Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 07:48:30
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Stare casy  (Prečítané 19323 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 18. August , 2006, 10:06:19 »

Reagujem na temu o japonskych gitarach a starsiu fotku od Mr. Redwine. Toto je tema kde sa mozu zverejnovat stare zaujimave fotky kapiel a hudobnikov (povedzme po rok 1980), pisat o starych kapelach atd.

Na uvod sem davam par starych fotiek mojich oblubenych kapiel zo 70tych rokov.

Gentle Giant v roku 1971, na druhej fotografii je klavesovy a elektronicky mag Klaus Schulze so starymi analogovymi monstrami zhruba v polke 70tych rokov


* Gentle_Giant_1971.jpg (86.69 KB, 640x510 - prehliadnuté 600 krát.)

* Klaus_Schulze.jpg (42.63 KB, 408x546 - prehliadnuté 597 krát.)
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 23:51:01 od Martinlm » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 18. August , 2006, 10:16:27 »

brokenwings napísal:
Citácia
:O:O:O to kolko tam toho ma.....akoze vedel som,ze veci v minulosti byvali velke,ale az take velke? :O
co to vlastne je?tie bedne...banky?

To je myslim Polymoog alebo klasicky Minimoog a pridavne panely, ale nie som si isty, plus nejake sekvencery a bohvieco este. Tieto velke ozruty ma vzdy fascinovali, vyzera to ako stara telefonicka ustredna. ha ha ha

Tu je fotka sampleru Mellotron z konca 60tych rokov, tiez celkom impozantna masinka.


* Mellotron.jpg (73.73 KB, 727x479 - prehliadnuté 605 krát.)
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 23:49:33 od Martinlm » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #2 kedy: 18. August , 2006, 10:32:51 »

prvy overdrive bol vlastne len predzosilovac ktoryy mal pretlacit signaal z gitary dlhyymi a asi nie moc kvalitnymi kaablami.
nieco ako Elektroharmonix lpb-1
ale potom sa zacalo fuZZowat a bolo.. 60`s...Žmurk

Naposledy upravil mates, : 18.08.2006 o 11:34
Zaznamenané

FALLGRAPP
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 18. August , 2006, 10:36:23 »

brokenwings napísal:
Citácia
hm....
napadlo ma...kedy vlastne a ako vynasli distortion aleob overdrive..to je fuk?...ale taky riadny rockovy...
 ....ked uz sme pri starych casoch...

Naposledy upravil brokenwings, : 18.08.2006 o 11:29


Ak myslis skreslovacie krabicky, tazko to presne casovo zadelit, kdesi som cital o nejakom gitaristovi z konca 40tych rokov, ktory sa na dobovych lubovkach snazil vybudit zosilovac a dokonca si zostrojil nejaky pedal, len jeho meno si za svet neviem spomenut. Dalsie pokusy boli v 50tych rokoch a myslim, ze prva kapela, ktora uz vyrazne pouzivala totalne vybudene aparaty (najma Voxy AC30 a AC50) a aj prve nakopavacie krabicky, boli The Yardbirds a najma Jeff Beck. V druhej polke 60tych rokov boli uz skreslovacie krabicky uplne bezne.

Samotne lampove aparaty nemali regulator gainu v podstate az do konca 70tych rokov, neviem si teraz spomenut ktory bol prvy. Vacsina kapiel v 60tych a 70tych rokoch dosahovali skreslenie ale iba klasicky, vybudenim lampoveho aparatu do drsnych hlasitosti.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #4 kedy: 18. August , 2006, 10:37:14 »

ako prisli na tu technologiu?vlastne to uz v skatulke PREbudili?

Naposledy upravil brokenwings, : 18.08.2006 o 11:40
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #5 kedy: 18. August , 2006, 10:46:56 »

keith emerson. tato kapela ma moc moc oslovila. ozaj vynikajuca muzika. ELP


* Keith_Emerson_stara_fotka.jpg (62.86 KB, 547x481 - prehliadnuté 596 krát.)
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 23:31:12 od Martinlm » Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 18. August , 2006, 11:28:59 »

brokenwings napísal:
Citácia
ako prisli na tu technologiu?vlastne to uz v skatulke PREbudili?

