Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 06:12:48
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Handmade el. gitara za rozumnu cenu  (Prečítané 14780 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 22. August , 2006, 19:03:49 »

V poslednej dobe zacinam rozmyslat nad custom gitarou a kedze citam na vsetkych vyrobcov samu chvalu neviem, koho si vybrat. Chcel bysom nieco za ozaj rozumnu cenu, pretoze nie som zarobkovo cinny, ani nej*bem bankarovu dseru. Material by som si ked  by som vedel co potrebujem vedel zohnat pravdepodobne sam. Co sa tyka zvuku mam rad na basovych strunach zvuk SGcka a vo vyskach zvuk briana maya. Mozete mi niekoho poradit?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 22. August , 2006, 19:09:49 »

plichto napísal:
Citácia
V poslednej dobe zacinam rozmyslat nad custom gitarou a kedze citam na vsetkych vyrobcov samu chvalu neviem, koho si vybrat.


Zle asi citas...  

Ale k veci, kolko si ochotny do tej gitary investovat?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 22. August , 2006, 19:19:42 »

Najviac 30 litrov...
-Necital som zase vsetko(lenivost)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 22. August , 2006, 19:32:01 »

To si radsej uz kup original Gibson SG za tie peniaze a mas pokoj a usetris si cas. Z Ebay sa da zohnat v klude nove SG Standard z Ameriky za 900 $.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 22. August , 2006, 19:44:14 »

Tu alternativu som tiez zvazoval, ale su niektore veci, ktore mi na sgcku vadia- hlavne zvuk vyssich tonov a taktiez pre moju ruku a prsty velmi blby dohmat vo vyssich polohach a tak sa mi blbo rozhoduje....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 22. August , 2006, 20:05:26 »

plichto napísal:
Citácia
...Co sa tyka zvuku mam rad na basovych strunach zvuk SGcka a vo vyskach zvuk briana maya. Mozete mi niekoho poradit?...


plichto napísal:
Citácia
...su niektore veci, ktore mi na sgcku vadia- hlavne zvuk vyssich tonov...


Na kolkych SG-ckach si hral ? Co konkretne vo zvuku Ti vadi na vysokych polohach SG ? Ak chces zvuk Briana Maya, musis si ho zavolat na hostovacku...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 23. August , 2006, 15:06:03 »

sory, zle som sa vyjadril- nie ze by mi uplne vadil, ale vela inych gitar ma vo vysokych polohach zvuk, co sa mi paci viac ako zvuk sgcka...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 23. August , 2006, 15:56:21 »

Teraz mas aku gitaru ?

Vypytujem sa mozno moc, ale ja som nejake SG-cky v ruke mal, dokonca aj nejaku SG-cku doma mam, ale nedokazl by som tvrdit, ze sa mi nepaci ich zvuk vo vysokych polohach. Respektive nedokazal by som ani definovat, ze maju vo vysokych polohach nejaky iny zvuk, ako v nizkych. Tie gitary maju podla mna charakter ako take, to je jasna vec - len neviem, ci moze byt gitara, ktora ma charakter SG iba v nizkych polohach a vo vysokych nie...

Naposledy upravil rastis, : 23.08.2006 o 17:01
Zaznamenané
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 23. August , 2006, 17:17:44 »

Home made ..  nikdy nevies co nakoniec vytvoris ak to budes robit doma a nemas s tym skusenosti. Doma robit gitaru nieje sranda. Radsej si ju daj spravit odbornikovy ak nemas skusenosti. Dalej za sumu 25 a vyssie kupis velmi dobry nastroj. Ceny SG ti uz chalani povedali. Mas to bez trapeni kup novu alebo z ruky gitaru za tie love mas fakt kvalitny nastroj. (Ja mam Ibanez K5, Prestige a  7-micku a vsetky do 30 tisic nove! )   zvuk vyssich tonov a nizsich je tazke riesit ked je milion aparatov a na kazdom to bude ine. Nabehni do obchodu vyber si kombo pripadne hlavu vyskusaj gitary a tak sa rozhodnes.
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 27. August , 2006, 14:18:32 »

rastis napísal:
Citácia
Teraz mas aku gitaru ?

Vypytujem sa mozno moc, ale ja som nejake SG-cky v ruke mal, dokonca aj nejaku SG-cku doma mam, ale nedokazl by som tvrdit, ze sa mi nepaci ich zvuk vo vysokych polohach. Respektive nedokazal by som ani definovat, ze maju vo vysokych polohach nejaky iny zvuk, ako v nizkych. Tie gitary maju podla mna charakter ako take, to je jasna vec - len neviem, ci moze byt gitara, ktora ma charakter SG iba v nizkych polohach a vo vysokych nie...

Naposledy upravil rastis, : 23.08.2006 o 17:01



neviem , preto sa vypytujem. teraz mam akurat epiphone kopiu sgcka
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 27. August , 2006, 14:42:20 »

Ktoru ? Tu s lepenym krkom alebo so srobovanym ?
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 06. September , 2006, 20:21:49 »

Srobovanym.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 06. September , 2006, 21:13:54 »

plichto - ta Tvoja gitara nema s SG-ckou absolutne nic spolocne, len tvar. Este aj krk ma uplne inac vsadeny do tela, takze sa na nej uplne inac hra. Zato som sa pytal, ako dobre poznas SG-cky, ked tak rozpravas o ich zvuku Žmurk. Nie v zlom :). Nechcem Ta samozrejme vobec presviedcat, ale \"prave\" SG-cky su skvele nastroje, skus si niekedy... Uz ta lepena Epi - G-400 ci jak sa vola, hra inac, ako ta G-310 co mas teraz...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 06. September , 2006, 21:18:38 »

plichto napísal:
Citácia
...hlavne zvuk vyssich tonov a taktiez pre moju ruku a prsty velmi blby dohmat vo vyssich polohach a tak sa mi blbo rozhoduje....


To je prave tou debilnou konstrukciou tej \"SG\", co mas. Pozri si pozorne obrazky, od ktoreho prazcu maju tie jednotlive modely vsadeny krk do tela a uvidis, za na \"naozajstnej\" SG takyto problem nemozes v zivote mat.



Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 07. September , 2006, 21:02:16 »

OK, tal zrejme este prehodnotim svoje postoje.   A s tym zvukom vysokych poloh som vychadzal skor z toho co som pocul napr. na albach black sabbath a nie zo svojej gitary. Mozno som sa trochu ukvapil v tom zavere, aj ked je pravda ze na tom mojom \"SGcku\" sa mi vo vyskach hra zle, lebo ten vyrez kde sa krk spaja s telom, je na moju ruku trochu maly.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 22 otázok.