Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 03:11:47
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aky lampovy preamp na nahravanie doma?  (Prečítané 8045 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pem11
nováčik
*
Príspevkov: 23


« kedy: 09. August , 2006, 15:09:12 »

Ahojte,
Viete mi niekto poradit? Chcem kupit nejaky kvalitny lampovy preamp na hranie doma a nahravanie (doma aj sem tam v studiu). Nepotrebujem to na zive hranie s kapelou. Dnes mam iba asi patrocny Johnson J-station. ten by som teoreticky mohol vyuzit ako efektovy procesor. Ak to chcem zapojit do pc, potrebujem aj koncovy zosilovac? Rozmyslal som nad mesa/boogie triaxis, pripadne engl e530, e580, rocktron prophesy, voodu valve, piranha... Malo by sa to zmestit priblizne do 50000Sk (aj pouzite).
Budem vam vdacny za akekolvek postrehy.
Dik.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 09. August , 2006, 15:15:21 »

Ak to chces zapojit rovno do PC, nepotrebujes koncovy zosilovac. V podstate kazdy lepsi preamp ma v sebe speaker simulator, pripadne sa da box simulovat v PC. Ubezpecujem Ta ale, ze koncovy zosilovac + box za ziadnych okolnosti neojebes a kazdy speaker simulator bude len velky kompromis oproti realnemu aparatu.

O speaker simulatoroch sme kecali napriklad tu:

http://gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=27&func=view&id=44839&catid=25

Inak preamp vybrat nie je ziadny problem ak mas taky rozpocet, ako pises. Treba poskusat co sa da a vybrat.
Zaznamenané
pem11
nováčik
*
Príspevkov: 23


« Odpoveď #2 kedy: 09. August , 2006, 15:26:07 »

Je mi jasne, ze speaker simulator neurobi taky zvuk ako bedna, ale na nahravanie napadov doma to asi staci, nie? Alebo by bolo lepsie kupit nejake celolampove kombo - predpokladam, ze existuju nejake so speaker simulatorom - mal by som vybavene aj hranie doma aj nahravanie v studiu?
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #3 kedy: 09. August , 2006, 15:34:34 »

to si radsej precitaj clanok o hrani do PC,ked to chces iba na doma na domace nahravanie napadov, tak PC simulacie asi budu lepsim a lacnejsim riesenim. aj dobra diskusia tam k tomu je.
Zaznamenané

o-yep sro
The Ripper
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 218


« Odpoveď #4 kedy: 09. August , 2006, 15:45:32 »

Vsak doma to mozes myslim prekombinovat aj s nejakymi softwarmi...ako napriklad Guitar Rig. A do pc strcis rovno len gitaru.

Alebo..no ja to robim trochu zlozitejsie. Bednu nasnimam mikrofonom..tak idem do M-Audio DUO a cez USB do notebooku, pripadne PC.

To som povedal este dost zjednodusene. Aby som pocul v sluchadlach aj podklad, aj gitaru, co nahravam, pouzivam este jedno jednoduche zapojenie s mixerom. Beeee
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 09. August , 2006, 15:48:10 »

Dobry aparat sa da bez problemov odsnimat mikrofonom aj doma (vlastna skusenost) pri TV hlasitosti. Dobrym aparatom teraz myslim nie veci typu Marshall, kde treba vytacat koncove lampy, ale nieco, kde sa skreslenie deje prave v preampe (MB.. ...). Ak Ti ide iba o zaznamenavanie napadov, je podla mna trochu nepomer medzi vynalozenymi prostriedkami za kvalitny preamp a naslednou degeneraciou cez speaker simulator...
Zaznamenané
pem11
nováčik
*
Príspevkov: 23


« Odpoveď #6 kedy: 09. August , 2006, 16:13:15 »

S nahravanim do pc mam uz nejake skusenosti, prave na to som mal ten j-station. Ale jednoducho ma to prestalo bavit. Chcel by som si doma vytvorit taky zvuk, aby som bol s nim spokojny, aby sa mi na tom dobre hralo. Mal som predtym rozne multiefekty typu digitech... ale chcel by som sa posunut niekde dalej, preto lampove skreslenie.
Inac asi najviac sa mi teraz zacina pozdavat riesenie kupit kvalitne kombo (pripadne hlava+bedna) a na hranie doma to bude viac ako dost, na nahravanie to mozno skusim kombinaciou mikrofon + pripadne speaker simulator a v studiu bude kombo v pohode. Je to dobre riesenie, co myslite? Mozno sa casom dopracujem k takemu rieseniu ako pises Ripper Žmurk

Idem si este precitat diskusiu k nahravaniu do pc. Dik za odkaz
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 09. August , 2006, 16:18:44 »

Vsak vravim, ze nie je problem odsnimat kombo aj doma. Nez speaker simulator, lepsie vysledky davaju SW simulacie celeho aparatu.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 09. August , 2006, 16:20:52 »

pem11 napísal:
Citácia
...Mozno sa casom dopracujem k takemu rieseniu ako pises Ripper Žmurk...


