Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 08:23:08
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pomoc pri vlastnej gitare  (Prečítané 8031 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« kedy: 15. Marec , 2005, 17:06:45 »

taaaakze..nasiel by sa tu prosim vas nejaky dobry clovek co by mi poradil s hladanim dakych manualov alebo knih na nete... bo tuzim po tom spravit si vlastnu gitaru (no vlstnu ako vlastnu)..mala by to byt (hmmm kopia :-/) Jackson V styl Randy Rhoads, t.j. sipka so skratenym spodnym koncom, podla mna strasne perfektna gitara, ale neviem ci sa do toho mam pustit... mam kamarata na drevarskej priemyslovke-nastrojarstvo a moze mi zohnat drevo buk, dalej by som cel do tohto tela namontovat krk z jolany galaxis a chcel by som aj novu hlavu si vyrezat a dako prilepit, ale neviem ako na to.....pls. poradte niekto,ze ci to ma vobec cenu pustat sa do toho, alebo len bluznim ... dik.
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 15. Marec , 2005, 17:21:37 »

kedze si tiez planujem urobit gitaru, takti poradim toto je tam toho celkom dost a aj dost linkov tam je http://www.projectguitar.com ale neviem moc sa asi neoplati stavat gitaru, lepsie asi nasetrit, ale zase ked si ju spravis sam bude to nieco ine :)
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #2 kedy: 15. Marec , 2005, 18:10:35 »

dam ti len jednu radu: nerob to preboha z buku! zozen si jelsu alebo topol alebo jasen.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 15. Marec , 2005, 19:02:53 »

Urobit si vlastnu gitaru je super vec. Mal by si mat zakladne stolarske vedomosti aj zrucnosti. Ak ich mas, nepotrebujes nejake zvlastne manualy z internetu. Je dobre mat vedla seba standardny nastroj osadeny normalnymi suciastkami (teda nie Jolana Galaxis), na ktorom uvidis, ako sa riesia otvory, ake aspon zakladne rozmery ma gitara mat (hrubka atd.), ako sa riesi kobylka a podobne. Da sa samozrejme aj improvizovat, ale lahko sa mozes oklamat trebars do buducnosti, ked budes napr. chciet nieco vymenit a tak. Krk z Galaxisky mozes pouzit. Mozes upravit aj tvar hlavy, no naozajstu hokejku z toho asi neurobis. To by si musel zapchat povodne diery na mechaniky, dolepit material, spravit novy tvar a vyvrtat nove diery. Uz som to videl, ale pripadne mi to komplikovana a riskantna praca. A okrem toho naozajstna hokejka ide dozadu, Galaxiske ide hlava rovno s krkom a vyzeralo by to divne. Buk nie je zrovna typicke drevo na gitary, ale preco nie, ak nemas ine... Inak Jckson RR sa vyraba v roznych cenovych hladinach, zakladne modely zacinaju niekde nad 10 000,- . No a ak Ti ide iba o tvar, urcite existuje kopec azijskych firiem, co to vyrabaju tiez aj za menej penazi...
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #4 kedy: 15. Marec , 2005, 22:02:11 »

ktore napriklad?? lebo nikde v hudobninach som to nenasiel, ale inak,ide aj o to ze setrim, na taku trosku normalnejsiu gitarku,ale stoji tiez okolo 10 litrov > CortX-6, a tak si cem za nejake 2 tisicky alebo kolko (ratam asi tak) trosku zriesit tuto staru galaxisku,nak to vyzera trosku pritazlivejsie, asi tak... a preco nie buk?Huh! a esce jedna podotazka, ono treba vediet aj nejake specialne rozmery alebo co aby sa to dalo naladit alebo co?? lebo ja som co sa tyka vyrabania gitar 100% laik... ale mam asi taku predstavu ze by som to cel mat co najjednoduchsie - Pevna kobylka (ako byva na LP), jeden HB snimac + jeden VOL potenciometer...asi tak...krk hadam dako prisrobujem...ja neviem no skusim sa hadam do toho pustit, za pokus to stoji, a esce daco o lakovani by som prosil ak niekto vie, dik... :-)
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 15. Marec , 2005, 22:18:19 »

