Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. September , 2024, 20:29:51
Strán: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 484 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Song dňa.  (Prečítané 1389288 krát)
0 užívateľov a 30 Hostí prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #615 kedy: 01. Máj , 2007, 20:54:35 »

no mne sa paci ta prva ukazka, co hra cez prazdne struny. Henten to hra sice narocnejsie, ale nezvlada. Aj keby zvladal, otazkou zostava, ci to bolo na nieco dobre.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #616 kedy: 01. Máj , 2007, 23:03:57 »

no mne sa paci ta prva ukazka, co hra cez prazdne struny. Henten to hra sice narocnejsie, ale nezvlada. Aj keby zvladal, otazkou zostava, ci to bolo na nieco dobre.

No mne sa tá prvá ukážka zdala nevýrazná, cez deň som si vypočul iba kúsok z nej a nespoznal som to. Až teraz v noci som si vypočul druhú a bolo všetko jasné. :) Dobrá verzia, len ešte nezahratá s nadhľadom. Ak by som sa to chcel učiť, tak určite druhú verziu.
Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #617 kedy: 01. Máj , 2007, 23:51:50 »

myslím že dosť slušne zahratá toccata od Bacha, neznáte gitaristu?   
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #618 kedy: 02. Máj , 2007, 00:11:06 »

myslím že dosť slušne zahratá toccata od Bacha, neznáte gitaristu?   

Asi ten istý, čo hral predchádzajúce Mission Impossible, má tam odkaz na web - www.olivierhanriot.com
Zaznamenané

midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #619 kedy: 02. Máj , 2007, 16:51:34 »

Takze teraz trochu z ineho sudka... zlatomoravecký underground... Bacha na vec kamo! Som metlak






    OOOO Ano . To su moji milovani  Cmuk chlapci  ha ha ha . Zlatomoravecke zvery  Na zdravie! . Pamatam sa na tu ekšn  Bavím sa skvele . To boli stare-dobre casy  Je mi do plaču


A teraz kvasia na Cypre.  Je mi do plaču

Frcia len na jednom. Na dobrej muzike. Bacha na vec kamo! Na zdravie!
« Posledná zmena: 02. Máj , 2007, 16:51:53 od midnightstranger » Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #620 kedy: 03. Máj , 2007, 20:45:15 »

ozraty yngwie  Na zdravie!


Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #621 kedy: 03. Máj , 2007, 20:53:45 »

ozraty yngwie  Na zdravie!



    Konecne sa nikde neponahla.  Na zdravie! .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
rudy
Hosť
« Odpoveď #622 kedy: 03. Máj , 2007, 21:20:49 »

Status Quo-Caroline :  niekedy si to ich jednoduche boogie rad vypočujem a zlepši sa mi nalada     Na zdravie!
Zaznamenané
martin1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 224


« Odpoveď #623 kedy: 03. Máj , 2007, 22:27:31 »

ozraty yngwie trochu inak.
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #624 kedy: 04. Máj , 2007, 08:37:17 »

Pitu-no neviem ,ci prave E.Clapton ma styl ako 100-ky inych gitaristov  :) ,skor pre 100-ky inych bol asi vzorom . 
   
