Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. September , 2024, 09:44:24
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Floyd Rose  (Prečítané 42664 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« Odpoveď #75 kedy: 21. Marec , 2010, 20:46:20 »

skusim sa este raz obratit na vas. poradte ako zafixovat floyda .. nejaky navod youtube pics alebo nieco podobne alebo aspon konkretne rozpisany strucny navod

co takto UTFG???  Popiskujem si
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #76 kedy: 21. Marec , 2010, 22:24:31 »

skusim sa este raz obratit na vas. poradte ako zafixovat floyda .. nejaky navod youtube pics alebo nieco podobne alebo aspon konkretne rozpisany strucny navod

je viac sposobov od tremolo no systemu, roznych drievok az po 9v baterky.
blizsie tu
http://www.mylespaul.com/forums/my-other-guitars/22629-ibanez-floyd-rose-blocking-question.html
Zaznamenané

korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #77 kedy: 21. Marec , 2010, 23:09:37 »

s tou baterkou ako?
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #78 kedy: 22. Marec , 2010, 07:40:51 »

s tou baterkou ako?
Zaznamenané

jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #79 kedy: 22. Marec , 2010, 08:53:41 »

Asi sa stanem outsiderom, ale nie je nic horsie ako gitara s zafixovanym floydom... sa mi zda uplne zbytocne a sproste. Ak clovek chce fixed bridge, nech si kupi fixed bridge guitar.

 Chvilu som mal FIXER na svoj jackson - to je maly mechanismus ktory zamika cely trem kvoli bendingu, mam nieco podobne na svoj Epi spotlight...Ale floyd rose bez paku a zablokovany..... nedava smysel...... ?§!.
« Posledná zmena: 22. Marec , 2010, 09:05:51 od jaywalker » Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #80 kedy: 22. Marec , 2010, 09:45:22 »

preto mam ja ESP arming adjuster a funguje to popitchi..  sustain takmer ako bezny fixed bridge ale stale mozem pakovat smerom dole..  je to ako taky prst oprety o sustain block s pruzinou ktorej sa da nastavit ako velmi tvrda ma byt.. ak je nastavena na soft tak sa da pakovat pomerne dobre aj nahor, ja ju mam ale co najtuhsie ako sa dalo a fakt som spokojny..


* esp.jpg (129.78 KB, 2082x804 - prehliadnuté 598 krát.)
« Posledná zmena: 22. Marec , 2010, 09:45:50 od kaolko » Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #81 kedy: 22. Marec , 2010, 09:57:16 »

Asi sa stanem outsiderom, ale nie je nic horsie ako gitara s zafixovanym floydom... sa mi zda uplne zbytocne a sproste. Ak clovek chce fixed bridge, nech si kupi fixed bridge guitar.

 Chvilu som mal FIXER na svoj jackson - to je maly mechanismus ktory zamika cely trem kvoli bendingu, mam nieco podobne na svoj Epi spotlight...Ale floyd rose bez paku a zablokovany..... nedava smysel...... ?§!.

dava zmysel napriklad v tom ze sa napriklad dany model gitary nevyraba s pevnou kobylkou alebo napriklad vtedy ak ma clovek rad ze si zamkne ladenie ktore potom drzi lepsie ako s klasickou pevnou kobylou. zamknuty floyd je vpodstate nieco ako ibanez edge-fx ktora je napriklad celkom dost oblubena
Zaznamenané
korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #82 kedy: 22. Marec , 2010, 11:01:45 »

dava zmysel napriklad v tom ze sa napriklad dany model gitary nevyraba s pevnou kobylkou alebo napriklad vtedy ak ma clovek rad ze si zamkne ladenie ktore potom drzi lepsie ako s klasickou pevnou kobylou. zamknuty floyd je vpodstate nieco ako ibanez edge-fx ktora je napriklad celkom dost oblubena

ma to aj v tom zmysel ze pouzivam proste hrube struny ktore cez obycajny nulty prazec nepretlacim a musel som na kazdej gitare upravovat! na zamkoch mozem dat strunu hrubu aku chcem. len som stale do toho hlupy...musim rozobrat gitaru a nejak to vymysliet ako to zafixujem. mne by floyd nevadil ale mam strach ze mi rupne struna na koncerte a nahradna gitara teraz nie je...paku nepouzivam preto to chcem fixnut
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #83 kedy: 22. Marec , 2010, 11:07:02 »

ma to aj v tom zmysel ze pouzivam proste hrube struny ktore cez obycajny nulty prazec nepretlacim a musel som na kazdej gitare upravovat! na zamkoch mozem dat strunu hrubu aku chcem. len som stale do toho hlupy...musim rozobrat gitaru a nejak to vymysliet ako to zafixujem. mne by floyd nevadil ale mam strach ze mi rupne struna na koncerte a nahradna gitara teraz nie je...paku nepouzivam preto to chcem fixnut

Tremol-no alebo podobny system to isti.
Zaznamenané
korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #84 kedy: 24. Marec , 2010, 00:01:58 »

co poviete na toto? I don't have any pictures to show you right now, but I will do my best to describe how I have blocked every one of my floyd's for the last 20 years.

