Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 19:50:19
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: najlepsi CHORUS pedal  (Prečítané 18612 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #30 kedy: 22. Júl , 2010, 17:02:48 »

šak nove EHX su true by pass aj zvuk to ma  vpohode  ale stare kusy boli chybne ...ako mi kamoš hovoril že na internete neni jediny čo sa stažoval :D
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #31 kedy: 22. Júl , 2010, 22:38:17 »

nenajde niekto tento chorus doma, kto ho uz mal moznost testnut?

apropo, pomohlo by mi foto z vnutra, ci sa da prerobit na truebypass
ponevac MXR pise vsade truebypass, ale este som ho nikde nevidel  :)

tu je dlhsi pokec o TB u Dunlopov/MXR http://www.jimdunlop.com/blog/?p=384

šak nove EHX su true by pass aj zvuk to ma  vpohode  ale stare kusy boli chybne ...ako mi kamoš hovoril že na internete neni jediny čo sa stažoval :D

hm, a to ten kamos ma ten isty internet co ja? lebo ja ich tam vidim habadeeej.
Zaznamenané

damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #32 kedy: 23. Júl , 2010, 06:31:33 »

seruste bratia sestry  kamoš mi dal do ruky NANO small stone a šumi už od novoty.. ma ho z druhej ruky za 20e

nedočitali ste sa niekde v inych zahraničnych forach ako vyriešit tu chybu.....

rozobral som efekt a da sa tam vybrat z pätice jeden operačny zosik kt si mylsim ,že je asi zavadou celeho šumu lebo je to taky asi netradičny operak  označnie ma BL 3207
 v efekte su 2 potencimetre a jeden mieša pôvodny signal s chorusovym a ked ten chorusovy stiahnem šum prestane takže ten operak je asi vadny...........

šumi tak že sa to neda proste použivat :D

čo vy na to? viete k tomu niečo napisat ?

S Nano small stone nemám skúsenosti ale ku tomu šumu. Šumí ti aj keď si dal stabilizovaný adaptér, prípadne šumí aj na 9V baterku??  Vyskúšal si ho aj čisto len na baterke??
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #33 kedy: 23. Júl , 2010, 09:45:25 »

ano hej 2 adaptery som skušal aj original boss aj moj u kopiu stabilizovanych adapterov aj na baterke :D šumi to fakt jak prasa :D .... nič ine nezostava a použijem sučiastky čo sa daju použit a spravim z toho asi fazer alebo compresor mxr......a hotovo aj tak to kamoš kupil za 20e  akurat sa to oplati kvoli sučiastkam  Bavím sa skvele
Zaznamenané

damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #34 kedy: 23. Júl , 2010, 10:39:35 »

Tak to netuším. Mne EHX SMALL CLONE šumel, len na adapter ktorý nebol stabilizovaný, nedaj tomu keď som na ten adapter dal súčasne aj  DD3  Bavím sa skvele To bola prasačina Bavím sa skvele Inak na ten nestabilizovaný som to púštal aj viac ako rok, úplne v pohode sa na tom dalo hrať. A dokonca Boss NS2 to dokázal úplne vyhladiť, žial dokokotil mi aj čistý kanál. EHX nie je zlý chorus, len to z mojej strany chcelo zmenu. A keď konečne MXR urobil dostupný ( pre mňa) chorus, išiel som bez váhania do toho. A som spokojný.
« Posledná zmena: 23. Júl , 2010, 10:42:19 od damned13 » Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #35 kedy: 23. Júl , 2010, 13:47:24 »

a ešte jedno s aopyatm žeee či ten tovj chorus nema pokles volume že ked rhaš a zapneš ho či ti to nezmeni halsitost.. napr small stone USA to robi že mu klesne halsitost a RUSKY to už nerobi :D

chorus by som chcel použivat na sola ved vyskušam či mi to NS2jka vyhladi.....

a aj to že moj gitarsita ma small clona USA a ten nešumi voobec.....
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #36 kedy: 23. Júl , 2010, 22:01:42 »

a ešte jedno s aopyatm žeee či ten tovj chorus nema pokles volume že ked rhaš a zapneš ho či ti to nezmeni halsitost.. napr small stone USA to robi že mu klesne halsitost a RUSKY to už nerobi :D

chorus by som chcel použivat na sola ved vyskušam či mi to NS2jka vyhladi.....

a aj to že moj gitarsita ma small clona USA a ten nešumi voobec.....

toto je problem so small stone aj clone, vsak kukni harmony-central.com recenzie, vsetci na to nadavaju a zbavuju sa toho...
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #37 kedy: 25. Júl , 2010, 08:39:37 »

mne to s hlasitostou nerobi nic, treba pouzivat v ceste rovnake a kvalitne kable a vsetko je ok...
ale moze sa stat ze nie kazdy smallclone je v poriadku od vyroby(stava sa aj u lepsich firiem), predsalen ked si to clovek otvori tak vidi ze je to letovane velmi rychlo
zatial som vsak na lepsi chorus nehral, uvidim aky bude ten MXR microchorus(jeho vacsi brat a aj black label chorus ma sklamali), microflanger je ale super
Zaznamenané

