Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 02:17:32
Strán: [1] 2 3 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Music Man - John Petrucci model  (Prečítané 44305 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 12. Marec , 2005, 22:32:46 »

Čítal som recenziu na túto sedmičku v Muzikuse. Vyzerá to na parádny kúsok, piezo, super krk, výborné snímače ... Ale čo ma zarazilo, je cena. Cez 130 litrov ... to je už pálka, pri ktorej vyschne v krku. A vraj to má nejaké mechanické problémy, struny drhnú na nultom pražci a páka sa rozladzuje, pivot skrutka držiaca tremolo vraj zavadzia kameňu tenkého éčka ... no ja neviem, ale pripadá mi to ako hlúposť, také brutálne chyby by asi na gitare za takú sumu nemali byť ani náhodou ... hral na to už niekto a môže to potvrdiť alebo vyvrátiť? Nezdá sa mi totiž, že by Petrucci hral na gitaru, ktorá má problémy so stabilitou ladenia.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 12. Marec , 2005, 23:12:31 »

Z tej recenzie som mal aj ja rozporuplne pocity. Cena je desna, pisalo sa tam o nejakych muchach ( ?? ). Nic na tej gitare ma nijak nezaujalo, pokial nejde o vyslovene vintage gitaru, tak nez nezamykacie tremolo, radsej ziadne... A okrem toho ma ani sam Petrucci nijak zvlast neoslovuje...
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 14. Marec , 2005, 14:24:14 »

mi kamos volal, vraj v jednej z tych predajni na medenej maju kopiu Petruciho musicmanu za nejakych 15l, neviete nieco blizsie?
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 15. Marec , 2005, 07:02:29 »

Predátor Petrucci určite nehrá na spomínanej gitare.Je to model ako má Johny nie gitara na ktorej hrá a to je podstatný rozdiel. A za tú cenu je nenormálne predražená do tej ceny by som mal dve kvalitné Handmade napr. Soller a tie by asi nemali žiadne problémiky.Rátaj s tým že obchoníci si nechajú pekne zaplatiť.
Zaznamenané

tatko fóra
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #4 kedy: 15. Marec , 2005, 11:29:09 »

Osobne by som si tento nastroj dal urobit k Rudovi. Cena originalu je dost mastna. Urcite hra dobre a aj ladi dobre, len skoda ze to nevie niekto nastavit... Nemam pocit, ze by boli tie nastroje (na ktore hra John) ine ako tie v obchodoch.
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 15. Marec , 2005, 13:53:12 »

Majo moc neverím tomu že je to to isté aj keď cena by mohla o tom svedčiť, ale zo spomínanými nedostatkami by johny nezahral ani jednu skladbu svojím štýlom. Neviem ako to platí u gitár,ale napríklad fábia kúpená v Nemecku sa nedá zrovnať s tou kúpenou u nás a je to na 1.pohžad to isté auto. A tu by podža mňa tiež mohlo platiť pravidlo. Americký-Európsky trh. Nevravím že sa nemôžem mýliť a gitara nie je auto.
Zaznamenané

tatko fóra
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 15. Marec , 2005, 14:31:59 »

Music Man je draha firma, moc nerozumiem, ze preco. Aj bezne modely stoja viac, ako ako ine americke gitary. Co som si pozeral obrazky na internete, nevidim dovod, preco by sa ta gitara nemala pri vacsom pakovani rozladovat - ziadne zamky, obycajny nulty prazec... Normalna vec, a ci je to model Petrucci a stoji vyse 100 litrov na tom asi nic nezmeni... Frakos - to co myslis bude asi OLP (Officially Licensed Product) guitars, tam exisuje aj ovela lacnejsi Petrucci. Co je to za firmu netusim, vygoogloval som ju nahodne pred chvilkou...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #7 kedy: 15. Marec , 2005, 14:58:31 »

Majko, ked si pozries DVD DreamT. Budokan, nie je tam pocut, ze by sa mu tie jeho gitary pri pouzivani paky rozladovali. Mechanika na jeho a tej co je v Blave je rovnaka. Mozno, ze rozdiel by bol v dreve, ale mechanicke casti, ktore maju vplyv na ""rozladovanie"" su rovnake. Ja mam Straty s kobylkou na dvoch trnoch a bez zamkov, mne sa tie gitary nerozladuju. Ani pri naozaj ""psich kusoch"". Je to tym dostelovanim.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #8 kedy: 15. Marec , 2005, 18:18:24 »

OLP hovori za seba. su to presne kopie originalov len s horsim hardwarom a horsimi snimacmi. Nic viac nic menej.. hral som na silhouettke a bolo to to iste ako original (az na zvuk). Co sa tyka petrucciho modelu tak som si isty ze hra na radove kusy co vyraba musicman. Oni su to dobre gitary.. chodil som na forum ErnieBall&musicman a tak ludia riesili hlavne to, ze na gitare vznikaju hlavne unavove zlomeniny laku. Inak nepocul som ze by sa gitary rozladovali alebo take cosi. Okrem toho musicmany su zname tym ze nemavaju vadne kusy, navyse si myslim ze za tie prachy by nevypustili do obehu nejaky shit.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 15. Marec , 2005, 19:46:21 »

Neviem ako gitary, ale EB bassgitary su vynikajuce. To je jedoducho ina trieda ako US Fender. A cena tomu samozrejme zodpoveda.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #10 kedy: 16. Marec , 2005, 12:27:34 »

Myslim si, ze firmy typu MusicMan a PaulRedSmith sa neprezentuju nekvalitnymi nastrojmi. Zly PRS som este v rukach nemal. USA Fender je tiez dost kvalitny, ale najde sa aj nastroj, ktory je menej kvalitny. Ale to je moznost tak 1:50.
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #11 kedy: 16. Marec , 2005, 17:06:24 »

stav k dnesnemu dnu. v made je 7strunka za 134000 a 6strunka 125000. ceny su neni presne. len tak do ruky hocikomu urcite nepadne lebo su zatarasene bezvyznamnejsimi modelmi roznych znaciem okolo 40000:)
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 18. Marec , 2005, 09:59:03 »

OLP? Pocujem 1.-krat, pokutrem sa . . .
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 24. Marec , 2005, 10:02:25 »

Myslim, ze by som ani sekundu nevahal http:// http://www.musik-produktiv.de/shop2/shop04.asp?artnr=100019713&sid=!18121995 OLP - ako dlho existuju? Je nejaka sanca, ze by sa dostali na slovensky trh? By som to prirovnal k Squier-u. Pricom nimi su predajne preplnene a od OLP som zatial ani jeden kus nevidel.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 24. Marec , 2005, 22:05:36 »

frakos - kedze som ani ja o tom este nepocul, nebude to na trhu moc dlho, mozno par rokov, ak vobec. Podla cien to bude taky Squier/Epiphone... Ale nemusia to byt zle nastroje...
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.