Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. September , 2024, 17:23:03
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Homemade SansAmp GT-2  (Prečítané 16770 krát)
0 užívateľov a 10 Hostí prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 13. September , 2006, 20:10:03 »

Mne tiez (Foxit Reader), ale nie je toho zas tak vela, skus to zretusovat.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #16 kedy: 14. September , 2006, 08:03:56 »

aj ja ho mam...myslis ze to moze byt tym??...Skusim dat nainstalovat adobe reader a uvidim....
Zaznamenané

Metal_Master
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #17 kedy: 14. September , 2006, 21:29:23 »

Hm, mohol by mi niekto troska poradit? Ktory sposob prepinania je najlepsi, resp. najvyhodnejsi? (na ten trojkanál) Kamarat mi radil aby som to spravil pomocou optoclenov, ale vraj to dost sere signal. Prve co ma napadlo bolo, ze by som tam mohol pouzit relatka, ale obavam sa ze budu dost klikat pri prepinani, a zrat vela prudu. Na nete soms a docital, ze prepinanie sa da spravit aj pomocou integracov 4066. Ma tu s nimi niekto skusenosti? Zevraj velmi malo seru signal. :)  THX
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #18 kedy: 14. September , 2006, 21:51:39 »

Optoclenmi sa riesi prepinanie na Buginach...a jeden stoji asi 120Sk.Ja pouzivm relatka na svojom soldane a je ich tam 5 a nic nepuka v signale...ale je pravda ze optocleny su neni idealne pretoze ked su zopnute ak stale maju odpor okolo 200Ohm.A treba pouzivat optocleny s fotorezistorom,nie tranzistorove...Žmurk
Zaznamenané

matok
nováčik
*
Príspevkov: 13


« Odpoveď #19 kedy: 15. September , 2006, 09:44:45 »

cau maros, no 4066 by som urcite nepouzil.. jeden bypass som tak pokusne urobil, ale vazne to nie je idealne riesenie.. povedal by som ze z polovodicovych metod bypassingu asi jedna z najhorsich.. najidealnejsie su asi optocleny LDR.. teda ledka s fotoodporom.. u nas to moc nedostat ale v podstate sa to da jednoducho urobit z ledky a fotoodporu... len treba zohnat fotoodpor s co najmensim odporom pri rozsvietenej ledke a co najvacsim pri zhasnutej.. aj s ledkami sa da laborovat.. niekde som videl pekny clanok ked popisovaly aj ake farby su idealne a ake su naprd a ktore fotorezistory su vhodne..  inak relatka su samozrejme najcistejsie riesenie, len nezabudnut na diodku cez cievku napajaciu.. akurat osobne si myslim ze su vhodnejsie do rackovych zariadeni alebo hlav... treba to vyskusat.. pri tych LDR sa da spravit celkom ciste prepinanie aj vdaka pomalemu zhasinaniu tej ledky atd atd co u relatka moc mozne nie je.. no a samozrejme da sa prepinat aj FET tranzistormi a podobne.. keby take nieco robil BOSS urcite by prepinal FETmi :)
Zaznamenané
matok
nováčik
*
Príspevkov: 13


« Odpoveď #20 kedy: 15. September , 2006, 10:31:48 »

inac mozno by bolo zaujimavejsie to spravit ovladatelne cez midi.. namiesto troch rovnakych modulov co by sa prepinali by si akurat prerobil potaky a prepinace na LDRka alebo pouzil nejake integrace (elektrocnicke potaky) a FETy alebo ked chces aj relatka a cele to riadil jednym atmelom,  PICom alebo nejakym inym procacikom.. :) a ani by to nevyslo o moc drahsie..  a to by bol uz v podstate plnohodnotny rackovy preamp :)
Zaznamenané
Metal_Master
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #21 kedy: 15. September , 2006, 13:04:10 »

Caf matok :) Thx, ovladatelne cez MIDIcko si to asi nedam, nece sa mi s tym tolko babrat. Pouzijem asi relatka. Ako si to myslel s tou diodou na relatko? Zapojit ju na cievku? Akym smerom?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #22 kedy: 15. September , 2006, 13:48:50 »

metal_master napísal:
Citácia
Caf matok :) Thx, ovladatelne cez MIDIcko si to asi nedam, nece sa mi s tym tolko babrat. Pouzijem asi relatka. Ako si to myslel s tou diodou na relatko? Zapojit ju na cievku? Akym smerom?


Zapojit ju v zavernom smere na cievku toho rele;)
Zaznamenané

Metal_Master
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #23 kedy: 15. September , 2006, 15:16:01 »

mario bross: thx, dufam ze som spraven pochopil - tak aby nou nepretekal prud? katodu na + anodu na - vsak?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #24 kedy: 15. September , 2006, 15:39:41 »

metal_master napísal:
Citácia
mario bross: thx, dufam ze som spraven pochopil - tak aby nou nepretekal prud? katodu na + anodu na - vsak?


ano presne tak...Žmurk
Zaznamenané

Metal_Master
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #25 kedy: 15. September , 2006, 19:03:26 »

thx
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #26 kedy: 15. September , 2006, 19:57:41 »

pocuj este mam na teba otazocku ze ktoru dosku si robil lebo na tej stanke su 3 verzie??Tu old alebo aku...
inac uz mi to zobrazuje bolo to tym foxitom;)
Zaznamenané

matok
nováčik
*
Príspevkov: 13


« Odpoveď #27 kedy: 15. September , 2006, 21:15:01 »

hej presne tak som to myslel s tou diodkou..
http://www.geofex.com/Article_Folders/rmtswtch/rmtsw.htm
http://www.geofex.com/Article_Folders/fxswitchr/fxswitchr.htm
to len tak pre ilustraciu.. v tom prvom je aj ukazane ako zabranit pripadnym
clickom pri prepinani spomalenim prechodu napajania relatka
z vypnuteho do zapnuteho stavu..
inac neviem ako to planujes prepinat, ale ak by si potreboval pomoct s
navrhom nejakej tej logiky prepinacej, tak sa kludne ozvi..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #28 kedy: 16. September , 2006, 11:46:24 »

Pocuvol som ukazky a zneje to ako-tak fajn takto do linky. Daj ukazky s koncakom a git. bednou.
Zaznamenané
Metal_Master
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #29 kedy: 16. September , 2006, 12:24:39 »

rastis napísal:
Citácia
Pocuvol som ukazky a zneje to ako-tak fajn takto do linky. Daj ukazky s koncakom a git. bednou.

No to bude troska problem:
1. Mam len smejdovy mikrofon na pocitac za 200Sk
2. Mam len smejdove kombo Marshall MG15CD, ale skusal som ho aj na 100W tranzistorovom Laney a hral o dost lepsie.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.