Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
16. Apríl , 2024, 23:00:36
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Astro Songs Orchestra v Metre  (Prečítané 10039 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« kedy: 07. September , 2006, 12:40:08 »

Zeby sa nam Pitu zatajoval, ze bude v telke? :)

Pondelok 18.9.2006 21:55 - Premiéra

Akustickú hudbu spadajúcu pod skôr všeobecné označenie \"world music\", vám v treťom pokračovaní hudobnej relácie Metro naživo priblížia slovenské skupiny Acoustic Colours a Astro Songs Orchestra. Hrajú pôvodnú inštrumentálnu hudbu bez žánrových obmedzení a hraníc, sami tomu hovoria Akustická hudba, a je v tom obsiahnuté všetko - absolútna sloboda vyjadrovania cez hudbu, spojená s trvalým vnútorným vzťahom k pôvodnému živému akustickému zvuku. Kombináciou rôznych nápadov a inšpirácii sa vytvoril originálny hudobný jazyk - ako prostriedok vyjadrenia vlastného názoru i vlastnej zvukovej predstavy. Členovia skupiny Acoustic Colours tiež čerpajú z klasického hudobného vzdelania a účinkovania v rôznych orchestroch vážnej hudby. Originálny hudobný jazyk sa takto vytvára spojením jazzového kontrabasistu, huslistu pohybujúceho sa od folklóru cez jazz až po world music, bluegrassového gitaristu a univerzálneho perkusionistu. Ako hosť kapely vystúpi moravská speváčka Jitka Šuranská. Podobnú akustickú zmes inšpirácií doplnenú aj o španielske flamenco zahrá zoskupenie Astro Songs Orchestra.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 07. September , 2006, 12:47:27 »

Sme rýchlo postupujúca zostava, hráme vystúpenia raz za pol roka a hneď tretie je v TV. :)
Ale nie... -  Mišo Vavro z Acoustic Colours nás odporučil, aby sme si s nimi zahrali, tak budeme musieť trénovať. Žmurk
Zaznamenané

sivko
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #2 kedy: 10. September , 2006, 15:17:26 »

waw,tak toto metro si nesmiem nechat ujst.Som plny ocakavania...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 10. September , 2006, 18:10:27 »

Co je Metro? Resp. kto to vysiela a kedy?

Naposledy upravil martinlm, : 10.09.2006 o 19:11
Zaznamenané

kewin
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 181


« Odpoveď #4 kedy: 10. September , 2006, 18:20:15 »

metro - hudobna realcia na stv2ke
kedy - Pondelok 18.9.2006 21:55 - Premiéra ako napisal imbus
:) dufam ze si to nenapisal zo srandy a ja som nepochopil vtip
Zaznamenané
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #5 kedy: 19. September , 2006, 09:34:13 »

Ja som mal problém spomenúť si ktoré bolo naše tretie vystúpenie, lebo som si myslel že len dve. Tretie bolo asi to precvičenie v tej krčmičke.
Zatiaž však nemáme veža skladieb aby sme mohli nejak samostatne hrávať koncerty. Však budeme pripravovať ďalej a kedĄ toho bude viac tak budeme aj viac hrávať.

Naposledy upravil viktor, : 19.09.2006 o 10:44
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #6 kedy: 19. September , 2006, 09:36:15 »

Včera som pozeral. Fest dobré to bolo.  Tá gitara na ktorej si hral to nebola náhodou od progrockera? A cez alý aparát si hral?
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 19. September , 2006, 09:51:34 »

Gitara bola Progrockerova, hral som cez kombíčko Roland Cube60, lebo svoje ešte stále nemám doma. Nastavil som si ho, aby zvuk bol niečo medzi jazzovým a zvukom akustiky. Bolo snímané cez mikrofón Shure SM57 (alebo SM58, neviem presne). Nastavil som ho tak, aby znel zvuk gužatšie, to je z boku komba šikmo na os repráku( cca 15cm dopredu od hrany komba).

Naposledy upravil pitu, : 19.09.2006 o 10:56
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 19. September , 2006, 09:55:38 »

mne sa zda, ze isli vsetci okrem basistov priamo do linky.

Mne sa pacilo aj jedno aj druhe, no vela husiel nemusim, i ked unisona boli fajn, ako aj yxo poznamenal.
Iba jednu vyhradu mam na pita, ze tu gitaru prilis hladka a nepocut vela krat konkretne co hra.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 19. September , 2006, 10:02:31 »

basák išiel práve do linky, mandolínkar bol snímaný prilepovacím malým kondíkom.
Gitaru moc nehladkám, hrám často dusené tóny a keď je nevytiahnu, tak sú asi slabšie počuť.
Zaznamenané

Sulo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


without hope you cannot start a day


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 19. September , 2006, 10:08:14 »

Pitu preco si zvolil elektricku gitaru? Nebola by lepia ta tvoja akust. gitara? Elektrika bola menej zrozumitelna.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 19. September , 2006, 10:08:18 »

Imbus - inak keby si poriadne počúval, čo hrá Stano Palúch na tie husle a ako to hrá, tak by si sa možno aj inšpiroval trochu. Má vežkú techniku - hrá na husliach všetko a brutálne rýchlo (nielen) a dobre, čo chceš nacvičiť. Žmurk
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 19. September , 2006, 10:14:14 »

sulo - neboli to robené skladby pre akustiku, na nej sú už nehratežné. Určite by to vyznelo aj s elektrikou, všetko závisí od nastavenia. Najlepšie by to bolo, keby som už mal svoje kombo a mal by som nastavený svoj zvuk, na ktorý budem zvyknutý.
Inak tam som počul všetko úplne konkrétne, každý tón. Veď mám tu medzi ukážkami verziu Čardášu z krstu Silent Dua, tak približne si asi predstavujem pomery, potom všetko vyzneje.
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #13 kedy: 19. September , 2006, 10:14:36 »

stano paluch ma velmi oslovil ked hral s griglakom na koncerte durovho projektu bassfriends.
Zaznamenané

o-yep sro
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 19. September , 2006, 10:25:09 »

No som zvedavý ak mi to brácho nahral zo satelitu tak si to dnes kuknem dufam ze sa na mna nevykaslal
Zaznamenané

tatko fóra
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.