Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 21:50:05
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Handmade el. gitara za rozumnu cenu  (Prečítané 14777 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 07. September , 2006, 21:57:16 »

To zase nemozes moc posudzovat podla gitaristu gitaru. Treba brat ohlad na to, kedy sa ten album nahraval, na ake aparaty sa hralo, kto na to hral... ... Lebo zase ked si zoberes Angusa z AC/DC, tomu to zneje dost inac, ako Iommimu.

Davnejsie som tu nechaval takuto ukazku:

http://gitaristi.sk/files/rastis/f1976.mp3

Je to Fero Griglak s Gibsonom SG na albume Fermata - Piesen z hol z roku 1976 a uznas, ze to je zase uplne iny zvuk. Skratka v gitare to nie je Žmurk
Zaznamenané
Vortex
nováčik
*
Príspevkov: 37


« Odpoveď #16 kedy: 17. November , 2006, 11:50:54 »

Nazdar!
Mam jednu otazku a nechcel som zaklad koli tomu novu temu. Mam zaujem si dat postavit gitaru, konkretne kopiu Gibson Flying V. A zaujimama  na kolko dokazu gitarari zachovat tvar oproti originalu, maju na to nejake nakresi, alebo podla coho vyrabaju konkretne modely?
Dik
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #17 kedy: 17. November , 2006, 13:57:01 »

Vortex napísal:
Citácia
Nazdar!
Mam jednu otazku a nechcel som zaklad koli tomu novu temu. Mam zaujem si dat postavit gitaru, konkretne kopiu Gibson Flying V. A zaujimama  na kolko dokazu gitarari zachovat tvar oproti originalu, maju na to nejake nakresi, alebo podla coho vyrabaju konkretne modely?
Dik

Maju sablony, podla ktorych vyrabaju tvary tela a tvary hlavy. Cize pokial ma dobru sablonu, tak tvar je rovnaky voci originalu, ale vacsinou byvaju rozdieli vo zvuku. Ci lepsie, ci horsie.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 17. November , 2006, 14:34:40 »

Dobry vyrobca nema problem dodrzat vsetky konstrukcne a tvarove veci uplne presne. Dobry vyrobca nema problem v maximalnej moznej miere sa priblizit originalu aj zvukom. Len to chce potom co najpresnejsie dodrzanie materialov, najlepsie presne tych odrod, ako pouziva original vyrobca. Chce to samozrejme presne dodrzanie HW atd. atd. co cenu pomalicky priblizuje k original vyrobcovi. Cize ak niekto chce, aby mu Flying vyzeral a hral ako Gibson, nech si kupi Gibson. Ak niekomu staci, aby gitara vyzerala ako Flying a do istej miery mala +/- ten charakter a ide mu o nizsiu cenu, potom nech sa skusi na nejakom kompromise dohodnut s miestnym vyrobcom... A nech rata s tym, ze tu gitaru kupuje iba pre seba, pretoze ked ho omrzi, preda ju s vacsou stratou, ako by predal original...
Zaznamenané
Vortex
nováčik
*
Príspevkov: 37


« Odpoveď #19 kedy: 17. November , 2006, 16:20:31 »

Hej je to tak, ze keby mam peniaze na original asi by som ho kupil, aj ked o homemade by som tiez uvazoval. Bohuzial nemam peniaze na Gibson a tie flying od Epiphone mi vobec nesedia, preto som sa rozhodol pre homemade...
Rozmyslam, ze si ju dam spravit k panovi Sivcakovi, cize ten by asi s dodrzanim tvaru nemal mat problem. Uz som si snim aj pisal, sice konecna suma by bola skoro 2x vyssia ako Epi, ale verim, ze taka gitara je uz na cely zivot...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 17. November , 2006, 17:03:30 »

Vortex - a co kupa starsieho Gibson Flying ? Alebo nejakeho pekneho starsieho japonca ? Kolko by si vlastne zaplatil Sivcakovi ?
Zaznamenané
cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #21 kedy: 17. November , 2006, 17:19:23 »

pokial poznam Sivcaka mas zarucenu kvalitu a dobry material , viem ze lacne gitary nerobia ( vsak tie si mozes kupit aj v shope)a z vyroby ide skutocny KUS, mal som tu cest nakuknut do ich dielne ( kde nikoho nepustaju  - udajne ) ale som bol kupovat drevo - palisander a mali ho v dielni ( poviem vam krasny to material...), Ich dielna je vybavena nie lacnymi stojami , vsetko original masiny na ktorych radost robit! Nie nadarmo sa hovori o ich kvalite\"\".  Ale ak chces original musis sporit uz teraz, ale ver tomu za ak ty chlapi poju takym tempom ako doteraz za par rokov bude aj ich stary kus ziadany ako zvučných vyrobcov napr. v USA.
Zaznamenané
Vortex
nováčik
*
Príspevkov: 37


