Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Jún , 2024, 01:15:57
Strán: 1 ... 358 359 [360] 361 362 ... 484 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Song dňa.  (Prečítané 1353027 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #5385 kedy: 28. September , 2010, 19:53:12 »

progac a trebars ludia, co hraju v symfonickych orchestroch, to nie su hudobnici? lebo oni hraju iba to, co im niekto da zapisane v notovej osnove, no ze sa nehanbia  Bavím sa skvele

tu musim suhlasit s kaolkom, radsej budem do nemoty pocuvat hentych technicky namakanych gitaristov, co mozno zneju ako vai alebo malmsteen alebo hocikto, ako nejaky yes alebo cokolvek z progrocku minuleho storocia  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5386 kedy: 28. September , 2010, 19:57:03 »

Ty si proste gitarocentrista, v tom pripade Ta mozno chapem, ked muziku posudzujes len a len podla gitarovych partii v nej. Mna samostatna gitara v nahravke uz nejako zvlast nezaujima, zaujima ma celok a v tom vacsinou tito chalani zlyhavaju. Proste chyba im fantazia, invencia atd.

Na margo starych vs novych veci - mam rad aj kopu novych... Mozem Ti tu hodit kopu zaujimavych modernych kapiel, ale samozrejme tie zas zjebes, lebo tam nie su prstove cvicenia. :)

coze??? a co ja za to mozem ze ten zaner v ktorom sa ti ludia pohybuju je postaveny na gitare? to je ako keby si vycital jazzu ze sa furt hybe v 7ickach a 9inkach a podobne.. pripadne vycitat slacikovemu kvartetu ze do pici preco tam nemaju bubony..  alebo jak keby si vycital kapele Margot preco nehraju guttural grind ripflash mathcore ked na to maju spevacku..
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5387 kedy: 28. September , 2010, 20:00:44 »

coze??? a co ja za to mozem ze ten zaner v ktorom sa ti ludia pohybuju je postaveny na gitare?

To casto aj ten moj (ak sa to da nazvat zanrom, skor su to vlastne vsetky zanre v jednom;D), len je tam casto rola gitary chapana inak a to je cela podstata.

Tito netovi mastici a ich projekty mi skor pripominaju Cream v 60tych rokoch, samozrejme na neporovnatelne vyssej technickej urovni.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5388 kedy: 28. September , 2010, 20:01:50 »

progac a trebars ludia, co hraju v symfonickych orchestroch, to nie su hudobnici? lebo oni hraju iba to, co im niekto da zapisane v notovej osnove, no ze sa nehanbia  Bavím sa skvele

Sorry, ale to je uplne scestne porovnanie. Co je potom dirigent? Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #5389 kedy: 28. September , 2010, 20:03:44 »

Sorry, ale to je uplne scestne porovnanie. Co je potom dirigent? Bavím sa skvele

ale ved ty si napisal, ze henti nie su kreativni a len technicky namakani a co je potom prvy huslista v orchestri? podla mna to iste, nie?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5390 kedy: 28. September , 2010, 20:03:53 »

este maju cas... Tu ale suhlasim s Karolom, ze nikto nevie, co bude v buducnosti

Ved hej, len si myslim, ze v buducnosti bude mozno este 2x tolko klonov tychto. Pred 5-10 rokmi ich bola tiez len polovica z dnesneho poctu. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 28. September , 2010, 20:05:46 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5391 kedy: 28. September , 2010, 20:05:34 »

ale ved ty si napisal, ze henti nie su kreativni a len technicky namakani a co je potom prvy huslista v orchestri? podla mna to iste, nie?  Bavím sa skvele

Je scestne porovnavat symfonicky orchester a interpretaciu klasiky s rockovymi kapelami, ktoych clenovia su vacsinou autori vlastnych skladieb. 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5392 kedy: 28. September , 2010, 20:06:13 »

ty mas problem proste len drzat tempo s dnesnou dobou..  to je cele tym padom :) sak to je pohoda.. proste si na staru muziku.. ale nevidim potom dovod kopat do niecoho ze je to nieco menej a ze tieto kompozicie su kktiny.. pritom mam pocit skor ze prave pospajat niektore myslienky bolo v niektorych tychto ukazkach ovela tazsie nez niektora z kompozicii co ja viem uz aj toho Yes co si spominal..  
chap to takto - v dnesnom metalovom zanri, ktory je podla mna najpestrejsi zo vsetkych zanrov a podarilo sa mu expandovat do takej sirky ze su medzi jednotlivymi subzanrami tak podstatne detaily je dnes uz len maloco co dokaze nasytit niektory druh posluchacov.. ano, vela z tych veci nie su robene pre 'nie hudobnikov' cize beznych ludi.. ti nedokazu docenit komplexnost niektorych tychto odnozi.. cele je to len o tom ze sa posuvaju hranice.. rovnako aj bicie v tychto zanroch... basa tiez.. vsetko..

