Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 22:06:12
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: stavba rack zostavy  (Prečítané 2363 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Beholdrian
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



WWW
« kedy: 05. Október , 2006, 09:22:04 »

Staviam si rackovu zostavu zatial som rozhodnuty pre ENGL Tube preamp E530 + TC Electronic G major a ovladal by som to Midi foot controlerom FCB1010 od behringeru. Ma s tym niekto nejake skusenosti.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 05. Október , 2006, 09:51:17 »

Co bude koncovy zosilnovac? Zvazoval si aj Marshall JMP-1 ci Rocktron Pyranha? Tie su plne midi ovladatelne. Alebo Mesa Boogie Studio Preamp, ten ma zasa kusok menej moznosti ako Engl E530, ale urcite znie lepsie.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #2 kedy: 05. Október , 2006, 15:44:55 »

Beholdrian napísal:
Citácia
Ma s tym niekto nejake skusenosti.

Skus sa spytat konkretnejsie.
Zaznamenané
Beholdrian
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 05. Október , 2006, 17:10:41 »

Koniec mam homemade 2xEL34 je to z muzik 130. Zatial si necham ten.

Marshalla si tiez urcite vyskusam ale mal som DSL100 a vobec mi ten zvuk nesedel tak si od neho moc neslubujem. Ale tu Mesu by som bral no neviem ci na nu budem mat ten engl stoji okolo 500 euro takze asi v tej cene nieco hladam. Ten preamp ma musi samozrejme oslovit kazdy ma iny vkus. Rozhodnuty som ale uz pre ten G major v spolupraci s tym behringerom takze ma zaujimalo hlavne ako to spolu fachči. Ale tusim Arakainaci to pouzivaju v tejto kombinacii.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 05. Október , 2006, 17:36:28 »

G-Major + FCB je v sucastnosti velmi rozsirena a oblubena kombinacia, akurat to kupujem tiez. Z internetu mam, ze funkcnost, kompatibilita a spolahlivost je 100%.

Martin LM myslel od Boogie preamp, ktory sa uz dlhsie nevyraba a da sa kupit za menej, ako 500 Euro. Poznam ten preamp, s \"pravym\" koncom je to \"pravy mesa sound\" :).
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 05. Október , 2006, 18:36:10 »

Ahoj.
Mirek Mach z Arakainu používa V-TWIN rack preamp+MESA 50/50+ FCB-1010.
Tento MIDI pedál má možnosť, že ním okrem vožby programov v MIDI procesore zaároveň prepínaš kanály za zosilňovači, inak by si napr. musle prepnúť najprv kanál z CLEAN na LEAD a potom priradiť ďalším šlapnutím efekt. Keď hráš nejakú rýchlu skladbu, tak si zatancuješ :-)

FCC-1010 má trochu blbé programovanie a rád sa zasekne, ak do neho dáš špatné príkazy. Bolo s tým za mnou asi 10 žudí.

Vrele doporučujem kombináciu MARSHALL JMP-1, koniec MESA 50/50 alebo 20/20+box

S týmto som svojho čau dlho hral, ovládal som to najlacnejším pedálom NOBELS MF-1 a nebol žiadny problém, no zvuk bol výborný.
Výborn hrá aj preamp PIRANHA ktorý má tiež MIDI.

Rada na záver. Kašli na to a kúp si poriadny zosilňovač a gitaru :-)

Ak budeš chcieť poradiť, píš aj na rob1@pobox.sk
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 05. Október , 2006, 21:21:25 »

Len doplnim, ze ten Mesa Boogie Studio Preamp, ktory som spominal, sa da zohnat bezne za 15 tisic. Piranhu som spomenul aj preto, lebo predvcerom som cital porovnanie toho Engla E530 a Rocktron Piranha a Rocktron z toho vysiel ako vitaz, samozrejme je to subjektivne.

RobG napísal:
Citácia
Rada na záver. Kašli na to a kúp si poriadny zosilňovač a gitaru
Chces tym povedat gitara - kabel -> zosilnovac? :)
Zaznamenané

Beholdrian
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 06. Október , 2006, 11:13:00 »

Gitaru mam super som s nou spokojny mam ibanez prestige RG2620qm osadil som to di marzio tone zone pri kobylke a paf pro mam pri krku. A momentalne mam homemade amp ktory mi modifikoval Brdo nehra to zle ale mam strasny problem ze na lead kanaly mi tam prasti ako v kozube a kadejake lupance to produkuje. V slucke mam Zoom GFX-8. A bednu Marshall 4x12 1960AV s vintage repro.

Takze potrebujem vyriesit ten preamp koly tomu kozubku a halvne aby som zoslapnutim jedneho pedalu prepol vsetko co potrebujem lebo slapat na 2-3 tlacitka ked potrebujem ist z clen na lead to ma uz nebavy.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 06. Október , 2006, 11:31:22 »

Prskanie v ampe poukazuje na možné problémy s lampou (porušené vákuum), prípadne na nejaký problém v mechanickom prevedení, keď ti vysoké napätie niekam nepravidelne preráža. Ja som mal teraz taký problém s mojím koncákom urobeným z Mono 50. Po cca hodinke, keď sa riadne zohrial,  sa rozprskal. Niekedy sa po zaprskaní dostal do oscilácií. Tak som ho dôkladne prehliadol a prišiel som na to, že na pätici prvej výkonovej lampy je okolo prívodu anódového napätia 610V na pin 3 odtiahnutá izolácia zhruba na centimeter a drát bol skrižovaný tak, že bol cca necelý 1 mm od pinu 4, kde je pripojená mriežka. Takže pri zahriatí sa vzduch ionizoval a prskalo to ostošesť, také malé iskrište. Jednoduchá oprava spočívajúca v odstrihnutí prebytočnej dĺžky vodiča a opätovnom pripájkovaní, a bol rýchly koniec s prskaním.

Pozri si pätice, skontroluj, či nie sú nikde studené spoje, či si tam nedal nejaké dožívajúce lampy atď ....
Zaznamenané
Beholdrian
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 06. Október , 2006, 14:35:29 »

No mne koniec slape dobre ja mam nejaky problem na prvej lampe v preampe tam je nejaka chyba ale bude to nejaka indukcna chyba. Najprv som myslel ze to budu vyschnute kondiky ale ked som dal nove tak sa nic nezmenilo.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 06. Október , 2006, 18:37:57 »

Ak vieš presne, kde ti to robí, tak prečo s tým niečo neurobíš? Alebo ak na to nemáš, tak to zanes servismanovi. Ver mi, pri lampáči je najväčší problém opravára chybu lokalizovať (vzhžadom na množstvo rôznych miest v zapojení, ktoré tú chybu robia, a niekedy aj malá zdanlivo nepodstatná blbosť vyrobí vežký problém), opraviť to, ak už presne vieš, ktorá časť zosíka robí problém,  je potom už hračka.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.252 sekund, 24 otázok.