Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 05:45:13
Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Floyd Rose  (Prečítané 41024 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 30. Marec , 2005, 16:05:16 »

Ja vymienam vsetky struny naraz, spojim to s cistenim hmatniku a pod... Ak ma Floyd zostat po vymene jednotlivych samostatnych strun rovnako nastaveny a vyvazeny ako predtym, vrati sa do tej istej polohy aj ked sa zhodia a nahodia vsetky struny naraz - logicky :)
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 30. Marec , 2005, 16:49:29 »

V spojené s čistením hmatníka je fajn zhodiť všetky struny, inak je to blbosť, práve logicky vieš, čo to dá za robotu naladiť všetky struny, x krát musíš prelaďovať všetky, lebo po doladení jednej sa ti rozladia ostatné, je to zdĺhavý postup. Keď sa vymieňa po jednej, tak po vymenení 1 struny ju doladíš a ostatné sa hneď prisobia, lebo ťah je už nastavený na všetky. Takže ostatné nemusíš dolaďovať. Je to oveža rýchlejší postup.
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 30. Marec , 2005, 18:28:14 »

Floyd je za trest! Fakt sa oplati iba drahy a aj na ten treba mat radsej technika a na koncert druhu gitaru. Nehovoriac o tom, ze na podladovanie mozeme rovno zabudnut... Chcel som sa ale spytat - ja menim struny na dvakrat (po troch), aby bol krk stale pod tahom. nemoze mu zhodenie vsetkych 6 strun uskodit?
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 30. Marec , 2005, 22:23:51 »

Pitu - ani nie. System zostava nastelovany, jedine treba naladit struny, co mne osobne na pevnej kobylke trva 2 min, floyd 4 min. To ovela zdlhavejsie mi pripada menit struny po jednej. Predsa len ked sa meni 6 naraz, da sa to zmechanizovat a ide to lepsie od ruky - ako na pase. Ale je uplna blbost to rozoberat, nikam to nevedie :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 30. Marec , 2005, 22:35:23 »

Citácia
Originally posted by Iggy ...Chcel som sa ale spytat - ja menim struny na dvakrat (po troch), aby bol krk stale pod tahom. nemoze mu zhodenie vsetkych 6 strun uskodit?...
Uz sa to tu kedysi rozoberalo. Ja som presvedceny, aj ked netreba prilis casto maturovat s nastavovanim krku, zhodenie a nahodenie celej sady strun v pohode znesie.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 31. Marec , 2005, 00:38:43 »

V pohode Rasťo, moja prax mi dokazuje úplny opak ako tebe, myslím, že každý si na svoj spôsob musí prísť sám po vyskúšaní všetkých možností aj niekožkokrát.
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 31. Marec , 2005, 09:08:40 »

Jasne rasťo máš pravdu už sme to rozoberali aj z pohžadu gitarára ale pre menej skúseného je výhodnejší ten postup po jednej pri celkovom zhodení je dobré podložiť floyd lebo pružiny ho ťahajú k telu a môže aj vyskočiť z trňov.Som sa čosi namenil a odvtedy nemám floyd rád.A pri podlaďovaní je nutná výmena pružín alebo nejakú ubrať aby sa tlaky vyrovnali nie je nič lepšie ako pevná kobyla.
Zaznamenané

tatko fóra
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 01. Apríl , 2005, 10:55:07 »

Zistil som pre mna morbidnu a zatial nepoznanu vec! Na mojom tremole, treba pri vymene strun odcvaknut zarazku(koliesko) na konci struny! Ten koniec sa potom iba zachyti zatiahnutim srobu. Naco dobre taketo riesenie?
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 01. Apríl , 2005, 11:06:30 »

Lebo je to tak vymyslené teraz mi to došlo u normálneho tremola idú struny zo spodu gitary cez blok tremola a Floydu sa zaťahujú do kameňov.
Zaznamenané

tatko fóra
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #24 kedy: 01. Apríl , 2005, 11:47:39 »

ja na floyd naťahujem struny tak od hlavy, t.j. guličkové konce sú na ladiacich mechanikách. strunu odstrihnem na požadovanú dĺžku, aby po zatiahnutí na tremole presahovala len 2-3 cm. je to rýchle, netreba navíjať na mechaniky a 100% spolahlivé
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 01. Apríl , 2005, 12:19:21 »

To je super tak som to robil aj ja a vyzeralo to celkom cool a aspoň netrčali ostré struny z hlavy.
Zaznamenané

tatko fóra
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 04. Apríl , 2005, 07:47:40 »

toto je dobry napad!
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #27 kedy: 04. Apríl , 2005, 13:44:15 »

Ja mam na Ibaneze kobylku typ Floyd Rose, ale od firmy Ibanez a mam moznost dat do kamenov cele struny aj s gulickami a potom zamknut. Nic nepotrebujem strihat. Je to dobry system.
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #28 kedy: 04. Apríl , 2005, 14:07:24 »

ale stále musíš navíjať na mechaniky a potom zvyšok odstrihnúť. ja môžem dať tiež to tremola strunu aj s guličkou, ale praktickejšie je to opačne...
Zaznamenané
skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #29 kedy: 25. August , 2006, 13:32:59 »

Nechcel som zakladat novu temu, tak to dam sem.  Mam na floyde meneny jedne kamen, za iny typ. Chcem sa spytat, ci s tym nebude problem pri vymen strun a tak...Dik za odpovede



« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 18:37:08 od Martinlm » Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.063 sekund, 22 otázok.