Nemam pocit, ze by sem hodil nejake riesenie alebo zaujimavy postup... Popiskujem si
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #9 kedy: 09. August , 2006, 16:54:08 »

ja to tiešim takto: rocktron piranha do fx returnu na kombe ibanez valbee, odtial cez recording výstup (ktorý ide cez koncovú lampu) do di-boxu, na ktorom stiahnem úroveň signálu o 20dB, aby som mohol \"vytočiť\" koncovú lampu na plno a z diboxu do zvukovky, v pc dám speaker simulator (najviac sa mi osvedčili tie od Line6 - GuitarPort/TonePort). celkom fajn zvuk...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 10. August , 2006, 07:26:01 »

pem11 - ja pouzivam na nahravanie doma cisto iba POD,mam tu uplne prvu verziu..ten zvuk,co z toho lezie neni nic moc,ale ak vies pracovat so zvukom a upravovat ho /EQ/,tak sa daju dostiahnut dost dobre vysledky. Vypocuj si moju skladbu JOY,co mam na stranke. Ta bola nahravana takymto sposobom. Ale zas na druhej strane,ak mas fakt nejake zbytocne prachy,tak urcite su aj lepsie sposoby :)
Zaznamenané
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 10. August , 2006, 08:06:38 »

pem11 napísal:
Citácia
Ahojte,
Rozmyslal som nad mesa/boogie triaxis, pripadne engl e530, e580, rocktron prophesy, voodu valve, piranha... Malo by sa to zmestit priblizne do 50000Sk (aj pouzite).
Budem vam vdacny za akekolvek postrehy.
Dik.


Caves Tusim ze DR.Karpathorky predava mesa triaxis tak mu napis postu snad to je este aktualne a zmestis sa do rozpoctu. :) Ak mas teda zaujem specialne o preamp.  Aj marshall JMP-1 je super.  Alebo SansAmp ( ten ale nieje lampa ale zvuk jak hovado ).  Ale susit preamp  len na nahravanie v pc je dost nakladna zalezitost. Ak len neprofesionalne nahravas do pc su ine efektivnejsie riesenia.Ale ak chces preamp nech sa paci :)

Naposledy upravil Mr.Lado, : 10.08.2006 o 09:13
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #12 kedy: 10. August , 2006, 09:30:16 »

JMP-je dobry na nahravanie cez combo /asi,ako jedina vec od Marshallu co brutalne kresli aj pri nizkej hlasitosti/,ale ma strasne zly speaker simulator.SansAmp tech 21 je ozaj skvela vec.Nema lampu,ale absolutne to nevadi.Hra vyborne.Z tych co si pisal som skusal Piranhu-velmi sa mi pacila dokonca som ju chcel od majitela kupit a este Voodoo Valve.To ma totalne sklamalo.

Naposledy upravil jimi cimbala, : 10.08.2006 o 10:32
Zaznamenané

pem11
nováčik
*
Príspevkov: 23


« Odpoveď #13 kedy: 10. August , 2006, 10:13:01 »

Karpathorkymu som napisal, uz ma zaujemcu, takze nic z toho. Ja mam tiez na nahravanie do pc Johnson J-station, co je nieco podobne ako POD. Je to celkom dobre pouzitelne. Chcem sa vsak posunut so zvukom niekde dalej, preto nieco lampove (preamp), ale po vasich prispevkoch sa skor priklanam k celolampovemu kombu. Zaujali ma znacky Engl, Mesa Boogie a Marshall. Da sa to niekde na Slovensku vyskusat? Alebo najblizsie vo viedni?
To Vlado: zbytocne peniaze nemam B) , ale rozhodol som sa, ze do tohto este investujem. Je to pre mna konicek, ktory bude zial stale stratovy...
To jimi: Voodu Valve je horsie ako Piranha? Nad voodu som tiez rozmyslal
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #14 kedy: 10. August , 2006, 13:46:42 »

Podla mna urcite ano.Piranha je pekny konkretny zvuk a to Voodoo mi prislo take.....nemastne,neslane:)   Ak chces combo,tak by som doporucoval Peavey,alebo Vox.Marshall comba su podla mna onicom.Od Mesy a Engla som hral,iba na aparaty,takze neviem posudit.Ale s Combami mam naj skusenosti od Peavey a Vox.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 10. August , 2006, 14:34:26 »

MartinLM tu z fora ma kombo Engl. Myslim, ze by ste sa mohli dohodnut na vyskusani. Marshall si mozes vyskusat v kazdom obchode, ale to na domace nahravanie neni, treba to moc vytacat. S Buginou sa neda pomylit, to proste hra potichu, nahlas, z malej bedne, z velkej bedne...
Zaznamenané
The Ripper
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 218


« Odpoveď #16 kedy: 11. August , 2006, 00:26:39 »

rastis napísal:
Citácia
pem11 napísal:
Citácia
...Mozno sa casom dopracujem k takemu rieseniu ako pises Ripper Žmurk...