« Odpoveď #22 kedy: 17. November , 2006, 17:44:45 »

Okolo tych 35 s lasnymi snimacmi, poriadne dokupim neskor, pretoze uz toto je na mna velmi velmi velka suma  :unsure:
Stary japonci ma moc nelakaju a myslim aj, ze by sa dost tazko zhanali. A tak isto aj starsi gibson, co som pozeral nejake inzeraty ziadny som nevidel....
A predsa, homemade je sam o sebe original a pokial bude urobeny fakt dobre, co u sivcaka verim, ze bude, niet sa za co hanbit...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 17. November , 2006, 17:50:14 »

Pri vsetkej ucte k miestnym vyrobcom, ale kebyze mam k dispozicii 35 litrov a chcem Flying V, tak si kupim Gibson, rovno tento:

http://cgi.ebay.com/Gibson-Faded-Cherry-Flying-V-Electric-Guitar-NEW_W0QQitemZ290048666149QQihZ019QQcategoryZ47073QQrdZ1QQcmdZViewItem

Akurat co by som ukecal typka, nech to posle mimo statov.

Ak si kupis miestny hand made, v momenta, ako ho kupi ma hodnotu uz o 10 litrov mensiu a to nie je nic proti vyrobcom alebo proti ich kvalite, je to skratka miestny ekonomicky jav...
Zaznamenané
Vortex
nováčik
*
Príspevkov: 37


« Odpoveď #24 kedy: 17. November , 2006, 18:16:08 »

ten je sice fakt pekny, ale pochybujem, ze by ma vysiel v konecnom dosletku na tych 665 USD a do kupovania veci z USA cez ebay sa absolutne nerozumiem... Hentu si tiez nemozem vyskusat a u gitara ju mam presne na mieru, spresnymi poziadavkami. Teraz sa nechcem silou mocou zastavat homemadeov, ak by ma ten gibson vysiel fakt 665 dolarov bolo by to fakt super, ale skor si myslim, ze s tym bude len viac starosti...
S tym, ze by gitara vyrobena u gitarara stratila hodnotu sa moc netrapim, uz keby ju mam urcite je nebudem chciet predat...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 17. November , 2006, 18:29:52 »

Ta cena toho Gibsonu bola konecna, naschval som nenechaval link, kde by sa drazilo. K tomu treba pripocitat cestu z USA, co je asi 100$ + CLO, co je nieco cez 20% ceny, presne si nepamatam. Z USA cez ebay tu kupoval gitary uz vselikto. Hand made si taktiez vopred nevyskusas Žmurk. Rozhodne to neber, ako nejaku agitaciu z mojej strany, osobne mam k hand made dobry vztah, len sa snazim poukazat, ake vselijake moznosti ma clovek, co chce Flying V a ma k dispozicii 35 000,- :)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 17. November , 2006, 19:04:21 »

Ani gitaru z ebay si vopred nevyskusas, ani handmade, ale ta z USA nemusi napr. postou vobec prist, moze prist poskodena a pod. Cize tie starosti navyse tam urcite su.
Zaznamenané

Vortex
nováčik
*
Príspevkov: 37


« Odpoveď #27 kedy: 18. November , 2006, 18:42:38 »

Dik chalani, za zady! Sak ja niesim este uplne rozhodnuty a zistujem si kazdu moznost, cize ani ten ebay nezatracujem, len asi by bolo omnoho jednoduchsie keby ju niekto predaval z EU, pretoze z USA je to dost komplikovane...
Zaznamenané
cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #28 kedy: 18. November , 2006, 21:51:17 »

Ak budes nieco objednavat z USA bolo by dobre zasielku poistit alebo zaslat cez Fedex alebo DHL, nieakych +100 -200USD na vyse ako (lacna posta - US post) , moj kamarat tiez nieco objednaval zo Statov\" pred rokom a dodnes ten balicek caka , dodavatel mu predlozij a doklad o odoslani ...( lacnu postu nevyreklamuijes alebo ti daju odskodne 1,5nasobok postovneho...nie cenu tovaru)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 19. November , 2006, 16:13:39 »

Z EU sa moc neoplati kupovat, pretoze tie ceny su ciferne + / - rovnake v eurach aj dolaroch, cize to, co stoji 1000 dolarov, tu stoji tisic euro (ak nie viac).
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.