Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 04:47:32
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Boss SD-3  (Prečítané 1387 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 30. August , 2006, 09:57:19 »

Mám túto žltú krabicu od Bossu už dlhší čas, ale stále som jej nevedel prísť na chuť. Na všetkom, na čom som ju skúšal (a boli to všetko tranzistorové aparáty), to malo moc divný zvuk. Až včera som sa rozhodol, že ju vyskúšam použiť na svojom lampáči ako nakopávatko, aj keď ináč som bol odporcom nakopávavania aparátov, ale kolega klávesák do mňa hučal, nech si trochu spestrím zvuk, že je furt úplne rovnaký, tak som to riskol.

Skúsil som ju len tak pripojiť na vstup môjho Soldana, nastaviť ju na minimálny drive a strednú úroveň volume, s úplne otvorenou tónovou clonou. Výsledok ma hodne prekvapil. Na lampovom stroji to hralo úplne super! Pri zopnutí na navolenom čistom kanále to malo nádherný jemný hladký crunch, ktorý krásne reagoval na dynamiku hry, a pri overdrive kanále sa síce farba zvuku príliš nezmenila, ale dosť narástol sustain a citlivosť na hru tappingom, legátami a sweepom, skvelý zvuk na sóla. Ako keby môjmu setupu pribudli dva kanály.

Asi nastal čas, aby som si s pokorou priznal svoj omyl. Stále si myslím, že dobrý aparát má hrať dobre sám o sebe bez nakopávania. Ale správne nastavená dobrá krabička na vstupe môže farbu aparátu posunúť kvalitatívne ešte niekde ďalej a ponúknuť hráčovi ešte viac ...

Čím ďalej tým viac sa asi začínam stávať vintagistom ....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 30. August , 2006, 12:02:13 »

Ja som pred svoj preamp (robeny mark) strcil uz kadeco, ale vzdy to bolo iba horsie. Niektore zvuky ako experiment mozno OK, ale na standardne hranie sa mi osvedcilo jedine original skreslenie preampu.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #2 kedy: 30. August , 2006, 12:18:02 »

tak tak. najlepsie gitara kabel aparat box. nic viac.vtedy to hrat tak, jak aparat hrat ma.
:hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 30. August , 2006, 12:25:04 »

Ono to kupodivu farbu skreslenia takmer nezmenilo, stále to znie ako Soldano, len sa ešte viac natiahol sustain. A ak sa to citlivo nastaví, tak to ani nijak extrémne nešumí. Ono to Soldano má samo o sebe skreslenia hodne a vežký sustain. Ale s tým predradením krabice sa ten sustain natiahol až do totálneho extrému, nabralo to až taký \"husžový\" tón. Je to dobrá vec do technických sól.

Ale drive musí byť len zžahka, a s volume tiež treba robiť vežmi opatrne. Treba to proste nastaviť vežmi citlivo, aby to neväzbilo a nešumelo. Ale ak sa to podarí, tak z toho lezie niečo ešte lepšie, ako pôvodné skreslenie. Ja to pripínam iba do rýchlobehových sól, ináč hrám s pôvodným skreslením. Pri doprovodoch to nemá význam zapínať, na farbe to nepoznáš.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 22 otázok.