02. Marec , 2009, 22:39:52 »

EPIPHONE
Epiphone Company je dnes jeden z nejznámějších výrobců hudebních nástrojů, a to jako dceřiná firma společnosti Gibson. Historie této značky sahá mnohem dál, než jen do roku 1957, kdy ji Gibson koupil.

Tato firma vznikla již v roce 1873 Turecku, když zde Řek Anastasios Stathopoulos začal vyrábět housle a loutny. V roce 1903 se Stathopoulos přestěhoval do New Yorku, kde pokračoval ve výrobě strunných hudebních nástrojů. Po jeho smrti firmu převzal syn Epaminondas, z jehož jména byl odvozen i nový název firmy a jenž po první světové válce z Epiphone udělal výrobce, jenž plnohodnotně soupeřil s Gibson.

Po smrti Epaminondase firmu převzali jeho bratři, avšak ti nebyly zdaleka tak schopní, Epiphone začala upadat, byly zde časté stávky, výroba se přestěhovala z NY do Philadelphie. Problematická situace skončila tím, že Epiphone koupil její největší rival - Gibson.

V následujících letech se Epiphone dokázala zvednout a znovu začít fungovat, produkovat kvalitní nástroje a zaujmout hudebníky. Tehdejší model x používali například i John Lennon a Paul McCartney, v jehož rukách můžeme Casina vidět dodnes.

Na počátku 70. let se Epiphone začali vyrábět v Japonsku, v 80. letech se část výroby přenesla do Korey. Tyto nástroje byly od amerických odlišné, zejména použitými materiály. Po uzavření korejské továrny se výroba roku 2002 zahájila v Qingdao v Číně.

V současnosti má Epiphone status dceřiné firmy Gibson, která jako jediná vyrábí jeho licencované kopie. Pokud tedy člověk hledá kvalitní nástroj, ale nechce zbytečně dávat peníze do originálu, modely Epiphone jsou tím nejlepším řešením.
Zaznamenané
br4nik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 248



« Odpoveď #318 kedy: 02. Marec , 2009, 22:51:09 »

ja mam epiphone sgh400 a je uplne v pohode nieje to gibson ale aj cena je trosku ina...a zda sa mi zvukovo blissie ako vintage....a ta skareda nepodarena hlava...to je hlava epiphone a je to vec vkusu mne sa paci viac ako gibson hlava...zrejme na tych kopiach chcu mat aspon nieco zo svojej dielne a komu sa to nepaci nech si to nekupuje a zbytocne to nezjebava...nech si kupi tu skvelu vintage ala zadubeny bach...  



mozno sa mi to len zda ale ten tipek co ich testuje si vymenil ladiace kluce s epi na gibson...na epi su klasa plastove ako ma mat gibson a vintage a na gibsone su take ako ma aj moj epiphone...heh asi boli lepsie...
« Posledná zmena: 03. Marec , 2009, 22:27:35 od br4nik » Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #319 kedy: 03. Marec , 2009, 17:02:41 »

ja mam epiphone sgh400 a je uplne v pohode nieje to gipson ale aj cena je trosku ina...a zda sa mi zvukovo blissie ako vintage....a ta skareda nepodarena hlava...to je hlava epiphone a je to vec vkusu mne sa paci viac ako gipson hlava...zrejme na tych kopiach chcu mat aspon nieco zo svojej dielne a komu sa to nepaci nech si to nekupuje a zbytocne to nezjebava...nech si kupi tu skvelu vintage ala zadubeny bach...  



mozno sa mi to len zda ale ten tipek co ich testuje si vymenil ladiace kluce s epi na gipson...na epi su klasa plastove ako ma mat gipson a vintage a na gipsone su take ako ma aj moj epiphone...heh asi boli lepsie...

pise sa Gibson nie gipson
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #320 kedy: 03. Marec , 2009, 17:12:50 »

pise sa Gibson nie gipson

Hovorí sa piškót a nie pidán
Zaznamenané
br4nik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 248



« Odpoveď #321 kedy: 03. Marec , 2009, 22:31:24 »

pise sa Gibson nie gipson

sorry ja mam onicom epifon za 10tacov co nikto nechce....gibson som videl iba na rozmazanom obrazku takze neviem ani ako sa to pise... Zdravíčko
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #322 kedy: 03. Marec , 2009, 22:46:33 »

sorry ja mam onicom epifon za 10tacov co nikto nechce....gibson som videl iba na rozmazanom obrazku takze neviem ani ako sa to pise... Zdravíčko

Krasa. Dlho som nevidel podobne dobry argument, parada.

Mam tiez Vintge a hra to fajn. :)
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #323 kedy: 03. Marec , 2009, 22:49:10 »

sorry ja mam onicom epifon za 10tacov co nikto nechce....gibson som videl iba na rozmazanom obrazku takze neviem ani ako sa to pise... Zdravíčko
Bavím sa skvele tak toto ma dostalo
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Kimlo
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


comfortably numb


WWW
« Odpoveď #324 kedy: 04. Marec , 2009, 07:31:00 »

vraj existuju len dve gitary.
Fender a Gibson.
ostatne su len nefunkcne kopie...
Zaznamenané

Ibanez Blazer Custom
Epiphone LP Standard
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,71076.0.html
br4nik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 248



« Odpoveď #325 kedy: 04. Marec , 2009, 18:01:05 »

v teme Gibson vs Epiphone by sa nemalo pisat, ze Epiphone su proti Gibsonom (a nielen nim) nic moc ? preco by sa nemalo ?


keby vychadzame s ceny mohli by sme povedat ze epi je na tom lepsie...ale cenu bohuzial nikto nevidi....vsetci ospevuju predrazeny gipson no len ci na nom vsetci aj hravate...
Zaznamenané
br4nik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 248



« Odpoveď #326 kedy: 04. Marec , 2009, 18:02:38 »

Aj ja som hral na tomto Vintage LesPaule s S.D. snimacmi. Hral super a myslim, ze lepsie ako Epi v tejto cenovej kategorii. Ale bolo by to dobre vyskusat porovnat.

ktozvie ako by s tymi SD hral epi.... :)
Zaznamenané
br4nik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 248



« Odpoveď #327 kedy: 04. Marec , 2009, 18:12:10 »

kym si nesadnes do porsche, aj dacia sa zda dobre auto.
ked nemas vodicak mozes sediet aj vo ferrari a aj tipek na dacii ta obehne.... Bavím sa skvele Bavím sa skvele ;Di
Zaznamenané
Kimlo
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


comfortably numb


WWW
« Odpoveď #328 kedy: 04. Marec , 2009, 18:51:05 »

ked nemas vodicak mozes sediet aj vo ferrari a aj tipek na dacii ta obehne.... Bavím sa skvele Bavím sa skvele ;Di

to bolo pekne.
Zaznamenané

Ibanez Blazer Custom
Epiphone LP Standard
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,71076.0.html
Dejvo
Hosť
« Odpoveď #329 kedy: 04. Marec , 2009, 19:17:38 »

ked nemas vodicak mozes sediet aj vo ferrari a aj tipek na dacii ta obehne.... Bavím sa skvele Bavím sa skvele ;Di

Ked niekto nema vodicak to neznamena predsa ze nevie jazdit  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.245 sekund, 22 otázok.