Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 13:18:20
Strán: 1 ... 10 11 [12] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Floyd Rose  (Prečítané 40998 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #165 kedy: 23. Október , 2013, 10:46:28 »

Ved to je prave to.
Predtym som mal gitary iba bez tremola a tu s Ibanez Edge som nahle predal a nechce sa mi na pokusne obdobie kupovat Strata.
Paci sa mi gulatejsi, teplejsi zvuk a to bohuzial Strat neponuka.

Ta gitara na mieru ma normalnu hlavu, struny idu k hlave subezne s krkom.
Cital som, ze na FR sa opotrebovovaju noze, ale neviem, ci sa daju casom vymenit ako na niektorych Ibanezkach?
Znizuje FR dozvuk gitary?
ja mam "obycajny" klon stratocastra od Igora Kellera. Mam tam klasicke tremolo na 6 stroboch. Pakujem bezne, mam tremolo nastavene ako "plavajuce" a tym padom to drzi stabilitu lepsie.

Pred casom som si dokupil "tremol-no" na zamykanie tremola a funguje ako pevna kobyla.
Ak chces gulatejsi ton - kup si take snimace. Stratocaster je vyborna gitara na tunenie a nevidim dovod preco by to nemalo fungovat. Kedysi som hraval na FR ale nevidim v tom dovod, ked mas dobre zostelovany strat, zahras 90% to iste ako s FR.

Pakujem dost a vsade ako sa len da.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #166 kedy: 23. Október , 2013, 11:12:35 »

v dnesnej dobe je floyd dobry tak na 3 veci.  Bavím sa skvele
1. robi o 100e vyssiu hodnotu celej gitary.
2. Guitar Technici koli nim nemusia este chodit na urad prace
3. Mozes rodine ukazat ze na gitare sa okrem Nothing Else Matters da urobit Motorku alebo padajucu bombu  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Im a little princess
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #167 kedy: 24. Október , 2013, 07:29:05 »

Roberto: Ak je to tak, ako pises a da sa s tym skoro rovnako podladit a nadladit, tak to vintage tremolo pripada do uvahy.
Mas ten loziskovy nultak, ze ti tak dobre drzi ladenie?
Ako vidis FR Vs. klasicke tremolo, vyhody a nevyhody?

Yugi00: S vintage tremolom maju gitarary viac prace?
« Posledná zmena: 24. Október , 2013, 07:50:07 od spree » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #168 kedy: 24. Október , 2013, 08:32:25 »

ja tvrdim, ze najlepsie tremolo je ziadne tremolo  Bavím sa skvele este ani len vyrbat si nevies.

ak by som si mal vybrat, tak floyd rose system alebo jeho varianty od inych vyrobcov. je to po vsetkych strankach premyslenejsi system. tak ako pri kazdom tremole vies pouzit tremol-no (napr) na zablokovanie tremola a tym dostanes jeden z najstabilnejsich systemov co sa drzania ladenia tyka, pretoze mas struny zamknute v kobylke aj na nulaku.

na druhej strane je pravda, ze floyd na akejkolvek z "klasickych" gitar vyzera divne  :)
Zaznamenané
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #169 kedy: 24. Október , 2013, 08:52:59 »

Vybrat z FR si viem, urcite chcem original Floyd Rose.
Ja sa len pytam na rozdiel FR a klasickeho vintage tremola, to je cele.
Alebo si to myslel tak, ze by si si urcite vybral Floyd Rose oproti vintage tremolu?
« Posledná zmena: 24. Október , 2013, 08:53:52 od spree » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #170 kedy: 24. Október , 2013, 09:02:40 »

Alebo si to myslel tak, ze by si si urcite vybral Floyd Rose oproti vintage tremolu?
ano, ked, tak radsej floyd
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #171 kedy: 24. Október , 2013, 09:59:02 »

Roberto: Ak je to tak, ako pises a da sa s tym skoro rovnako podladit a nadladit, tak to vintage tremolo pripada do uvahy.
Mas ten loziskovy nultak, ze ti tak dobre drzi ladenie?
Ako vidis FR Vs. klasicke tremolo, vyhody a nevyhody?

Yugi00: S vintage tremolom maju gitarary viac prace?
mam obycajny grafitovy nulak, akurat cele to musi byt vyladene -->
klasicke tremolo ma lepsi zvuk, viac zachovava charakter gitary o ktory ta floyd ochudobni. jedine co som sa naucil pri floyde bolo efektivne pouzivat tremolo, bez toho aby som o to stratil zaujem lebo, by to bolo vecne rozladene.

Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #172 kedy: 24. Október , 2013, 10:59:38 »

Yugi00: S vintage tremolom maju gitarary viac prace?
Prave naopak... OFR je komplexnejsi ako vintage a Zero Point system od Ibanez je este komplexnejsi ako OFR. Pri vintage len pretiahnes struny zo spodu ako pri pevnej kobyle a pri OFR musis mat 2 imbusaky na nastavovanie jednotlivych castic a podobne. Ja poslednu dobu nemam problem s floydami lebo som nemenil struny uz nepamatam ale odkedy mi Igor Keller dal dokopy tu Deanu tak ladenie sa nepohlo vobec a to je uz tak 3 mesiace dozadu ci kolko  Bavím sa skvele Ale keby som hral tak casto ako kedysi tak by som asi pi*coval ako chora vrana lebo hento nastavovat podla vlastneho vkusu je na slucku niekedy.
Zaznamenané

Im a little princess
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #173 kedy: 24. Október , 2013, 13:17:34 »

mam obycajny grafitovy nulak, akurat cele to musi byt vyladene -->
klasicke tremolo ma lepsi zvuk, viac zachovava charakter gitary o ktory ta floyd ochudobni. jedine co som sa naucil pri floyde bolo efektivne pouzivat tremolo, bez toho aby som o to stratil zaujem lebo, by to bolo vecne rozladene.

Tak henten na tom v tom videu pakuje paradne, to som este nevidel.

Ale dalo by sa na tom zahrat aj nieco taketo od casu 02:36?


Co FR zvukovo zmeni na gitare oproti vintage tremolu? Dokazes to nejako subjektivne definovat?
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #174 kedy: 24. Október , 2013, 13:54:53 »

Tak henten na tom v tom videu pakuje paradne, to som este nevidel.

Ale dalo by sa na tom zahrat aj nieco taketo od casu 02:36?


Co FR zvukovo zmeni na gitare oproti vintage tremolu? Dokazes to nejako subjektivne definovat?
urcite sa da zahrat, ale riskujes ze to pojde mimo ladenie. ja take veci robim akurat na konci skladby v sole :)

- FR ma urcite horsi sustain, predsalen prenos frekvencii na dvoch pivotoch je mensi ako na 6 stroboch.
- da ta to ciastocne kompenzovat sustain blokom, funguje to. skusal som viacere tremola a skoncil som pri GFS s  mosadznym blokom (cele tremolo stalo smiesnych 40$ http://www.guitarfetish.com/USA-Spaced-Solid-Brass-Block-Tremolo-Complete-Kit_p_1239.html)
- vintage tremolo ma oproti FR bohatsie spektrum
- plus vintage tremolo je menej citlive na polozenie pravej ruky pri palm-mutingu, alebo uderu do strun.

nakoniec vzdy zalezi od aplikacie, ak chces hrat heavy metal s 16k snimacmi. je jedno aku kobylu budes mat. Existuju urcite varianty, ktore maju funkciu FR a ton vintage tremola - eg. zamykatelne alebo fine tuningovatelne a pritom nemusis odstrihavat konce strun.


guthrie govan to zvlada aj s nomalnym tremolom -->
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #175 kedy: 24. Október , 2013, 14:20:38 »

Ja by som mal to vintage tremolo na 2-sroboch, takze ten sustain by bol asi rovnaky?
Citlivost vintage je mensia, to je pravda, ale nepomohlo by mensej citlivosti FR dat do neho 1 pruzinu navyse, teda dohromady by malo 4 pruziny?
Heavy Metal hrat nebudem, nieco ako to Chicago, co som sem daval.

Inak ten Guthrie Govan tam nema nahodou dole dieru?
To nie je klasicke vintage tremolo ako ma Fender na 2 sroboch.
« Posledná zmena: 24. Október , 2013, 14:37:33 od spree » Zaznamenané
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« Odpoveď #176 kedy: 27. Október , 2013, 22:07:54 »

Bavili sme sa tu o Guthrie Govanovi a na svojej poslednej gitare pouziva povodne Floyd Rose tremolo:

Podla toho, co ukazuje by to bolo pre mna asi idealne.
Ma to len jeden hacik - tu jeho gitaru Charvel nevyraba.
Neviete, ci dnes nejake gitary nemaju ten povodny Floyd Rose, co ma on?
Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #177 kedy: 27. Október , 2013, 22:15:01 »

Bavili sme sa tu o Guthrie Govanovi a na svojej poslednej gitare pouziva povodne Floyd Rose tremolo:

Podla toho, co ukazuje by to bolo pre mna asi idealne.
Ma to len jeden hacik - tu jeho gitaru Charvel nevyraba.
Neviete, ci dnes nejake gitary nemaju ten povodny Floyd Rose, co ma on?
na ebayi zozenies urcite ale iba originaly za vintage cenu :)
http://www.ebay.com/itm/Vintage-1982-1983-Prototype-Floyd-Rose-Locking-Bridge-Non-Fine-Tuner-Tremolo-/130931989309?pt=Guitar_Accessories&hash=item1e7c279b3d
Zaznamenané

Im a little princess
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #178 kedy: 28. Október , 2013, 10:53:08 »

Ma to len jeden hacik - tu jeho gitaru Charvel nevyraba.

Charvel tu jeho gitaru vyraba, len este je iba v prototypovom stadiu. Bude dostupna aj pre siroku verejnost v blizkej buducnosti. Ale pochybujem, ze sa ti bude pozdavat cena tej gitary
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Strán: 1 ... 10 11 [12] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.