S lakovanim pockaj, az budes mat hotove ostatne, OK ? Žmurk Tym dodrzanim standardov som myslel to, ze mas nejaku podivnu suciastku napr. z tej Galaxisky, ty ju pouzijes a v buducnosti nevymenis za inu... Cize je dobre vediet, ako su gitary bezne vyrabane , pretoze napriek vselijakym tvarovam odlisnostiam je 80% gitar konstrukcne totoznych. Buk preto nie, lebo z buku sa jednoducho gitary nerobia a basta :). Ale ked mas k dispozicii vyschnuty buk, kludne ho pouzi a neries toto, ale uplne ine veci (hlavne ak tvrdis, ze si 100% laik)... Zacni tym, ze budes mat pred sebou peknu suchu dosku zhoblovanu na dajme tomu 46mm (najrozsirenejsia hrubka plochyh gitar), pripadne vyrezany tvar...
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #6 kedy: 16. Marec , 2005, 18:32:37 »

no jo..tak sa potom ozvem ked bude tento quest vyrieseny okej?? som esce aj cital ze galaxiska ma daky divny krk-hmatnik myslim ze netradicny radius... a som si vsimol ze aj vzdialenosti strun od seba su dost ine ako pri ostatnych gitarach, no a ja by som cel pouzit daku novu pevnu kobylku bude to pasovat resp. ladit??
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 16. Marec , 2005, 22:15:55 »

Galaxiska ma naozaj plochsi hmatnik, ako je bezne, dokonca vyzera, ako keby bol uplne rovny. Nevadi to vobec nicomu, akurat pri kobylke typu tune-o-matic (Les Paul...), ktora je oblejsia by mohli byt stredne struny oproti krajnym prilis vysoko. Pri kobylke typu bezpakovy strat, kde si mozes nastavit vysku kazdej struny zvlast to bude OK, Guitman Ti taku preda za rozumny peniaz. Vzdialenosti medzi strunami by nemali byt prilis ine, ako je bezne a ak tak, len nepatrne, co sa Ti nijak neprejavi.
Zaznamenané
Ivoss
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 154



« Odpoveď #8 kedy: 18. Marec , 2005, 12:00:40 »

Ja už by som so skusenosti spravil telo ako na LP.S 3 kusou prilepenych na sebe aby som zabranil ohnutiu a podla mna je to z jednoho kusu naročnejšie pokial nemaš nejake špecialne naradie(napr:30cm vrtak,dobru zvierku...)
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #9 kedy: 19. Marec , 2005, 09:48:55 »

hmmmm lepit z 3 kusov, to mi pripada dost zlozite, hlavne ked neviem akym lepidlom a ako....
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 19. Marec , 2005, 15:16:34 »

Citácia
Originally posted by jolan hmmmm lepit z 3 kusov, to mi pripada dost zlozite, hlavne ked neviem akym lepidlom a ako....
Taketo velke plochy sa lepia disperznymi lepidlami (Herkules, Dispercol a pod.). Podmienkou su absolutne licujuce plochy a velky tlak pri schnuti. Pokial k dispozicii jednu dosku a je naozaj dobre vyschnuta, nemas co lepit. Neboj - neskruti sa Ti. Iba ak by nebola dobre vyschnuta, ale to by sa Ti skrutila aj z viacerych kusov a este by ju mozno aj potrhalo.
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #11 kedy: 02. Júl , 2005, 19:41:18 »

no neviem, kamos ma dako vyrabal s tym drevom, stale to ten chlap nema tak, neviem ci skorej cez prazdniny nenasetrim....
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 02. Júl , 2005, 21:26:53 »

Skus sa spytat v Zarnovici v Preglejke, ak este ten podnik existuje. Vyrabali preglejky a dyhy zo vselicoho zaujimaveho - jelse, jasenu, javoru... Pri takejto vyrobe zostavaju tzv. nozove odrezky - kusy masivneho dreva prilis male do strojov, rozmerovo takmer hotove gitary :). Ja som tam takto zohnal jelsovu dosku, z ktorej vysli 2 tela. Predtym som taku dosku z mahagonu kupil v podobnom podniku v Breclave - tiez z nej vysli 2 stratocasterove tela...
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #13 kedy: 03. Júl , 2005, 19:47:37 »

rastis> kolko ta to vyslo??
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 03. Júl , 2005, 22:14:50 »

Bolo to uz davno. Mahagonova doska 65 vtedy este Kcs. Jelsova doska flasu rumu.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.106 sekund, 22 otázok.