Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 10:40:04
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Porovnanie zvuku aparatov, reprakov, efektov !!!  (Prečítané 8501 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 19. August , 2006, 12:56:50 »

Velmi obsiahle a systematicke - klobuk dole !

http://www.proguitar.de
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 19. August , 2006, 14:05:42 »

Hej, poznam tu stranku, len tie ukazky mi pridu ako moc podobne vsetky, neviem ako to nahravali.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 19. August , 2006, 15:05:28 »

progrocker napísal:
Citácia
...len tie ukazky mi pridu ako moc podobne vsetky...


Co je uplne logicke, kedze to nahraval 1 gitarista. Spociatku ma clovek pocit, ze ake velke rozdiely su medzi roznymi aparatmi, efektami, reprakmi, ale po chvile zisti, ze vlastne su tam iba rozdiely zanedbatelne a pocuva cely cas 1 gitaristu hrat stale tie iste veci :). A to je to, co si tu rozpravame stale :).

Naposledy upravil rastis, : 19.08.2006 o 16:06
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 19. August , 2006, 15:13:05 »

rastis napísal:
Citácia
progrocker napísal:
Citácia
...len tie ukazky mi pridu ako moc podobne vsetky...


Co je uplne logicke, kedze to nahraval 1 gitarista. Spociatku ma clovek pocit, ze ake velke rozdiely su medzi roznymi aparatmi, efektami, reprakmi, ale po chvile zisti, ze vlastne su tam iba rozdiely zanedbatelne a pocuva cely cas 1 gitaristu hrat stale tie iste veci :). A to je to, co si tu rozpravame stale :).

Naposledy upravil rastis, : 19.08.2006 o 16:06


Hej, cosi na tom bude, hoci ja ked som napriklad porovnaval vytavenu Plexinu a moj zosik, tak boli rozdiely zrejme hned a ovela vacsie ako v tychto ukazkach, aj ked som hral tiez to iste, s tou istou gitarou, takze myslim, ze to moc dobre nebolo nahrate. Dokonca v primitivnych nahravkach, co som si hral doma v panelaku na cistom zvuku na viacerych aparatoch, su pocutelne vacsie rozdiely.

Naposledy upravil progrocker, : 19.08.2006 o 16:17
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 19. August , 2006, 15:29:08 »

Nahravali to profesionalnym sposobom. Teraz som si vypocul po sebe asi 20 ukazok len skresleneho Les Paulu a fakt si myslim, ze je to iba psychologia :). Inak tych par aparatov, co odtial poznam sa naozaj aj podoba...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5 kedy: 19. August , 2006, 15:35:21 »

Vyberiem nieco z mojich ukazok, pripadne nahram na tom istom nastaveni gitary, na tej istej debne aj s tymi istymi kablami. Na cistom zvuku iba, mozem porovnat 3 aparaty teraz, cisto alebo mierne vybudene a garantujem, ze rozdiel bude ovela pocutelnejsi. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 19. August , 2006, 15:48:10 »

Mi nehovor, ze sa Ti tam zda malo rozdielu - 1 gitarista, 1 gitara, 1 aparat, 1 mikrofon a 2 rozne repraky:

http://www.proguitar.de/AudioDemo/mp3/Speaker/JensenPaulaHeavy.mp3

http://www.proguitar.de/AudioDemo/mp3/Speaker/BlueBullDogPaulaHeavy.mp3

Alebo - 1 gitarista, 1 gitara, 1 bedna, 1 mikrofon, 2 rozne aparaty Marshall:

http://www.proguitar.de/AudioDemo/mp3/Amp-CD/Marshall/MarshallOld50PaulaHeavy.mp3

http://www.proguitar.de/AudioDemo/mp3/Amp-CD/Marshall/Marshall1995SLPPaulaHeavy.mp3
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 19. August , 2006, 15:53:54 »

Marshally az tak nepoznam, mna zaskocili trochu aparaty Orange a Hiwatt, kedze moj zneje (na nahravkach) o dost inaksie ako v tych ukazkach. Celkovo sa mi tie nahrate zvuky zdaju velmi ploche a bez objemu, mozno je to tym, podla mna dali mikrofon uplne k debne.

