Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 08:21:58
Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Floyd Rose  (Prečítané 41021 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 11. Marec , 2005, 12:17:20 »

mam doma ibanezu RG 270 s Floyd Rose (aspon myslim ze je to original) ale pri pouzivani packy sa mi hned rozladi!!! A teda moja otazka znie, v com to moze byt? Existuju viacere typy Foydov v roznych kvalitach??? Plss help!!!!
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 11. Marec , 2005, 12:29:14 »

Je tam viacero problémov ak je tám originál Ibanez tremolo nebal by to byť až taký šmejd ale všetko záleží v akej cenovej hranici sa spomínaný model pohybuje. Ja vidím problém zrejme v slabých strunách, a pružinách tremola.Ale môže to byť aj ladiaca mechanika ktorá pri povolení proste nedrží ale povolí a tým pádom sa gitara rozladí, ale pokiaž fungujú zámky nie je problém.Bud to v pružinách vlastne píšeš o floyde tam to držia pružiny a sú slabé tým pádom sa to nevráti na zvolenú polohu, ktorú na jednej strane určuje ťah strún a na druhej sila pružín pri správnom nastavení má byť rovna Floydu s rovinou vrchnej dosky.
Zaznamenané

tatko fóra
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 11. Marec , 2005, 12:58:37 »

MEGADAVE - ak sa nemylim, tak Ibanezy RG 270 ako najlacnejsie gitary zo serie RG mali iba taky ""akoze"" floyd rose - teda aspon kedysi, dnes neviem, ci ich este vyrabaju a co do nich montuju. Struny na strane paky neboli pritiahnute v kamenoch imbusovymi srobmi, ale boli iba pretiahnute a drzali za gulicku na konci struny, tak ako v klasickom tremole. System tym nie je tak stabilny, a je tam viac miest, kde sa moze struna pri pakovani drhnut a rozladovt. Riesenie je vymenit floyd rose za lepsi, alebo vsetky inkriminovane miesta, kde struna drhne mastit grafitom, ci silikonovou vazelinou. Alebo pakovat s citom, mat to co najlepsie nastavene a pod...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 11. Marec , 2005, 14:27:24 »

to MEGADAVE: na tvojej gitare nieje orig. Floyd ale licencny model od Ibanezu. Niekolko mojich postrehov, ako sa vyhnut problemom s rozladovanim: - podotahovat vsetky mechanicke prvky (vsetky skrutky: lad. mechanika, upnutie krku k telu, kobylka, ......) - jemne premazat olejom (lad. mechaniku, nulty prazec pod strunami, zvodic strun na hlave, treciu plochu kobylky a trnov na tele,....) - nepouzivat stare struny :! - pri tremolach typu strat, alebo Willkinson (alebo podobnych na dvoch trnov) je lepsie z hladiska ladenia pouzivat tvrdsie struny .010 - struny tremola by mali byt z kvalitneho materialu. Prilis makky material je nevhodny, niektore lacnejsie modely gitar maju prave tento problem
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 11. Marec , 2005, 15:47:18 »

Dik za rady, vsetci hovorite mudre solva. Ale chcem sa opravit, ten moj floyd by mal byt asi original, ked je tam napisane: Floyd Rose Licensed Locking Tremolo, len som si nebol isty ci sa este nejak nedelia na dalsie kvalitnejsie triedy a ze ja mam tu najlacnejsie. Ale ten princip ostava jak hovori rastis, struny drzia na hlavicku! A tiez je pravda, ze ten floyd bol az nebespecne vysoko! Uz som ju zaniesol k odbornikovi a ten povedal ze ju treba prefrezovat, nejake zavity su vysuchane a preto to to riadne nedrzalo, tak snad to uz potom bude v pohode.Myslite, ze ta moja ibaneza je stavana na pouzivanie tremola, alebo furt stym budu nejake problemy? A ked povime pouzivat tremolo, tak to myslim v plnej parade:))
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 11. Marec , 2005, 17:47:31 »

to Megadave: prave ten napis Floyd Rose Licensed znamena licenciu. Original tremolo na nazov Original Floyd Rose. Na tvoju otazku, ci je tvoja gitara stavana na pakovanie: ja si myslim, ze ano. Kazda gitara s tremolom je vhodna na pakovanie, ale nie kazda to znesie. Myslim tym to rozladovanie.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 11. Marec , 2005, 18:00:01 »

tusim aj na tomto fore viacero ludi tvrdilo, ze kvalitne floy rose tremolo >9000 Sk .. takze ak je gitara v tejto cene, netreba cakat zazraky tiez som tu cital aj o kvalite kovu, z akeho je tremolo odliate.. lacnejsie menej kvalitne zliatiny sa vraj zvuknu opotrebovat v mieste, kde je tremolo zavesene na dvoch skrutkach a potom sa to rozladuje. ak si dobre pamatam.. predator o tom pisal
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 11. Marec , 2005, 19:10:41 »

