Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
09. Október , 2024, 15:16:46
Strán: 1 ... 185 186 [187] 188 189 ... 484 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Song dňa.  (Prečítané 1391637 krát)
0 užívateľov a 9 Hostí prehliada túto tému.
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #2790 kedy: 12. Február , 2009, 19:09:25 »

74 Custom: ,
78 Deluxe:
71 Deluxe:
94 Standard:

Typek hra na starsich Gibsonoch na rovnakej starej Plexine. Porovnajte si zvuk tych starsich s novsim Standardom, ten hra oproti nim podla mna ako chudobny pribuzny sucho a plocho (posledna ukazka). Tie Deluxe s minihumbuckermi maju plnsi zvuk.

nic vtipnejsie ako taketo ukazky uz ani nemoze byt  ?§!.Bavím sa skvele
nech tam da tie iste snimace, a tak zisti, ze ci hra ta stara lepsie
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #2791 kedy: 12. Február , 2009, 19:13:12 »

Keby sa zmenili snímače tak neviem ale teraz hrajú tie staršie Customy sýtejšie , ako keby mali aj viac basov trošku
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #2792 kedy: 12. Február , 2009, 20:43:41 »

Na plexine toho moc nenapridavas a gain uz obzvlast nie. Bavím sa skvele Skus si ich po sebe pustit, Standard a po nom Custom. Ak tam nepocujes ziadny rozdiel, tak to nechajme. Žmurk

ja tam pocujem rozdiel ale gain pridava na potaku na gitare ak si si nevsimol a hned to zmeni zvuk jak s tym pohne.  to je absolutna kokotina porovnavat gibsony s roznymi snimacmi cez youtube ked hra na ne niekto druhy a ani nevies ako ma nastavene potaky na gitare. a ta kvalita prenosu no comment. keby tam pustil zvuk z vintage za 4000 Sk nerozoznas. vsetko je to iba tvoja iluzia a laska k rocniku 72  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #2793 kedy: 12. Február , 2009, 20:51:37 »

ja tam pocujem rozdiel ale gain pridava na potaku na gitare ak si si nevsimol a hned to zmeni zvuk jak s tym pohne.  to je absolutna kokotina porovnavat gibsony s roznymi snimacmi cez youtube ked hra na ne niekto druhy a ani nevies ako ma nastavene potaky na gitare. a ta kvalita prenosu no comment. keby tam pustil zvuk z vintage za 4000 Sk nerozoznas. vsetko je to iba tvoja iluzia a laska k rocniku 72  Bavím sa skvele

ja si myslim, ze napr. z tejto nahravky uz musi kazdy bezpecne urcit ci madonna hra na 2006 LP custom alebo '71 Zdravíčko


jedine, zeby ton bol v prstoch a sme doma Bavím sa skvele
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #2794 kedy: 12. Február , 2009, 20:53:06 »

zhruba to iste akurat niečo uplne ine a vybral by som si standart hra trochu lepšie... Bavím sa skvele
ja počujem len menši gain je to podobne a ta Tiborova je aspon pekna ,ale ta cena??? asi by som musel sam seba udat že mi švihlo Bavím sa skvele
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #2795 kedy: 12. Február , 2009, 20:54:25 »

ja si myslim, ze napr. z tejto nahravky uz musi kazdy bezpecne urcit ci madonna hra na 2006 LP custom alebo '71 Zdravíčko


jedine, zeby ton bol v prstoch a sme doma Bavím sa skvele

tuna je to uplne jasne. progiho nemaju sancu oklamat. z toho zvuku ti nadiktuje vyrobne cislo toho gibsonu.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #2796 kedy: 12. Február , 2009, 20:55:20 »

...ti nadiktuje vyrobne cislo toho gibsonu.

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #2797 kedy: 12. Február , 2009, 20:59:03 »

zhruba to iste akurat niečo uplne ine a vybral by som si standart hra trochu lepšie... Bavím sa skvele
ja počujem len menši gain je to podobne a ta Tiborova je aspon pekna ,ale ta cena??? asi by som musel sam seba udat že mi švihlo Bavím sa skvele
Jožo mám ju v spálni oproti posteli a ked ráno vstanem neuvidím hned svoju starú a naplaším sa - ale tenGibson a celýdeň mám dobrú náladu. No a to sa nedá zaplatiť... Žmurk
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #2798 kedy: 12. Február , 2009, 21:02:23 »

Jožo mám ju v spálni oproti posteli a ked ráno vstanem neuvidím hned svoju starú a naplaším sa - ale tenGibson a celýdeň mám dobrú náladu. No a to sa nedá zaplatiť... Žmurk
nakoniec klatiš gitaru a plnym plynom Bavím sa skvele   je fakt pekna progiho si nevšimaj to je postih niekedy s z toho človek dostane ... Bavím sa skvele
Zaznamenané

tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #2799 kedy: 12. Február , 2009, 21:06:03 »

A úplne ideálne to bude ked vymením aj svoju  starú - za novú  Beeee
« Posledná zmena: 12. Február , 2009, 21:07:43 od tibor7 » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2800 kedy: 13. Február , 2009, 02:02:36 »

ja tam pocujem rozdiel ale gain pridava na potaku na gitare ak si si nevsimol a hned to zmeni zvuk jak s tym pohne.  to je absolutna kokotina porovnavat gibsony s roznymi snimacmi cez youtube ked hra na ne niekto druhy a ani nevies ako ma nastavene potaky na gitare. a ta kvalita prenosu no comment. keby tam pustil zvuk z vintage za 4000 Sk nerozoznas. vsetko je to iba tvoja iluzia a laska k rocniku 72  Bavím sa skvele