Naposledy upravil progrocker, : 19.08.2006 o 16:56
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 19. August , 2006, 16:12:15 »

Kde si tam nasiel Hiwatt ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 19. August , 2006, 17:53:18 »

rastis napísal:
Citácia
Kde si tam nasiel Hiwatt ?


Audio Demos, compare amps a tam pod Bognerom su dva, DR103 a CP103 (Townshendov model). Hrali s nimi ale cez Marshall a Orange debnu so Celestionmi Greenbackmi, takze mozno preto sa mi ten zvuk uz teraz viac nezda, kedze az teraz som si mohol porovnat Hiwatt debnu a Marshall. Celkovo tie ukazky ale zneju podla mna velmi uzko a skomprimovane. Kratke videa co sme skusali a jamovali, s fotakom robene maju tucnejsi a dynamickejsi zvuk ako toto.

Naposledy upravil progrocker, : 19.08.2006 o 18:57
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 19. August , 2006, 18:08:59 »

progrocker napísal:
Citácia
...Audio Demos,... ...


Aha - tentoraz som slepy ja - ako poslednu v tom stlpci som zaregistroval VOX a nedoslo mi, ze je to scrollovacie ha ha ha

Idem pocuvat dalej B) :)

progrocker napísal:
Citácia
...Celkovo tie ukazky ale zneju podla mna velmi uzko a skomprimovane. ...


Z toho, co som pocul doteraz sa mi to zdalo celkom v pohode...

Naposledy upravil rastis, : 19.08.2006 o 19:10
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 19. August , 2006, 18:26:03 »

Tak som si vypocul Buginy a som aj ja na rozopakoch - hlavne ukazka Mark IV je pre ten aparat ten najmenej reprezentativny zvuk, co z toho dokaze vyliezt (navyse dost zly). Takisto Recta. Hlavne sa mi zda k tomu box Orange dost nevhodny (cim sa to osadza ? ).

Mi to pripada, ze chlapik ma svoj gitaristicky styl a oblubeny typ zvuku a to sa snazi vymacknut zo vsetkych aparatov. A aj sa mu to dari, len nie pre kazdy aparat je prave ten zvuk typicky a nie z kazdeho az tak dobre zneje...

Ale aj tak fantasticka stranka - vyplnila mi kopec casu zabiteho v robote B) ...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 19. August , 2006, 18:36:43 »

rastis napísal:
Citácia
Hlavne sa mi zda k tomu box Orange dost nevhodny (cim sa to osadza ? ).


Bud Celestion Vintage 30 alebo Greenbacky.

Citácia
Mi to pripada, ze chlapik ma svoj gitaristicky styl a oblubeny typ zvuku a to sa snazi vymacknut zo vsetkych aparatov. A aj sa mu to dari, len nie pre kazdy aparat je prave ten zvuk typicky a nie z kazdeho az tak dobre zneje...

Ale aj tak fantasticka stranka - vyplnila mi kopec casu zabiteho v robote B) ...


Hej, ono aku taku informacnu hodnotu to ma, ale ja som tam nespoznal kopu aparatov a ten Hiwatt napr., ktoreho zvuk mam uplne v krvi tam zneje dost podivne a podvyzivene, tak aj Orange a vobec to nevykresluje charakter tych aparatov. Vox ma akurat vcelku presvedcil, to zneje ozaj voxovsky. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #13 kedy: 19. August , 2006, 21:25:33 »

ten bogner ma dost sklamal, som cakal od toho trochu ine skreslenie, resp. charakter zvuku...

:hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
kewin
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 181


« Odpoveď #14 kedy: 19. August , 2006, 21:31:18 »

http://gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=27&func=view&id=35896&catid=44
som vedel ze som to tu uz videl :)
ale inak je to pekna stranka, mam co pocuvat do rana, mohol este jednu taku brutal metalovu ukazku robit, aby sme videli co sa na metal nehodi
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.