Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 22:16:19
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Floyd Rose  (Prečítané 41022 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #150 kedy: 03. Júl , 2013, 10:02:54 »

Problem je tam kde sa opiera tremolo o trne co ho drzia. Skusim ti to spravit, dones to.
No nebudem mat asi na vyber lebo do 3 rana som laboroval nad tym este a nejak nepomohlo. Nasiel som par rad na internete ale vsade pisu nieco na sposob ze chyba nikdy nieje v tremolu ale v cloveku co to nastavuje ale tak ohmg predsa nemam prvu gitaru s floydom a hadam viem ako sa ladi Bavím sa skvele Nakoniec som to este vecer naladil ze som kludne aj pakoval a v pohode ostalo ladenie a tie bendy boli uz tiez okej, len dnes rano som ju vybral a uz zase bola rozladena. Este davnejsie som skusal taky test ze som vopchal bateriu medzi floyda a drevo aby som to mal zafixovane. Gitara ladenie drzala ale vzdy po nejakom case sa dokazala rozladit aj o 25 centov. Bud mam podozrenie ze niektore castice su slabe alebo tie trne... neviem :D koli tomuto uz zacinam mat dost vazne pochybnosti o floyde (čest vynimke LoPro Edge co drzi jak svina az som prekvapeny).
Zaznamenané

Im a little princess
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #151 kedy: 03. Júl , 2013, 12:33:41 »

No nebudem mat asi na vyber lebo do 3 rana som laboroval nad tym este a nejak nepomohlo. Nasiel som par rad na internete ale vsade pisu nieco na sposob ze chyba nikdy nieje v tremolu ale v cloveku co to nastavuje ale tak ohmg predsa nemam prvu gitaru s floydom a hadam viem ako sa ladi Bavím sa skvele Nakoniec som to este vecer naladil ze som kludne aj pakoval a v pohode ostalo ladenie a tie bendy boli uz tiez okej, len dnes rano som ju vybral a uz zase bola rozladena. Este davnejsie som skusal taky test ze som vopchal bateriu medzi floyda a drevo aby som to mal zafixovane. Gitara ladenie drzala ale vzdy po nejakom case sa dokazala rozladit aj o 25 centov. Bud mam podozrenie ze niektore castice su slabe alebo tie trne... neviem :D koli tomuto uz zacinam mat dost vazne pochybnosti o floyde (čest vynimke LoPro Edge co drzi jak svina az som prekvapeny).


ja mam OFR a nemam ziaden problem, ladi super....
inac da sa samostatne kupit, keby si chcel menit, tak trne a na OFR aj taka ta doska kde su tie zarezy co sa dotykaju trnov, potom by to malo byt ok...
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #152 kedy: 03. Júl , 2013, 13:00:54 »

Mne sa floyd najcastejsie rozladzuje, ked uz mam stare struny.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #153 kedy: 03. Júl , 2013, 13:03:41 »

este sa to zvykne rozladovat ked je to napicu serizeneee  Bavím sa skvele to byva 90% pripadov spojenych s floydom..
Zaznamenané

Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #154 kedy: 03. Júl , 2013, 13:11:30 »

este sa to zvykne rozladovat ked je to napicu serizeneee  Bavím sa skvele to byva 90% pripadov spojenych s floydom..
no to jo jakoze kdyz brnknou po struňě jako vsemohouci Thór z Aljašských pahúrku taky zarezonoují všechny tektonicke body kytary a muze se klidne rozladit. Neřikam ře to neni floydem protože klidne to múže bejt.
Zaznamenané

Im a little princess
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #155 kedy: 03. Júl , 2013, 14:59:13 »

...Stačí malý "proti-ťuk" do páky a vráti sa to...

s tymto zijem uz 15 rokov :) co sa tyka intonacie a ladenia, ovela viacej zalezi, kto ako kajlavo-smatlavo hra, ako nejakych hypotetickych 10 centov namerane akousi ladickou  Neviem FR neni uplne dokonaly system a to, ze sa po malom opotrebovani nevracia na picny chlp presne, je jedna z jeho horsich vlastnosti  Neviem
Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #156 kedy: 22. Júl , 2013, 10:57:26 »

Telenovela s floyd roseom asi skoncila  Zdravíčko
Celu zavadu nakoniec poriesil Igor Keller zaco mu fakt dakujem. Problem bol vtom ze tie trne/sroby o ktore sa opiera floydrose boli pod tlakom posunute a krive (vraj zato moze makke mahagone telo). Uz floyd sa mi dotykal dreva a nevedelo sa to vratit do povodnej pozicie tak mi odrezal cca 1mm z dreva kde je umiestneny floyd. Celkovo tie nelakovane gitary co maju natural finish su morfujuce gitary pretoze uz PanTau mi musel brusit z dreva pretoze som uz nevedel dat naspat ten deklik na pruziny. O par rokov z tej gitary budem mat mozno klavir ak este pockam  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Im a little princess
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #157 kedy: 22. Október , 2013, 11:03:17 »