Nemam pocit, ze by sem hodil nejake riesenie alebo zaujimavy postup... Popiskujem si


Citácia
Bednu nasnimam mikrofonom..tak idem do M-Audio DUO a cez USB do notebooku, pripadne PC.


:)
Zaznamenané
Radiger
okukávač

Príspevkov: 4



« Odpoveď #17 kedy: 10. Jún , 2007, 10:19:21 »

Ja pouzivam na nahravanie clean: BEHRINGER TUBEULTRAGAIN l lead: EXELLENT TUBE-1 (pripadne som pouzivat aj preamp channel HUGES&KETTNER TUBE100, BOSS DS1 . To ze sa neda klasicky aparat oklamat speaker simulatorom je len laicky vyrok kto sa tomu venuje tak vie ze sa to da a na nerozoznanie! Nahravam zasadne cez linku a to koli bytovym podmienkam! Skusal som aj cez mikrofon pri bytovej hlasitosti ale to sa neda porovnavat s linkom.
Zaznamenané

Ibanez 7620,Kramer ,Hughes&kettner Tube100 , Exellent tube-1,............
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 10. Jún , 2007, 12:34:55 »

Ja pouzivam na nahravanie clean: BEHRINGER TUBEULTRAGAIN l lead: EXELLENT TUBE-1 (pripadne som pouzivat aj preamp channel HUGES&KETTNER TUBE100, BOSS DS1 . To ze sa neda klasicky aparat oklamat speaker simulatorom je len laicky vyrok kto sa tomu venuje tak vie ze sa to da a na nerozoznanie! Nahravam zasadne cez linku a to koli bytovym podmienkam! Skusal som aj cez mikrofon pri bytovej hlasitosti ale to sa neda porovnavat s linkom.

hod sem nejake ukazky..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 10. Jún , 2007, 12:42:58 »

Ja pouzivam na nahravanie clean: BEHRINGER TUBEULTRAGAIN l lead: EXELLENT TUBE-1 (pripadne som pouzivat aj preamp channel HUGES&KETTNER TUBE100, BOSS DS1 . To ze sa neda klasicky aparat oklamat speaker simulatorom je len laicky vyrok kto sa tomu venuje tak vie ze sa to da a na nerozoznanie! Nahravam zasadne cez linku a to koli bytovym podmienkam! Skusal som aj cez mikrofon pri bytovej hlasitosti ale to sa neda porovnavat s linkom.

za vsetkych laikov by som tiez poprosil podlozit ukazkami  Žmurk

tema u starsia. trochu poopravim svoje starsie vyjadrenia. nove skusenosti (vlastne aj sprostredkovane) hovoria, ze dobry lampovy preamp sa da pouzit, pokial je k dispozicii dobry speaker simulator. po dlhych rokoch som nasiel pouzitelny speaker simulator v Guitar Rig 2 - v ramci SW jedine, co poznam. V ramci HW ide dobry chyr na vyrobky Palmer ( http://www.palmergear.com/recording_studio.shtml  ) - pouziva u nas a velmi si vychvaluje Fero Griglak.

Ale aj tak tvrdit, ze cesta bedna -> mikrofon je horsia je zvlastne...
Zaznamenané
Radiger
okukávač

Príspevkov: 4



« Odpoveď #20 kedy: 10. Jún , 2007, 17:54:59 »

Ja pouzivam na nahravanie clean: BEHRINGER TUBEULTRAGAIN l lead: EXELLENT TUBE-1 (pripadne som pouzivat aj preamp channel HUGES&KETTNER TUBE100, BOSS DS1 . To ze sa neda klasicky aparat oklamat speaker simulatorom je len laicky vyrok kto sa tomu venuje tak vie ze sa to da a na nerozoznanie! Nahravam zasadne cez linku a to koli bytovym podmienkam! Skusal som aj cez mikrofon pri bytovej hlasitosti ale to sa neda porovnavat s linkom.

za vsetkych laikov by som tiez poprosil podlozit ukazkami  Žmurk

tema u starsia. trochu poopravim svoje starsie vyjadrenia. nove skusenosti (vlastne aj sprostredkovane) hovoria, ze dobry lampovy preamp sa da pouzit, pokial je k dispozicii dobry speaker simulator. po dlhych rokoch som nasiel pouzitelny speaker simulator v Guitar Rig 2 - v ramci SW jedine, co poznam. V ramci HW ide dobry chyr na vyrobky Palmer ( http://www.palmergear.com/recording_studio.shtml  ) - pouziva u nas a velmi si vychvaluje Fero Griglak.

