Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 19:49:52
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aky lampovy preamp na nahravanie doma?  (Prečítané 8043 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 10. August , 2006, 14:34:26 »

MartinLM tu z fora ma kombo Engl. Myslim, ze by ste sa mohli dohodnut na vyskusani. Marshall si mozes vyskusat v kazdom obchode, ale to na domace nahravanie neni, treba to moc vytacat. S Buginou sa neda pomylit, to proste hra potichu, nahlas, z malej bedne, z velkej bedne...
Zaznamenané
The Ripper
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 218


« Odpoveď #16 kedy: 11. August , 2006, 00:26:39 »

rastis napísal:
Citácia
pem11 napísal:
Citácia
...Mozno sa casom dopracujem k takemu rieseniu ako pises Ripper Žmurk...


Nemam pocit, ze by sem hodil nejake riesenie alebo zaujimavy postup... Popiskujem si


Citácia
Bednu nasnimam mikrofonom..tak idem do M-Audio DUO a cez USB do notebooku, pripadne PC.


:)
Zaznamenané
Radiger
okukávač

Príspevkov: 4



« Odpoveď #17 kedy: 10. Jún , 2007, 10:19:21 »

Ja pouzivam na nahravanie clean: BEHRINGER TUBEULTRAGAIN l lead: EXELLENT TUBE-1 (pripadne som pouzivat aj preamp channel HUGES&KETTNER TUBE100, BOSS DS1 . To ze sa neda klasicky aparat oklamat speaker simulatorom je len laicky vyrok kto sa tomu venuje tak vie ze sa to da a na nerozoznanie! Nahravam zasadne cez linku a to koli bytovym podmienkam! Skusal som aj cez mikrofon pri bytovej hlasitosti ale to sa neda porovnavat s linkom.
Zaznamenané

Ibanez 7620,Kramer ,Hughes&kettner Tube100 , Exellent tube-1,............
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 10. Jún , 2007, 12:34:55 »

Ja pouzivam na nahravanie clean: BEHRINGER TUBEULTRAGAIN l lead: EXELLENT TUBE-1 (pripadne som pouzivat aj preamp channel HUGES&KETTNER TUBE100, BOSS DS1 . To ze sa neda klasicky aparat oklamat speaker simulatorom je len laicky vyrok kto sa tomu venuje tak vie ze sa to da a na nerozoznanie! Nahravam zasadne cez linku a to koli bytovym podmienkam! Skusal som aj cez mikrofon pri bytovej hlasitosti ale to sa neda porovnavat s linkom.

hod sem nejake ukazky..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 10. Jún , 2007, 12:42:58 »

Ja pouzivam na nahravanie clean: BEHRINGER TUBEULTRAGAIN l lead: EXELLENT TUBE-1 (pripadne som pouzivat aj preamp channel HUGES&KETTNER TUBE100, BOSS DS1 . To ze sa neda klasicky aparat oklamat speaker simulatorom je len laicky vyrok kto sa tomu venuje tak vie ze sa to da a na nerozoznanie! Nahravam zasadne cez linku a to koli bytovym podmienkam! Skusal som aj cez mikrofon pri bytovej hlasitosti ale to sa neda porovnavat s linkom.

za vsetkych laikov by som tiez poprosil podlozit ukazkami  Žmurk

tema u starsia. trochu poopravim svoje starsie vyjadrenia. nove skusenosti (vlastne aj sprostredkovane) hovoria, ze dobry lampovy preamp sa da pouzit, pokial je k dispozicii dobry speaker simulator. po dlhych rokoch som nasiel pouzitelny speaker simulator v Guitar Rig 2 - v ramci SW jedine, co poznam. V ramci HW ide dobry chyr na vyrobky Palmer ( http://www.palmergear.com/recording_studio.shtml  ) - pouziva u nas a velmi si vychvaluje Fero Griglak.

Ale aj tak tvrdit, ze cesta bedna -> mikrofon je horsia je zvlastne...
Zaznamenané
Radiger
okukávač

Príspevkov: 4



« Odpoveď #20 kedy: 10. Jún , 2007, 17:54:59 »

Ja pouzivam na nahravanie clean: BEHRINGER TUBEULTRAGAIN l lead: EXELLENT TUBE-1 (pripadne som pouzivat aj preamp channel HUGES&KETTNER TUBE100, BOSS DS1 . To ze sa neda klasicky aparat oklamat speaker simulatorom je len laicky vyrok kto sa tomu venuje tak vie ze sa to da a na nerozoznanie! Nahravam zasadne cez linku a to koli bytovym podmienkam! Skusal som aj cez mikrofon pri bytovej hlasitosti ale to sa neda porovnavat s linkom.

za vsetkych laikov by som tiez poprosil podlozit ukazkami  Žmurk

tema u starsia. trochu poopravim svoje starsie vyjadrenia. nove skusenosti (vlastne aj sprostredkovane) hovoria, ze dobry lampovy preamp sa da pouzit, pokial je k dispozicii dobry speaker simulator. po dlhych rokoch som nasiel pouzitelny speaker simulator v Guitar Rig 2 - v ramci SW jedine, co poznam. V ramci HW ide dobry chyr na vyrobky Palmer ( http://www.palmergear.com/recording_studio.shtml  ) - pouziva u nas a velmi si vychvaluje Fero Griglak.