Citácia
Originally posted by MEGADAVE Dik za rady, vsetci hovorite mudre solva. ...jak hovori rastis, struny drzia na hlavicku! A tiez je pravda, ze ten floyd bol az nebespecne vysoko! ...
No vidis, ako dobre si to pamatam :). Ak je ta paka jedina mucha, co ta gitara ma a inak si s nou uplne spokojny, mozno stoji zato kupit cele nove tremolo. Akurat, ze lacne sa neoplati, a kvalitne stoji dajme tomu pri troche stastia niekde od 6000 tisic (Gotoh). To s tym prefrezovanim moze byt pravda. Tremolo je uchytene na dvoch nohach na takych "nozovych" lozkach, ktore sa casom mozu vytlacit a cela paka sa zle vracia. Pri troche sikovnosti sa da tomu zase na nejaky cas pomoct. Hlavne treba zistit, kde presne sa to drhne a nevracia do povodnej polohy a tam poriesit, ci uz prebrusenim, premazanim (grafit, silikonova vazelina - dlho vydrzi mazat) alebo inym nastelovanim...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 18. Marec , 2005, 21:53:28 »

No tak dnes ju mam KONECNE doma!!! Zatial to vyzera dobre, snad to uz bude drzat... Ale este ktomu Floydu, sa ospravedlnujem mam tam napisane LICENSED UNDER FLOYD ROSE PATENTS, to co som pisal predtym som sa pomylil, vtedy som ju mal este v oprave, tak som si tak tipol co to tam asi je:) Ale co to teda znamena? Je to original, je to kopia, co to je??
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 28. Marec , 2005, 11:57:14 »

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 28. Marec , 2005, 23:41:16 »

megadave - je tam presne napisane, ze je to vyrobene v licencii podla Floyd Rose patentu. Neviem ako dnes, ale patent na Floyd Rose este pred par rokmi vlastnil Fender, takze ich system bol teda original a vsetky ostatne firmy (Schaller, Gotoh, Ibanez az po noname) vyrabali/vyrabaju v licencii a aj to tam musi byt poctivo napisane. Nie je to o kvalite, ale o tom, kto vlastni patent. Inak system na fotke je dost lacna verzia. Na klasickom Floyd Rose drzia struny v kameni pritlacene kovovym hranolcekom a su dotiahnute srobom - cize su doslova ""uzamknute"". Zvysuje to stabilitu ladenia.
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 29. Marec , 2005, 07:49:50 »

Takto isto vyzerá aj kórejský Floyd za 3500SK Gotoh stojí u mňa v Shope od 5850-6800SK Floyd Rose komplet záleží od farby.Ibanez má asi trocha inú koncepciu ale 9000SK je veža.Aj tie struny su vedené nejak divne normálne idú zo spodu blokom floydu a nie takto... Gotoch je kvalitný japonský hardware.Tak fakt neviem. Mal som kedysi na Kramerke licenced by Shaller a oproti tomu na obrázku bol lepšie prepracovaný a výrobca si väčšinou razí aj logo len standart Korea býva bez.Korea vyzerá akoby z plechu + kamene.Kvalitný je skôr ako odliatok nie ohnutý plech je masívnejší a má kvalitnejšie úchyty a prevedenie A čo sa týka toho rozlaďovania keď ich hore zamkneš lad.mechaniku môžeš vylúčiť takže potom sú už len struny a pružiny tremola Floyd vlastne drží na jednej strane na strunách a na druhej na pružinách buď su staré struny alebo slabé(unavené pružiny) Ja som mal 4ks a nedalo sa to poriadne naštelovať struny mali stále vačší ťah floyd odstával potom som dal dve nové a bolo v pohode pekne som ho došteloval vodorovne z doskou a držal aj ladenie.Pružiny nájdeš v šhope stoja pár korún. Pružina PSP Pružina SP
Zaznamenané

tatko fóra
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 29. Marec , 2005, 20:04:54 »

Dik za tu forku! No hej preto som bol zvedavy, ze co to tam mam za podivnu vec:) Ale co mi to nastavil odbornik, su tam aj nove pruziny a zatial som spokojny, drzi vsedko jak ma byt! Len este by som sa rad opytal, jak mam postupovat pri vymene strun!? Mam si ten floyd nejak upevnit ceruzkou alebo niecim, aby mi nespadol a dat vsetky struny dole, alebo postupne dat jednu, naladatit a dat druhu?? A este, nejaky najrychlejsi sposob vymeny struny pri roztrhnuti pocas koncertu? Ked mi naposledy praskla struna, tak mi cely floyd spadlo na dosku, neviem co by som vtej chvili robil pocas koncertu, asi rychlo zhanal druhu gitaru :)
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 30. Marec , 2005, 10:42:17 »

Pri roztrhnutí struny je najlepšie mať po ruke druhú gitaru :) inak len mať nachystané niekde nablízku všetko, čo treba - šrobováky, imbusáky, kliešťe a pod. A prax. :) Pri celkovej výmene strún je lepšie postupovať po jednej, keby si dal všetky dolu a potom nové, tak doladenie a celkové vyváženie trvá dlho. Takto vždy vymeníš jednu, doladíš a ideš na druhú.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #14 kedy: 30. Marec , 2005, 13:31:06 »

Vymienat struny jednotlivo. A pri prasknuti struny na Floyde: bohuzial to je nevyhoda FloydRose, ze vymena struny trva chvilu, ale celkove doladenie trochu dlhsie.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.