WEIRD THRASH
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #38 kedy: 25. Júl , 2010, 08:47:47 »

nenajde niekto tento chorus doma, kto ho uz mal moznost testnut?

apropo, pomohlo by mi foto z vnutra, ci sa da prerobit na truebypass
ponevac MXR pise vsade truebypass, ale este som ho nikde nevidel  :)
v porovnani so smallclone sa mi zdal trochu sterilnejsi a v podstate menej zaumavy...skusim ti to odfotit zvnutra ak sa k nemu dostanem
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Sammko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 625


muck :-*


« Odpoveď #39 kedy: 25. Júl , 2010, 12:30:08 »

nenajde niekto tento chorus doma, kto ho uz mal moznost testnut?

apropo, pomohlo by mi foto z vnutra, ci sa da prerobit na truebypass
ponevac MXR pise vsade truebypass, ale este som ho nikde nevidel  :)
tiez by ma to zaujimalo :)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #40 kedy: 25. Júl , 2010, 15:20:41 »

aj by som si na harmony centrale prečital len nerozumiem po anglicky..... aaa EHX clony a stony  americke sa daju upravit tak aby boli hlasnejšie.... 
 teda moj rusky nestišuje hlasitost až tak rapidne ako usa ked sme to porovnavali.......
u tychto dobrych analogov sa to da odsledovat a upravit ale nano veci od EHX sa už nedaju tak lahko :D
Zaznamenané

kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #41 kedy: 25. Júl , 2010, 19:48:20 »

no to je otázka já mám svého favorita   DOD Stereo Flanger FX-75B   umí zvuky od chorus po flanger a není bypass
a hned vysvětlím proč....

kdysi jsem měl chut si postavit bord plný efektů pořídil jsem bypass lištu nějaké bypass efekty ale některé co se mě líbyli zas bypass nebyli což jsem se snažil vyřešit onou lištou
ale kámen urazu přišel náhle tam kde jsem to nečekal... zapojení kytara - šnura-borda hromada šnurek-kabel a pak teprve combo( cca 3+3+5m kabelů ) bylo problematické kvuli strátám zkoušel jsem tedy  ruzné pasivní i aktivní  D.I. boxi ale výsledek mi porád nešel pod vousi až jsem se někde dočetl, že je třeba míti v bordu nějaký efekt s buferem.....  jisty bufer je sice v každém efektu ale při ruzném zapínání a tím i načítání se zvuk choval všelijak  v článku jsem se dočetl že třeba najít efektovou krabičku která svuj bufer nevypíná ani když ona sama je vypnutá pak za bordem muže nasledovat zas dlouhý kabel nebot je již pod určitým napětím a nadále již nedochází ke slyšitelným ztrátám a to jsem našel v  DOD Stereo Flanger FX-75B řadím ho na samotný konec bordu

když hraju na velkém podiu kde bych uživil i 10m kabel a chci mermomocí kabel použiji kabel třeba 4m pad DOD FX75 vypnutý a pak třeba kabel 6m ztráty se neprojeví  slyšitelně  v dnešní době vysílaček sice podivné řešení ale kabel je pořád kabel hraje prostě lépe a sáhně te si do svědomí kdy opravdu potřebujete vysílačku mě se to povede tak 4x do roka a mám řešení napořád s kabelem ........

 Zdravíčko DOD Stereo Flanger FX-75B není možná nejlepší chorusem ale pro mě má cenu zlata
« Posledná zmena: 25. Júl , 2010, 19:49:12 od kos99 » Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #42 kedy: 25. Júl , 2010, 21:08:21 »

ja som robil by pas lyštu 7 loopov  a an vstup som zapojil ten onen buffer .... a šlape to dobre......

do gitary sopm si šlahol tiež onen bufer a šlape to........ neni zase dobre mat ti ebufre v efektoch nei každy bufer robi čo ma...... a stači napr ked sa na začiatok pedaloveho retazca zapne aj EQ alebo nejak edokrmovatko a plni to ten isty učel......
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #43 kedy: 25. Júl , 2010, 21:13:22 »

ja som robil by pas lyštu 7 loopov  a an vstup som zapojil ten onen buffer .... a šlape to dobre......

do gitary sopm si šlahol tiež onen bufer a šlape to........ neni zase dobre mat ti ebufre v efektoch nei každy bufer robi čo ma...... a stači napr ked sa na začiatok pedaloveho retazca zapne aj EQ alebo nejak edokrmovatko a plni to ten isty učel......
Ak si dal na vstup buffer, nepotrebuješ vôbec true bypass lištu, je tam na hovno. Podľa mňa to je najlepšie riešenie (lepšie ako TB bez buffera).
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #44 kedy: 25. Júl , 2010, 23:00:09 »

v porovnani so smallclone sa mi zdal trochu sterilnejsi a v podstate menej zaumavy...skusim ti to odfotit zvnutra ak sa k nemu dostanem
budem ti velmi povdacny  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.