Ahoj,
chcem si nechat vyrobit gitaru na zakazku, ale mam dilemu medzi Vintage Tremolom (ako ma Fender Deluxe Strat.) alebo Floyd Rose tremolom.
V poslednej dobe som rad pri solach pouzival tremolo a bol to Floyd Rose, ale neviem, ci vyuzijem aj potencial Floyd Rose, nakolko s Vintage tremolom som skoro vobec nesoloval.
Na druhej strane, ked si ho tam neosadim, moze ma to casom mrzet.

Moje otazky teda su:
Ma original Floyd Rose nejaku zivotnost, po ktorej sa opotrebuje a treba cely system vymenit?
Ak ano, neni tam nejake riziko pri jeho vymene?
Ktory system by ste viac-menej doporoculi a co ponuka Floyd Rose naviac?

Dakujem.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #158 kedy: 22. Október , 2013, 11:07:03 »

FR ponuka naviac starosti, niektore veci s nim ani nie je mozne zahrat. a ponuka moznost pakovania pri solach, na ktore nie je nikto zvedavy.

vintage tremolo ponuka cca to iste, co FR, akurat vo vsetkom horsie. ale patri k zvuku klasickeho Strakacu - verzie bez tremola zneju stipku inac. cize na Strakac patri klasicke tremolo v kazdom pripade, aj ked sa nebude pouzivat.
Zaznamenané
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #159 kedy: 22. Október , 2013, 11:13:08 »

Poprosim trosku rozpisat:
- co s FR nejde zahrat a co naopak oproti Vintage na nom zahrat ide?
- ake starosti naviac su pri FR?
- pises, ze Vintage je vo vsetkom horsie (myslis moznost podladenia/nadladenia, drzania ladenia)?

Gitara by bola bud na sposob Strata, ale so snimacmi HSH alebo potom tvar Strat ale so spodnoi a vrchnou doskou.

Tento gitarista sa mi paci, co hra od 02:40


Vdaka.
« Posledná zmena: 22. Október , 2013, 11:15:31 od spree » Zaznamenané
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #160 kedy: 22. Október , 2013, 15:57:27 »

Este dve otazky by som doplnil:
1. Zmeni Floyd Rose vyraznejsie zvuk gitary?
2. To Vintage tremolo by nebolo klasicke Vintage Fender Tremolo na 6 sroboch, ale kvazi Fender modernejsie na 2 sroboch. Aj ked neviem, ci to uchytenie ma na pakovanie vplyv...?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #161 kedy: 22. Október , 2013, 16:10:44 »

ked chces ozaj pakovat a nemat problem s ladenim, tak chod do FR. ak chces pakovat len malo a nie moc razantne, tak chod do klasickeho tremola, ale maj potom gitaru, kde struny pojdu cez nulty prazec pod co najmensim uhlom, cize urcite nie napriklad hokejkovu hlavu.

2 sroby versus 6 srobov asi nejaky rozdiel v stabilite ladenia spravi, ale nijak zvlast velky.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #162 kedy: 22. Október , 2013, 16:12:23 »

hmm.. ked sa takto pytas, tak ja by som ti radil nedat si robit gitaru, ale kupit si z bazaru normalny strat, ked sa ti nebude pacit, tak predat a kupit nejaku lepsiu RG alebo iny superstrat, ked sa ti ani to nebude pacit tak potom pouvazuj nad zakazkovou gitarou
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #163 kedy: 22. Október , 2013, 17:06:43 »

Moje otazky teda su:
Ma original Floyd Rose nejaku zivotnost, po ktorej sa opotrebuje a treba cely system vymenit?
Ak ano, neni tam nejake riziko pri jeho vymene?
Ktory system by ste viac-menej doporoculi a co ponuka Floyd Rose naviac?

Dakujem.

- zivotnost ma 53 rokov
- moze cela gitara vybuchnut
- floyd rose ti posle aj merci, ci to bolo cosi ine?
Zaznamenané
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #164 kedy: 22. Október , 2013, 20:58:11 »

Ved to je prave to.
Predtym som mal gitary iba bez tremola a tu s Ibanez Edge som nahle predal a nechce sa mi na pokusne obdobie kupovat Strata.
Paci sa mi gulatejsi, teplejsi zvuk a to bohuzial Strat neponuka.

Ta gitara na mieru ma normalnu hlavu, struny idu k hlave subezne s krkom.
Cital som, ze na FR sa opotrebovovaju noze, ale neviem, ci sa daju casom vymenit ako na niektorych Ibanezkach?
Znizuje FR dozvuk gitary?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.