inak stale si myslim ze keby hrali tito chalani na hiwattoch tak sa ti lubia kazdy jeden aj keby hrali stale to co hraju  Bavím sa skvele
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #5393 kedy: 28. September , 2010, 20:06:38 »

Je scestne porovnavat symfonicky orchester a interpretaciu klasiky s rockovymi kapelami, ktoych clenovia su vacsinou autori vlastnych skladieb. 

vidis, tak ti gitaristi su aj autori vlastnych skladieb, aj ked velmi podobnych niekomu inemu, takze su na tom este lepsie, ako ti, co iba interpretuju cudzie skladby  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5394 kedy: 28. September , 2010, 20:08:05 »

ano, vela z tych veci nie su robene pre 'nie hudobnikov' cize beznych ludi.. ti nedokazu docenit komplexnost niektorych tychto odnozi

Aha, takze pred 30 rokmi sa komplexna hudba vlastne este ani neprodukovala. Bavím sa skvele

To uz potom ked toto myslis vazne si Ty minimalne tak zatazeny len na to svoje. Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5395 kedy: 28. September , 2010, 20:10:16 »

vidis, tak ti gitaristi su aj autori vlastnych skladieb, aj ked velmi podobnych niekomu inemu, takze su na tom este lepsie, ako ti, co iba interpretuju cudzie skladby  Bavím sa skvele


Preco musis doviest vsetko niekam az do absurdnych porovnani a otazok? Bavím sa skvele ?§!.

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #5396 kedy: 28. September , 2010, 20:11:22 »


Preco musis doviest vsetko niekam az do absurdnych porovnani a otazok? Bavím sa skvele ?§!.



a co je na tom absurdne? ze to su symfonaci a nie gitaristi? no tak si zober nejakeho gitaristu, co je najomny hrac a hrava za prachy kade tade a nehra nic vlastne.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5397 kedy: 28. September , 2010, 20:13:16 »

Aha, takze pred 30 rokmi sa komplexna hudba vlastne este ani neprodukovala. Bavím sa skvele

To uz potom ked toto myslis vazne si Ty minimalne tak zatazeny len na to svoje. Na zdravie!


mas to cele pokrutene jak tie kable z 35teho  Bavím sa skvele jake moje? co moje? ja pocuvam tak roznorodu zmesku ze to az pekne neni.. len je problem ze je ta zmeska z 2010 a nie z 1970 to je cely rozdiel.. v minulosti sa zit neda.. treba platit ucty..  sa divim ze nemas este stale dial up  Bavím sa skvele
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5398 kedy: 28. September , 2010, 20:14:04 »

pritom mam pocit skor ze prave pospajat niektore myslienky bolo v niektorych tychto ukazkach ovela tazsie nez niektora z kompozicii co ja viem uz aj toho Yes co si spominal..

No potom si moc tych Yes asi nepocul. Skus trebars album Close To The Edge. :)

Este raz, ja fakt nemam potrebu kopat do tychto typkov len za to, ze hraju nieco moderne. Casto sa mi to pacia aj moderne veci. Napriklad dam rovno priklad, ovela viac si vazim tuto tvorbu Yesfana z fora a jeho niekdajsie veci Superskrat a pod. (Lacny docent, 5ka uz nepride ci ako...), aj ked v nich nehral az tak "namakane" ako tito typci sami doma.


Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #5399 kedy: 28. September , 2010, 20:14:58 »

kokos napisem par linkov ako to tu robi asi kazdy a normalne debata cez 10 stran  Bavím sa skvele ludia!!! hrajte co vas bavi, hrajte co vas bavi... zbytocne sa budete odsudzovat ze jeden je nieco a viac a menej. Ja mam rad komplexnu hudbu kde je toho vela namadzganeho a pri jednoduchych by som asi zaspaval... vyberam si obtiazne veci aby som si tu latku hodil vzdy vyssie a vyssie aby som mal nejaky ciel. Ciel neni ostavat na jednom mieste ani sa vracat dozadu. Ciel je smerom vpred. Ale piece... a hotojo totojo. Skoncil som  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Im a little princess
Strán: 1 ... 358 359 [360] 361 362 ... 484 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.137 sekund, 23 otázok.