Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 23:46:36
Strán: 1 [2] 3 4 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Music Man - John Petrucci model  (Prečítané 44318 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #15 kedy: 11. Apríl , 2005, 17:08:10 »

OLP existuje cca 2-3 roky, pomerne casto sledujem vyvoj. Nastroje od nich su vskutku fajn. Taky Ed Roman na svojej stranke vyhlasuje ze: Ked na OLP Axis, da original Floyd Rose a Seymour Duncany, prebrusi prazce (predava to za 650$ - co je dost lacna cena), potom ta gitara hra lepsie ako original musicman. Neviem co je na tom pravdy, ale je to mozne. Mozno marketingovy tah. Cakam ze este uvedu na trh OLP model Steva Morsa, niekde som to cital ze to planuju urobit. Myslim ten modry 4 snimacovy. Za cenu do 20 tisic sk.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 12. Apríl , 2005, 17:40:44 »

No Ed Roman je extemny curak, takze jemu by som neevril ani pol slova. :D
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 12. Apríl , 2005, 18:15:41 »

Citácia
Originally posted by MageZ No Ed Roman je extemny curak, takze jemu by som neevril ani pol slova. :D
To sa mi lubi :) Kto je Ed Roman ?
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 12. Apríl , 2005, 19:54:47 »

Citácia
Originally posted by rastis To sa mi lubi :) Kto je Ed Roman ?
www.edromanguitars.com Odporucam si precitat par jeho clankov na tje jeho stranke. Ma patent na rozum, vzdy ma pravdu (aj ked klame az sa mu od huby prasi) a pokial ti z vreciek netrcia 100 dolarovky, tak do jeho obchodu sa neodporuca vstupovat (udajne) :D.
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #19 kedy: 12. Apríl , 2005, 20:08:23 »

Ed Roman ma zrejme najvacsi gitarovy obchod v USA (ak nie v USA, tak urcite v Las Vegas). No, jeho nazory su dost radikalne ako asi kazdeho namysleneho americana.. ale co uz. Stranku ma peknu. http://www.edromanguitars.com/
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #20 kedy: 19. Jún , 2007, 09:58:43 »

Pocujte. Ja som asi uplny trruhlik a teraz sa od vas snad dozviem obrovsku zivotnu pravdu.    Bavím sa skvele
Ten JP music man vdaci tomu, ze nema zamky, speci ladiacim mechanikam alebo tremolu?
« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 09:59:27 od Misko » Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #21 kedy: 19. Jún , 2007, 11:44:45 »

Pocujte. Ja som asi uplny trruhlik a teraz sa od vas snad dozviem obrovsku zivotnu pravdu.    Bavím sa skvele
Ten JP music man vdaci tomu, ze nema zamky, speci ladiacim mechanikam alebo tremolu?
truhlik si, lebo nevies polozit otazku. Vdaci comu? Ako to hra? Drzi ladenie?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #22 kedy: 19. Jún , 2007, 13:00:24 »

Lol. Co je na tej otazke nepochopitelne. No ze ci zamky absentuju na nultom prazci vdaka ladiacim mechanikam na hlave gitary alebo vdaka tremolu. I ked odpoved uz asi viem.      ha ha ha
« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 13:00:58 od Misko » Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #23 kedy: 19. Jún , 2007, 13:08:51 »

zamykacie mechaniky Schaller.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #24 kedy: 19. Jún , 2007, 13:28:17 »

Tak to je super. Tie mechaniky musim ist postudovat co su zac. Btw. gratulujem k prispevkovemu jublieu.     Som frajer
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 19. Jún , 2007, 20:28:53 »

nooo - ono zamykacie mechaniky este nezarucia, ze sa gitara nebude rozladovat, to je tak trochu reklama. zo skusenosti mam, ze struny sa podstatne viac rozladuju na nultom prazci, ako na mechanikach. zamykacie mechaniky maju hlavne vyhodu v rychlom nasadeni struny - len sa trochu rukou nasponuje, zamkne, spravi pol otacky a je to hotove, ale neni to liek na rozladovanie. Music Man je draha americka gitara vyrobena s velkym dorazom na detail - vypiplany nulty prazec, perfektne osadene kvalitne tremolo, vychytana geometria celeho nastroja a nakoniec aj tie mechaniky k tomu - toto vsetko dokopy minimalizuje rozladovanie pri pakovani.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #26 kedy: 19. Jún , 2007, 20:36:25 »

nooo - ono zamykacie mechaniky este nezarucia, ze sa gitara nebude rozladovat, to je tak trochu reklama. zo skusenosti mam, ze struny sa podstatne viac rozladuju na nultom prazci, ako na mechanikach. zamykacie mechaniky maju hlavne vyhodu v rychlom nasadeni struny - len sa trochu rukou nasponuje, zamkne, spravi pol otacky a je to hotove, ale neni to liek na rozladovanie. Music Man je draha americka gitara vyrobena s velkym dorazom na detail - vypiplany nulty prazec, perfektne osadene kvalitne tremolo, vychytana geometria celeho nastroja a nakoniec aj tie mechaniky k tomu - toto vsetko dokopy minimalizuje rozladovanie pri pakovani.
Presne tak Rasto, mame podobne skusenosti.
Uzamykatelna mechanika ma vyhodu v jej rychlej vymeny struny a nepotrebneho navijania kusu struny na kolik, ale v ladeni nie je o nic horsia ako klasicka mechanika.
Doraz by som kladol na tvrdost pruzin tremola, tvrdost strun a mazlavost nulteho prazca.
Sam pouzivam grafitovu pastu do nultaku, aby struny lepsie treli.
Na strate mam 3 kalene extra-heavy pruzivy, s ktorymi sa tazko pakuje ale vyborne gitara ladi. Hlavne sustain sa zlepsi, vyrazne zmiznu vsetky roztrasene tony po silnych uderoch trsatka.
« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 20:38:13 od dr.karpathorky » Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 20. Jún , 2007, 08:15:18 »

mozem iba potvrdit, ze s tou gitarou sa da pakovat o zivot a ladenie drzi ako kliest
A  myslim si, ze tento model ma najlepsi tremolo system aky som zatial videl.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #28 kedy: 20. Jún , 2007, 11:35:48 »

No viacmenej som OT, ale ked som s tym uz zacal tu, tak aj skoncim.
Takze si myslite, ze zamykacie mechaniky by mohli byt skor na skodu a mam pre istotu ostat pri zamkoch (RG570)?
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #29 kedy: 20. Jún , 2007, 11:44:53 »

No viacmenej som OT, ale ked som s tym uz zacal tu, tak aj skoncim.
Takze si myslite, ze zamykacie mechaniky by mohli byt skor na skodu a mam pre istotu ostat pri zamkoch (RG570)?
Nie je to nikdy na skodu. Akurat je vyhoda pri uzamykatelnych mechanikach, ze netreba navijat tolko strunu, staci natiahnut, zamknut a naladit. Keby si toto spravil na klasickej mechanike, tak sa ti struna vysmykne z ocka mechaniky. Preto je dolezite natocit strunu aspon na 3-5 otacok, a pekne precizne, pri tenkych strunych aspon na 5-8 otacok.
A je tiez dost dobre, ked strunu navijas pod tlakom/tahom struny, cize ju napnut a tak navijat. Potom po naladeni este strunu poriadne ponatahovat a opat naladit, toto spravit parkrat a mas strunu naladenu a nepovoli ti v ladeni.
« Posledná zmena: 20. Jún , 2007, 11:46:27 od dr.karpathorky » Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.