1st- With the guitar freshly tuned, turn over and remove spring cavity cover

2nd- Get about 12 pennies (yep, those useless little copper round things), and some strong tape (I prefer gorilla duct tape these days, but whatever you can get your hands on).

3rd- Get a rough idea of how many pennies it will take to fit in between the tremolo block and the body of the guitar (the side opposite the springs). It is important to get the correct amount to fit snug into this space, too many pennies will stretch the strings making them go sharp, too few pennies will de-tune the guitar or loosen the strings making them flat. You really want to try to maintain the "zero" position of the bridge so as to not create intonation problems.

4th- Now that you have the correct # of pennies take the stack and wrap it with duct tape around the edge.

5th- Take a sharp knife and trim all extra tape from both faces of the stack (exposing the flat copper faces). I have found that in terms of sound you want that copper to be exposed where it contacts the bridge & the body of the guitar. I say this because it has been my experience that this style of "blocking" actually improves the sonic characteristics of the guitar by coupling it directly to the body (the string vibrations transmit to the body more cleanly).

6th- Now that the bridge is effectively "blocked" you can remove the springs and repeat steps 4 & 5 on the spring side of the bridge (this time really make it snug).

7th- Replace the springs (very important because most manufacturers ground the electronics to the bridge via the springs).

8th- Replace the cover and your ready to roll.

Now, all that being said I want to address the posting suggesting you get rid of the guitar. I am most comfortable with the feel of a floyd style bridge under my hand, but I am a very aggressive player and don't like the extra "play" a fulcrum trem gives. So this is the solution I have come up with that costs almost nothing. Yes, I would love to replace all of my floyd's with kahler fixed bridges, but I would rather spend that money on better pickups and electronics etc. Therefor, I block my floyd equipped guitars.

P.S. I truly believe it improves the sound of the guitar (cleaner more articulate sound coming from the strings, and more of that body wood sound added in).

Hope this helps anyone who is interested.
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #85 kedy: 24. Marec , 2010, 00:10:21 »

So? Take a bunch of pennies, wrap it with some duck tape and block the tremolo with this piece of duck taped metal :).
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #86 kedy: 24. Marec , 2010, 00:13:41 »

So? Take a bunch of pennies, wrap it with some duck tape and block the tremolo with this piece of duck taped metal :).
len som to z rychlyka presiel ocami a ked moje oci narazili na vetu " Get about 12 pennies ", tak som aj rovno skoncil s venovanim pozornosti tomu clanku  ha ha ha
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #87 kedy: 24. Marec , 2010, 00:22:48 »

just take one unused bible and rip out sufficient number of pages instead of pennies  Ja som čert..
Zaznamenané

jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #88 kedy: 24. Marec , 2010, 00:28:32 »

Bullshit... LEGO 8 block is the best
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
Duger
Hosť
« Odpoveď #89 kedy: 25. Marec , 2011, 14:46:44 »

mam jednu otazku... aky velky vpliv ma floyd na zvuk gitary unplugged, lebo mal som dve gitary, rovnaka značka rovnaka rada zhruba, rovnake drevo, ale jedna mala struny v takej kobylke.. čiže ne cez telo


a ta druha ma floyda, a zneje podstatne horšie, ma taky nevyrazny zvuk, same vyšky nepači sa mi to... moja blba teoria je že struna v gitare z floydom je v podstate kov na kov , na jednej strane zamky na druhej kamene a telo a drevo zvuku nič nedavaju...ale viem že je to blba teoria pretože drahe gitary maju zvuk a tam je to tak isto , čiže len chcem vedieť prečo dve gitary zo zhodnym drevom, jedna z floydom.. druha z kobylkou kde struny nejdu cez telo len sa tam točia na nej je až taky rozdiel...

je to tiež licenced flyod rose
« Posledná zmena: 25. Marec , 2011, 14:47:34 od Duger » Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.06 sekund, 23 otázok.