Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 20:19:09
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: P bass a poloha (orientacia) snimaca  (Prečítané 3488 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« kedy: 06. August , 2006, 16:28:26 »

poslednu dobu som sa trocha vrtal v roznych P bassoch a celkom ma zaujal fakt, ze nie vzdy sa osadza snimac ako na klasike fender P bassoch (ci fodera monarch),ale vo vacsine co som videl naopak - napriklad dve kamilove basy, alebo basy ibanez ci spector.

ibanez


spector


kamil greben


ajked tato je hybrid ako ju aj kamil nazval.


oproti klasike


a fodere


celkom by ma zaujimalo ze ci a ak tak ako sa to prejavuje na zvuku. a k tomu kamilovmu hybridu asi otazka priamo nanho, ze ako sa zvukovo prejavuje pridanie dalsieho P snimaca v danej polohe oproti povodnemu snimacu (resp. o co tvorcovi pri vyrobe islo).
Zaznamenané

o-yep sro
depesak
nováčik
*
Príspevkov: 25



« Odpoveď #1 kedy: 07. August , 2006, 10:17:31 »

Prejavuje sa to tak, že hrubé struny hrajú konkrétnejšie a tenké majú väčší objem.
Na hybride išlo tvorcovi o design a tiež to bol nástroj pôvodne určený na porovnávanie snímačov. Pri zapojeni obidvoch lomených snímačov sa neudialo nič ohromujúce, ale treba sa opýtať Mareka Minárika, ktorú polohu prepínača používa najviac.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 07. August , 2006, 12:19:16 »

depesak napísal:
Citácia
Prejavuje sa to tak, že hrubé struny hrajú konkrétnejšie a tenké majú väčší objem.


Hovoris o tomto?
Zaznamenané

kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 07. August , 2006, 13:34:22 »

aku vyhodu ma potom klasicka P basova zostava?

tipol by som ze hutne basy a ostre, konkretne vysky...

lenze basy su vecsinou hutne a vysky zase ostre...

Naposledy upravil kubriel, : 07.08.2006 o 14:42
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 07. August , 2006, 13:45:43 »

To je na zvazenie, komu sa co lubi. Riesenie, ako popastoval Pista ma presne tu vyhodu, ze tenke struny maju k hrubsim o cosi blizsie hutnostou. Riesenie typu Fender P-Bass zase robi trochu kontrast - hrube struny maju zvyraznenu hutnost a tenke maju zvyrazneny ostry charakter.

To je to iste, ako kobylovy singel na Stratocastery. Clovek by ho logicky umiestnil opacne, aby tenke struny nezneli oproti hrubym tak tenko. No a Leo to vyriesil uplne naopak - tenke este viac stensil, nech to reze v usiach, co to da :)...

Naposledy upravil rastis, : 08.08.2006 o 16:08
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 07. August , 2006, 13:49:03 »

este nieco... aky je rozdiel zvuku medzi hambakraom a la musicman a p bass
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 07. August , 2006, 13:53:39 »

Asi taky, ze P-bass nie je typicky humbucker. Su to 2 single, z ktorych kazdy snima 2 struny. Klasicky humbucker su 2 cievky, ktore snimaju kazdu strunu z 2 miest, cize ovela viac stredov, nie take zvonive vysky atd...

(toklo ako nebasgitarista)
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #7 kedy: 08. August , 2006, 09:40:05 »

dik kamil, pride mi to teraz dost scestne to riesenie co montuje Fender, ale viacmenej ako povedal rasto, Leo je Leo a zrejme preto je preci a strat tam kde je.
vcera som chvilu drzal v rukach fender mark hoppus signature- je to taky zlepenec, P bass krk, Jazz bass telo, jeden basslines P snimac. z toho krku som velmi dobry pocit nemal, ale to je asi iba fakt o zvyku. co ma ale hnevalo viacej, bol ten basslines snimac, ktory moj zosik ocividne dost sral tiez, furt mi to bustrilo, no ked som vymenil basy za klasicky pasivny jazz,tak to bolo ok. musim si ist niekde opacit pasivny P bass...:silly:
Zaznamenané

o-yep sro
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 08. August , 2006, 09:54:45 »

Mňa by zaujímalo, prečo nie sú tie krkové bližšie pri krku. Prečo sú tak blízko ku kobylkovým. Na hybride od Kamila mohli byť aj kobylkové bližšie pri kobylke. Či nie? Mohlo by tam byť širšie zvukové spektrum. :hm:
Zaznamenané

depesak
nováčik
*
Príspevkov: 25



« Odpoveď #9 kedy: 17. August , 2006, 19:54:15 »

Hybrid bol robeny na priame porovnavanie snimacov, preto su tesne vedla seba. Ked je krkovy velmi blizko pri krku, zvuk je huhlavy a tazko pouzitelny, ked je kobylovy velmi blizko pri kobyle, zvuk je slaby, tenky, bez basov a tazko pouzitelny.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.