Jaaj, Gibsony s roznymi snimacmi atd. bla bla. By si bol prekvapeny, ze Custom Shop 68 reedicia po zmene snimacov na stare T-Topy zvuk zmenila sice citelne, ale stale hrala akoby suchsie a menej spevavo ako stary Custom 73, ktory dostal snimace z tej reedicie {Burstbuckery}. Ten Custom ostal citelne lepsi aj po vzajomnej vymene snimacov a hral aj nasucho podstatne zivsie a hlasnejsie. Druhy Custom 73, ktory som mal znel takisto lepsie ako ten novy Custom Shop{teraz ho ma Dusky}. Cim to myslis je? Na dobrych Les Pauloch vymena snimacov skratka az tak nespravi, pokial samozrejme menime za druhovo podobne. Tie gitary proste maju svoj ton, ktory neojebes. A tie nove ho maju menej, to je skratka dalsi fakt a tiez to neojebes {vo vacsine, vynimky sa samozrejme najdu}. Mohol by som dat kopu inych prikladov, ale nechce sa mi uz.
Ale urcite si tych starych Les Paulov skusal kopu, ze...  Žmurk Iste, cez youtube sa to velmi realne porovnat neda, ale rozdiel pocut aj tu a nie je to len snimacmi. Ver mi, ze uz som zazil porovnani novych vs starych desiatky {casto aj spolu s inymi clenmi fora} a nebudem zas opakovat ako dopadli. Spytaj sa trebars Roberta, Milosa, Duskyho, Vadima, Rastisa atd. Treba viac skusat a menej automaticky spochybnovat Progiho, ktory je diktatorsky fanatik do vintage Gibsonov.  Bavím sa skvele Casom na to dojdes aj sam.  Žmurk Na zdravie!

Hlavne ze je zabava.  Je to frajer
« Posledná zmena: 13. Február , 2009, 02:14:16 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #2801 kedy: 13. Február , 2009, 02:17:07 »

Jaaj, Gibsony s roznymi snimacmi atd. bla bla. By si bol prekvapeny, ze Custom Shop 68 reedicia po zmene snimacov na stare T-Topy zvuk zmenila sice citelne, ale stale hrala akoby suchsie a menej spevavo ako stary Custom 73, ktory dostal snimace z tej reedicie {Burstbuckery}. Ten Custom ostal citelne lepsi aj po vzajomnej vymene snimacov a hral aj nasucho podstatne zivsie a hlasnejsie. Druhy Custom 73, ktory som mal znel takisto lepsie ako ten novy Custom Shop{teraz ho ma Dusky}. Cim to myslis je? Na dobrych Les Pauloch vymena snimacov skratka az tak nespravi, pokial samozrejme menime za druhovo podobne. Tie gitary proste maju svoj ton, ktory neojebes. A tie nove ho maju menej, to je skratka dalsi fakt a tiez to neojebes {vo vacsine, vynimky sa samozrejme najdu}. Mohol by som dat kopu inych prikladov, ale nechce sa mi uz.
Ale urcite si tych starych Les Paulov skusal kopu, ze...  Žmurk Iste, cez youtube sa to velmi realne porovnat neda, ale rozdiel pocut aj tu a nie je to len snimacmi. Ver mi, ze uz som zazil porovnani novych vs starych desiatky {casto aj spolu s inymi clenmi fora} a nebudem zas opakovat ako dopadli. Spytaj sa trebars Roberta, Milosa, Duskyho, Vadima, Rastisa atd. Treba viac skusat a menej automaticky spochybnovat Progiho, ktory je diktatorsky fanatik do vintage Gibsonov.  Bavím sa skvele Casom na to dojdes aj sam.  Žmurk Na zdravie!

Hlavne ze je zabava.  Je to frajer

dik za odpoved uz som mal obavy ze to nenajdes  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2802 kedy: 13. Február , 2009, 09:40:10 »

dik za odpoved uz som mal obavy ze to nenajdes  Bavím sa skvele

Nic neboj, ja som dosledny inkvizitor.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #2803 kedy: 13. Február , 2009, 11:01:00 »

74 Custom: ,
78 Deluxe:
71 Deluxe:
94 Standard:

Typek hra na starsich Gibsonoch na rovnakej starej Plexine. Porovnajte si zvuk tych starsich s novsim Standardom, ten hra oproti nim podla mna ako chudobny pribuzny sucho a plocho (posledna ukazka). Tie Deluxe s minihumbuckermi maju plnsi zvuk.

...to su uplne nahovno taketo porovnavania ...posudzovat z tej ukazky ze Standard 94 hra nanic sa neda ...ved tam ten chlapik oproti ostatnym ukazkam hra na Standarde len v polohe 12. prazec a vyssie, a nezahra tam ani jeden dlhy ton, tak tam ani nema co poriadne zniet  Bavím sa skvele
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #2804 kedy: 13. Február , 2009, 11:15:56 »

ja rozdiely pocujem velmi dobre, sam som tie videa nasiel. je to nahravane na jednom nastaveni a pride mi to ako vhodna referencia. Nebudem hodnotit cudzie usi, ale vyhovarat sa ze youtube orezava frekvencie alebo to porovnavat s nejakym vintage za 4000sk to je uz uplne na smiech.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: 1 ... 185 186 [187] 188 189 ... 484 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.134 sekund, 22 otázok.