Ja nehovorím nie, ale presne takto isto hrali iní aj pred ním, aj súčasne s ním, je to štýl bluesového sólovania, taká šablóna, výber tónov, frázovanie, ktorý je presne ten istý u každého druhého lepšieho bluesového gitaristu. Určite boli mnohí aj ním ovplyvnení, tak isto, ako bol aj on inými. Je to fajn hranie, počúva sa to dobre, nemám proti tomu nič. Takíto gitaristi mi vôbec pri počúvaní muziky nevadia. Akurát, že v každej skladbe je presne ten istý výber tónov v pentatonike, skoro identické sóla. 
    To je technicka stranka veci ,ktora pri bluese  nie je az taka dolezita (vdaka bohu Beeee )  . Jedna sa skor o bluesovy feeling . Bud to tam je ,alebo nie je . Blues je krasny oi . tym , ze hudobnik musi byt nad technickou strankou hry a precitit kazdu noticku . A to uz je ,ako si spominal pred tym , vec vkusu kazdeho hudobnika(cize kazdy hra trosku inak) ,ale aj kazdeho posluchaca(cize kazdy pocuva trosku inak) .Je prirodzene ,ze niekomu sa nieco paci a inemu zas nie . Prave Claptonov sposob ponimania bluesu sa mi paci . A hodnotit bluesove (ale aj ine hudobne )vykony sposobom "o triedu lepsi "  (aby som bol uprimny ,obcas sa k tomu uchylujem aj ja  Smútim  ,co  mi je potom trapne )  sa mi zda ako porovnavanie dvoch modelov aut , co je v takom subjektivnom,jemnom a jedinecnom svete ,aky tvori hudba   dost necitlivy pristup .   Na zdravie!
« Posledná zmena: 04. Máj , 2007, 10:59:34 od Pitu » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #625 kedy: 04. Máj , 2007, 11:04:50 »

To je technicka stranka veci ,ktora pri bluese  nie je az taka dolezita (vdaka bohu Beeee )  . Jedna sa skor o bluesovy feeling . Bud to tam je ,alebo nie je . Blues je krasny oi . tym , ze hudobnik musi byt nad technickou strankou hry a precitit kazdu noticku . A to uz je ,ako si spominal pred tym , vec vkusu kazdeho hudobnika(cize kazdy hra trosku inak) ,ale aj kazdeho posluchaca(cize kazdy pocuva trosku inak) .Je prirodzene ,ze niekomu sa nieco paci a inemu zas nie . Prave Claptonov sposob ponimania bluesu sa mi paci . A hodnotit bluesove (ale aj ine hudobne )vykony sposobom "o triedu lepsi "  (aby som bol uprimny ,obcas sa k tomu uchylujem aj ja  Smútim  ,co  mi je potom trapne )  sa mi zda ako porovnavanie dvoch modelov aut , co je v takom subjektivnom,jemnom a jedinecnom svete ,aky tvori hudba   dost necitlivy pristup .   Na zdravie!

Súhlasím s tebou. Žmurk

Bluesových gitaristov a vlastne žiadnych nie je vôbec potrebné hodnotiť systémom - ten je lepší, lebo zahral viac tónov, lebo použil viac harmónií, lebo často mení rytmus, lebo sa najlepšie podobá na toho, lebo nehrá blues, lebo hrá blues...  Som frajer

Myslím, že veľmi často sa k podobným tvrdeniam uchyľujú nebluesoví ale aj bluesoví muzikanti. :)
« Posledná zmena: 04. Máj , 2007, 11:05:18 od Pitu » Zaznamenané

Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #626 kedy: 04. Máj , 2007, 11:54:48 »

 Pitu-Dik za upravu prispevku ,nejako mi to blbne.  Žmurk
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
rudy
Hosť
« Odpoveď #627 kedy: 04. Máj , 2007, 19:11:38 »

Rob Halford-Live 2003-Painkiller    Tak hrozne som Roba spievat ešte nepočul.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #628 kedy: 04. Máj , 2007, 19:39:55 »

Rob Halford-Live 2003-Painkiller    Tak hrozne som Roba spievat ešte nepočul.



Tu podľa mňa spieva horšie...aspoň podľa tej prvej minúty, čo som počul.

Nemôžem si pomôcť, ale Halforda som na rozdiel od Dickinsona nikdy niajako zvlášť nežral.
Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #629 kedy: 04. Máj , 2007, 21:31:04 »


Yngwie nám už nejak stárne, pôsobí to zo začiatku ako by mu dochádzali nápady na improvizáciu...Občas vybehne chvílovo z tempa...A ten zvuk :) ...Ale inak ho žerem :)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Strán: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 484 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 22 otázok.