Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 08:36:20
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Floyd Rose  (Prečítané 42652 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
zakky
Hosť
« Odpoveď #60 kedy: 12. Február , 2010, 10:53:36 »

Teda ja som antifloydista / mal som gitaru s floydom 2 tyždne a stačilo/,takže sa moc v tom nevyznám,ale je mi divne,prečo sa matica uvolnuje. Pokial je spravne utiahnuta,tak by sa nemala.Ledaže,niekto  "utahoval" a strhol závit /čast zavitu/ a tym padom matica nedrží po celej dlžke zavitu a može sa uvolnovat. Alebo častym šrobovaním sa zavit "opotreboval"  a už nedrží. / hold kvalita materialu/.

uz si tiez radsej kupim gitaru s pevnou kobylou  Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #61 kedy: 12. Február , 2010, 11:04:33 »

nie nie pocuj sak namotaj to na zavit ale na ten co je na gitare.. tebe sa ta paka nasrobuvava na taky picus co trci z floyda nie? ten omotaj


* FR-Orig-with-Schaller-collar.jpg (108.85 KB, 480x435 - prehliadnuté 402 krát.)
« Posledná zmena: 12. Február , 2010, 11:06:34 od kaolko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #62 kedy: 12. Február , 2010, 11:05:49 »

ak to je tak ako u mna na tom schalleri ze - dotiahens, potom parkrat pohybes pakou a zas je uvolnena matica tak by to malo fungovat.. ono je problem ze ten kruzivy pohyb paky opatovne uvolnuje tu maticu..
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #63 kedy: 12. Február , 2010, 11:10:12 »

ak to je tak ako u mna na tom schalleri ze - dotiahens, potom parkrat pohybes pakou a zas je uvolnena matica tak by to malo fungovat.. ono je problem ze ten kruzivy pohyb paky opatovne uvolnuje tu maticu..

hej tak to mam aj ja sak to je tusim to iste origo floydy robi tusim schaler. takze to je presne take ako si posla.

a teba to nesere ze sa to uvolnuje? najviac ma to zacalo srat co som skusal nejaku esp a tam to drzalo uplne super.

nie nie pocuj sak namotaj to na zavit ale na ten co je na gitare.. tebe sa ta paka nasrobuvava na taky picus co trci z floyda nie? ten omotaj

vidis ja som jaky postih  Bavím sa skvele ok skusim to tak teda
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #64 kedy: 12. Február , 2010, 11:12:13 »

hej tak to mam aj ja sak to je tusim to iste origo floydy robi tusim schaler. takze to je presne take ako si posla.

a teba to nesere ze sa to uvolnuje? najviac ma to zacalo srat co som skusal nejaku esp a tam to drzalo uplne super.

vidis ja som jaky postih  Bavím sa skvele ok skusim to tak teda

pocuvaj ver tomu ze na tom esp by to zacalo robit po mesiaci tiez :D mne to robi na caparisone tiez a sere ma to jak hovado.. a teraz ked si sem ty napisal ze mas ten problem tak mi to napadlo to s tym omotanim si pamatam ze sme armatury s tym riesili ked netesnil a nedrzal dobre zavit tak to skusim hned jak mi dojde gitara domov..
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #65 kedy: 12. Február , 2010, 11:16:30 »

mne to robi tiez a to mam lacnu cinsku gitaru, tak aspon vidim, ze ziadny rozdiel v tych gitarach nie je, okrem tej ceny  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
udry
Hosť
« Odpoveď #66 kedy: 12. Február , 2010, 11:19:55 »

Matica by sa nemala uvolnovat.Jedine ak páka "drie" o maticu. Takže,lubrikant,lubrikant ...... Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #67 kedy: 12. Február , 2010, 11:20:46 »

mne to robi tiez a to mam lacnu cinsku gitaru, tak aspon vidim, ze ziadny rozdiel v tych gitarach nie je, okrem tej ceny  Bavím sa skvele

mozem Ti zodpovedne povedat, ze na lacnych gitarach je ten system hotova katastrofa a na drahych to neni ideal, ale v zasade sa to da (oproti tym lacnym). a to nepisem preto, ze chcem do Teba rypnut, ale ze to tak je...

napriklad v tomto je dost vychytany Gotoh, ten tam ma tu vrchnu matku a este ma tenky srob zospodu tremola v samotnej pake, takze ta paka je tam fixovana na dvoch miestach a da sa to fakt slusne nastavit. neviem, ako sa to sprava dlhodobo, ja som to mal na jednej gitare asi rok a fungovalo to fakt dobre...
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #68 kedy: 12. Február , 2010, 11:24:20 »

mne to robi tiez a to mam lacnu cinsku gitaru, tak aspon vidim, ze ziadny rozdiel v tych gitarach nie je, okrem tej ceny  Bavím sa skvele

ale tebe to robi lebo je to lacna cinska gitara  Bavím sa skvele

mozem Ti zodpovedne povedat, ze na lacnych gitarach je ten system hotova katastrofa a na drahych to neni ideal, ale v zasade sa to da (oproti tym lacnym). a to nepisem preto, ze chcem do Teba rypnut, ale ze to tak je...

napriklad v tomto je dost vychytany Gotoh, ten tam ma tu vrchnu matku a este ma tenky srob zospodu tremola v samotnej pake, takze ta paka je tam fixovana na dvoch miestach a da sa to fakt slusne nastavit. neviem, ako sa to sprava dlhodobo, ja som to mal na jednej gitare asi rok a fungovalo to fakt dobre...

pozrem ci tam nieje taky srob tiez  Bavím sa skvele mne sa najviac pacil system na IBanez ZR tam mala aj paka zavit + presne taka ista matica ako na OFR
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #69 kedy: 12. Február , 2010, 11:24:29 »

zakky, ked to máš tak jak dal karol fotku, tak prečo si mi povedal že tam nemaš zavit?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #70 kedy: 12. Február , 2010, 11:25:44 »

...

pozrem ci tam nieje taky srob tiez  Bavím sa skvele ...

na origos FR (od Fendru kedysi) take nebolo...
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #71 kedy: 12. Február , 2010, 11:25:52 »

zakky, ked to máš tak jak dal karol fotku, tak prečo si mi povedal že tam nemaš zavit?  Bavím sa skvele

ja som myslel ze na pake myslis  Bavím sa skvele sorry obcas som retard  Som frajer
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #72 kedy: 12. Február , 2010, 11:28:05 »

jednoducho....tak vam treba  Beeee  
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #73 kedy: 14. Február , 2010, 23:00:47 »

tak som dneska ten zavit omotal trochu nitou kedze sa mi nechcelo ist zhanata hyntu kravinu a matica sa dobre zatiahla a drzala celu skusku uplne vpohode takze teraz je to uplne super

dik moc vsetkym za rady Som metlak
Zaznamenané
korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #74 kedy: 21. Marec , 2010, 17:44:15 »

skusim sa este raz obratit na vas. poradte ako zafixovat floyda .. nejaky navod youtube pics alebo nieco podobne alebo aspon konkretne rozpisany strucny navod
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.112 sekund, 22 otázok.