Ale aj tak tvrdit, ze cesta bedna -> mikrofon je horsia je zvlastne...



Ja hovorim len to ze je lepsie nahravat cez link ako mikrofonom pri izbovej hlasitosti! Samozrejme ze klasicka nahravka cez mikrofon je 100%. Neviem ci si skusil SW NOMAD FACTORY "ROCK AMP LEGEND" Nasiel som to na fore strasne okritizovane.Samotne to nehra niejak dobre ale ako amp/speaker simulator to funguje najlepsie s pomedzi SW co sa mi dostal do ruk. V podstate sa s tym daju robit nahravky pri ktorych naozaj rozmyslas ci boli nahane linkom alebo mikrofonom. Ten excellent mam len dva dni tak ked nieco ponahravam ukazky zverejnim.
Zaznamenané

Ibanez 7620,Kramer ,Hughes&kettner Tube100 , Exellent tube-1,............
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 10. Jún , 2007, 18:14:06 »

...Neviem ci si skusil SW NOMAD FACTORY "ROCK AMP LEGEND" Nasiel som to na fore strasne okritizovane.Samotne to nehra niejak dobre ale ako amp/speaker simulator to funguje najlepsie s pomedzi SW co sa mi dostal do ruk.

Pisal som na to velmi negativnu recenziu. Nic horsie som nepocul a s tymto nazorom som sa potulkami netom stretol viacej razy. Pokial si dobre pamatam, neda sa pouzit iba ako cisto speaker simulator.

Su aparaty, aparaty a aparaty. Neda sa generalizovat, co sa pri izbovej hlasitosti da a co sa neda. Ja za svoje skusenosti mozem odprisahnut, ze pri izbovej hlasitosti sa lampac mikrofonom natocit da  Žmurk
Zaznamenané
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #22 kedy: 06. December , 2009, 00:44:20 »

skusal niekto marshall jmp-1 direkt do linky s impulzmi?
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #23 kedy: 06. December , 2009, 12:48:11 »

za vsetkych laikov by som tiez poprosil podlozit ukazkami  Žmurk

tema u starsia. trochu poopravim svoje starsie vyjadrenia. nove skusenosti (vlastne aj sprostredkovane) hovoria, ze dobry lampovy preamp sa da pouzit, pokial je k dispozicii dobry speaker simulator. po dlhych rokoch som nasiel pouzitelny speaker simulator v Guitar Rig 2 - v ramci SW jedine, co poznam. V ramci HW ide dobry chyr na vyrobky Palmer ( http://www.palmergear.com/recording_studio.shtml  ) - pouziva u nas a velmi si vychvaluje Fero Griglak.

Ale aj tak tvrdit, ze cesta bedna -> mikrofon je horsia je zvlastne...

... jj, PDI-03 (mimochodom jedine zariadenie od Palmera ktore zozalo velky uspech) a ja som s tym doma spokojny. Je to velmi dobre riesenie, ale je jasne ze je to riesenie "do obyvacky". Aj ked to pouzival Satriani aj Van Halen, urcite si nemyslim ze by na tom postavili celu nahravku. To sa mi nezda. Asi len nejake dohravky alebo len kvoli reklame. A myslim ze pokial clovek do toho nenaserie nejaky nechutne ubzucany mark IV so snimacmi nad 400mV tak ten rozdiel od klasickeho sposobu reprak -> mikrofon by bol uplne jasne pocut ...
Zaznamenané
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #24 kedy: 13. December , 2009, 13:04:11 »

osobně bych taky volil spíše komba od Peavey nebo Vox s Marshall komby nebudeš moc spokojen možná ještě Engl Sovenking  by těmohl oslovit v každým případě hledat hrající kombo ....aby člověk pohledal Zdravíčko
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #25 kedy: 14. December , 2009, 14:43:38 »

osobně bych taky volil spíše komba od Peavey nebo Vox s Marshall komby nebudeš moc spokojen možná ještě Engl Sovenking  by těmohl oslovit v každým případě hledat hrající kombo ....aby člověk pohledal Zdravíčko

... tiez ten Supersonic od Fenderu nieje zla volba ak chce byt clovek trochu univerzalnejsi. Uz nejaky cas sa zahravam s touto myslienkou ...
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.114 sekund, 22 otázok.