Naposledy upravil brokenwings, : 18.08.2006 o 11:40


Nic az tak prevratne. To si v jednej chvili vsimnes, ze Ti zacne skreslovat zosilovac a zistis, ze je to zaujimavy zvuk. Vytvorit tento efekt v samotnej krabici nie je uz potom ziadne umenie. Ja som to ako 14 - 15 rocny tiez \"vynasiel\" . Hral som vtedy do hocicoho - gramafonu, kazetaku, co zosilovalo. Skresleny zvuk som samozrejme poznal, ale myslel som si, ze na to treba ktovie aku zazracnu krabicku. No a potom som zistil, ze ked vytocim kazetak alebo gramafon uplne naplno, ten zvuk sa zacne trosku podobat. Akurat to strasne revalo, ale hral som tak. No a potom ma napadlo, ze vsak mozem hrat do kazetaku, ten ked sa dal naplno skresloval lepsie ako gramafon. A ze z toho kazetaku mozem ist kablom do gramafonu a ten uz nemusi byt naplno, lebo skresluje kazetak. A normalne to aj fungovalo a takto som si hraval na \"skreslenie\" potichu. Myslel som si, ze aky uzasny vynalez. Neskorej mi samozrejme doslo, ze som nevynasiel nic, a ze je to princip predzosilovacu a koncaku...

Co sa tyka hry na skresleny zvuk, tak pre mna je najvacsi priekopnik v tomto Hendrix. Mnohe jeho solo z konca 60-tych rokov zneju dodnes aj hracsky, aj zvukovo velmi aktualne. Nebol prvy, co pouzival skreslenie, ani prvy co pouzival kvakadlo, ani prvy, co pakoval a asi ani nie prvy, co pouzival spatnu vazbu. No urcite bol prvy, co to dal vsetko s poriadnym prehananim dokopy a definoval tym sucanu gitaru pre bluesmanov az po metalistov.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 18. August , 2006, 11:42:27 »

Bicia Zostava Keitha Moona, niekedy z roku 1975


* Keith_Moon_drumkit_1975.jpg (37.46 KB, 379x270 - prehliadnuté 594 krát.)
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 23:29:23 od Martinlm » Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 18. August , 2006, 11:44:48 »

Rush v nahrávacom štúdiu...neviem, kedy

« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 23:29:57 od Martinlm » Zaznamenané

crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #9 kedy: 18. August , 2006, 12:44:17 »

ked uz takato tema..vcera som si kupil tuto ,,retro\'\' slapku  http://www.danelectro.com/fab1.htm
O par dni mozem napisat ako sa chova, v recenziach ju chvalili ako kral lowendu(pomer cena-vykon)
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #10 kedy: 18. August , 2006, 12:53:05 »

crespi napísal:
Citácia
ked uz takato tema..vcera som si kupil tuto ,,retro\'\' slapku  http://www.danelectro.com/fab1.htm
O par dni mozem napisat ako sa chova, v recenziach ju chvalili ako kral lowendu(pomer cena-vykon)


No žeby boli nejak lacný?
Pred rokom kupíl Danelectro Chorus Col Cat. A stál aj stojí 3 300 Sk čo je viac ako Boosácke. Za  krabičkový chorus dosť. Ale nežutujem ani kúsok. Hrá krásne teplúčko. Zatial som nič lepšie nenašiel.  Ale už dosť OT.
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #11 kedy: 18. August , 2006, 16:41:25 »

OT jaaj, tak to ja som dal za novy 1/3 z 3300 sumy :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 18. August , 2006, 17:49:45 »

Altostratus napísal:
Citácia
Rush v nahrávacom štúdiu...neviem, kedy


Je to asi z nahravania Moving Pictures albumu, cize rok 1980-82 zhruba.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 19. August , 2006, 10:17:18 »

Prave pocuvam holandsku progrockovu kapelu Focus a som nasiel zaber na ich skveleho gitaristu Jana Akkermana. Zaujimave na nej je, ze ma na tom LP snimace z Gretsch a vsimnite si, ako ma vysoko strunnik. Odporucam inak najma ich druhy a treti album a Live At The Rainbow. Jan Akkerman patril podla mna k najlepsim gitaristom tejto ery, hoci nie je az tak znamy.


* Jan_Akkerman.jpg (66.7 KB, 636x607 - prehliadnuté 613 krát.)
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 18:43:12 od Martinlm » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #14 kedy: 22. August , 2006, 19:21:59 »

Pre Rasta:

Je to model z rokov 54-56, este pred uvedenim humbuckerov


* Hendrix_s_LP_1.jpg (31.64 KB, 433x480 - prehliadnuté 725 krát.)

* Hendrix_s_LP_2.gif (17.86 KB, 258x355 - prehliadnuté 606 krát.)
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 18:42:30 od Martinlm » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.085 sekund, 22 otázok.