Ale aj tak tvrdit, ze cesta bedna -> mikrofon je horsia je zvlastne...



Ja hovorim len to ze je lepsie nahravat cez link ako mikrofonom pri izbovej hlasitosti! Samozrejme ze klasicka nahravka cez mikrofon je 100%. Neviem ci si skusil SW NOMAD FACTORY "ROCK AMP LEGEND" Nasiel som to na fore strasne okritizovane.Samotne to nehra niejak dobre ale ako amp/speaker simulator to funguje najlepsie s pomedzi SW co sa mi dostal do ruk. V podstate sa s tym daju robit nahravky pri ktorych naozaj rozmyslas ci boli nahane linkom alebo mikrofonom. Ten excellent mam len dva dni tak ked nieco ponahravam ukazky zverejnim.
Zaznamenané

Ibanez 7620,Kramer ,Hughes&kettner Tube100 , Exellent tube-1,............
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 10. Jún , 2007, 18:14:06 »

...Neviem ci si skusil SW NOMAD FACTORY "ROCK AMP LEGEND" Nasiel som to na fore strasne okritizovane.Samotne to nehra niejak dobre ale ako amp/speaker simulator to funguje najlepsie s pomedzi SW co sa mi dostal do ruk.

Pisal som na to velmi negativnu recenziu. Nic horsie som nepocul a s tymto nazorom som sa potulkami netom stretol viacej razy. Pokial si dobre pamatam, neda sa pouzit iba ako cisto speaker simulator.

Su aparaty, aparaty a aparaty. Neda sa generalizovat, co sa pri izbovej hlasitosti da a co sa neda. Ja za svoje skusenosti mozem odprisahnut, ze pri izbovej hlasitosti sa lampac mikrofonom natocit da  Žmurk
Zaznamenané
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #22 kedy: 06. December , 2009, 00:44:20 »

skusal niekto marshall jmp-1 direkt do linky s impulzmi?
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #23 kedy: 06. December , 2009, 12:48:11 »

za vsetkych laikov by som tiez poprosil podlozit ukazkami  Žmurk

tema u starsia. trochu poopravim svoje starsie vyjadrenia. nove skusenosti (vlastne aj sprostredkovane) hovoria, ze dobry lampovy preamp sa da pouzit, pokial je k dispozicii dobry speaker simulator. po dlhych rokoch som nasiel pouzitelny speaker simulator v Guitar Rig 2 - v ramci SW jedine, co poznam. V ramci HW ide dobry chyr na vyrobky Palmer ( http://www.palmergear.com/recording_studio.shtml  ) - pouziva u nas a velmi si vychvaluje Fero Griglak.

Ale aj tak tvrdit, ze cesta bedna -> mikrofon je horsia je zvlastne...

... jj, PDI-03 (mimochodom jedine zariadenie od Palmera ktore zozalo velky uspech) a ja som s tym doma spokojny. Je to velmi dobre riesenie, ale je jasne ze je to riesenie "do obyvacky". Aj ked to pouzival Satriani aj Van Halen, urcite si nemyslim ze by na tom postavili celu nahravku. To sa mi nezda. Asi len nejake dohravky alebo len kvoli reklame. A myslim ze pokial clovek do toho nenaserie nejaky nechutne ubzucany mark IV so snimacmi nad 400mV tak ten rozdiel od klasickeho sposobu reprak -> mikrofon by bol uplne jasne pocut ...
Zaznamenané
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #24 kedy: 13. December , 2009, 13:04:11 »

osobně bych taky volil spíše komba od Peavey nebo Vox s Marshall komby nebudeš moc spokojen možná ještě Engl Sovenking  by těmohl oslovit v každým případě hledat hrající kombo ....aby člověk pohledal Zdravíčko
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #25 kedy: 14. December , 2009, 14:43:38 »

osobně bych taky volil spíše komba od Peavey nebo Vox s Marshall komby nebudeš moc spokojen možná ještě Engl Sovenking  by těmohl oslovit v každým případě hledat hrající kombo ....aby člověk pohledal Zdravíčko

... tiez ten Supersonic od Fenderu nieje zla volba ak chce byt clovek trochu univerzalnejsi. Uz nejaky cas sa zahravam s touto myslienkou ...
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.