Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 12:44:14
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: basove struny  (Prečítané 87229 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #60 kedy: 17. September , 2007, 18:16:30 »

zdravim . potreboval by som pomoct pri hladani  popripade aj kupou strun na headless basu hohner  .
nevje niekto kde maju?
diki

http://eshop.kytary.cz/ghs-double-ball-end/92136/?SE120:0:Ghs:2:0

http://eshop.kytary.cz/ghs-double-ball-end/92135/?SE120:0:Ghs:2:0
http://eshop.kytary.cz/ghs-double-ball-end/92134/?SE120:0:Ghs:2:0
http://eshop.kytary.cz/ghs-double-ball-end/92137/?SE120:0:Ghs:3:0
http://eshop.kytary.cz/daddario-baskytarove-struny-pro-modely-steinberger/76916/?SE120:0:D%B4Addario:1:0
http://eshop.kytary.cz/daddario-baskytarove-struny-pro-modely-steinberger/76915/?SE120:0:D%B4Addario:1:0
« Posledná zmena: 17. September , 2007, 18:21:26 od BrokenWings » Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #61 kedy: 17. September , 2007, 18:22:17 »

danke šén
Zaznamenané

RockBassist
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


« Odpoveď #62 kedy: 08. Október , 2007, 21:01:43 »

esopeso, ale bolo k tomu cédo, to bych si vcelku rad vypocul. ja pouzivam Rotosound swing bass RS66LD, je pravda ze sa moc nevyznam, ale ladenie drzia paradne, a zvukovo, ked boli fungl nove, tak to bol desny kov, teraz je to uz v pohode. su fajnovo hrube, co mne vyhovuje, bo ja radsej hutny zvuk mam
Takisto som si kúpil tie Rotosoundy swing bass ale ešte ich stále nemám nahodené. Som si ich šetril na koncert- duo s klavírom ale klaviristka sa na to vysrala. Neser ma! Staré struny (newem aké ale 550sk) už znejú hrozne tak chcem vymeniť a preto ma zaujíma, že ako dlho ti vydržali, kým z nich bolo blato? Tie Rotosoundy som si musel ťažko odrobiť, keďže som len gympli, takže si to chcem najskôr dobre rozmyslieť.
A: Či vydržať so starými a vyčkať na najbližší koncert pred ktorým struny vymením, alebo
B: nahodiť si už teraz a riskovať, že koncert príde neskôr a ja nebudem zvukovo nijako vynikať.
Hrozí mi aj koncert s dvoma gitarami a tam by tiež padlo dobre mať čerstvé špagáty  :)
A ešte ma zaujíma, že aká je najlepšia starostlivosť a údržba strún? Predavač poradil, že sprchovať sa pred každým hraním a roztok na čistenie strún ale ten ich občerství len na 5 minút a zvuk sa vráti na shitný aj keď na ne vôbec nehrajem. Smútim
Zaznamenané
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #63 kedy: 08. Október , 2007, 22:22:33 »

Predavač poradil, že sprchovať sa pred každým hraním...

 ha ha ha..klystir si nemas robit???
Zaznamenané
RockBassist
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


« Odpoveď #64 kedy: 09. Október , 2007, 08:08:09 »

to ne
Zaznamenané
paci
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #65 kedy: 13. Január , 2008, 14:51:43 »

ja som si objednal hartke struny.3 pack za 1100 normalne jedna sada stoji 600 myslite ze to je dobra kupa:nemam ich este oskusane..taks a yptam..a 50,70,58,105,135 su bambusy?
Zaznamenané
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #66 kedy: 13. Január , 2008, 15:20:40 »

ked budes tappovat a slapovat pocitis..a tahat 50 na nejaku ibanezu s tenkym krkom mozno tiez nie je vyhra.
ale ako komu vyhovuje, ja hram na 45ky klasicke..
Zaznamenané
snoozie
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #67 kedy: 14. Január , 2008, 14:02:25 »

mno tak na 45-kach by si si tiez pekne potahal bruska pri slapovani a tapovani.  ja uz nejakych 7 rokov pouzivam vyhradne znacky D´addario a Ernie Ball. Rottosound mi prasko G-ecko po 3 hodinach slapovania, sux. No a co sa tyka hrubky tak 35 dole. Na ibanezke z USA mam este stale origos struny a tam boli tusim nieco okolo 40 - 45. a nejaky ten mesiac trvalo kym sa rozbuchali a boli primerane hratelne, ale ten zvuk musim povedat ze je tam vyraznejsi...
Zaznamenané

Custom Jazz bass - Marcus Miller style
Custom funk rocket - by Shano
Ibanez GSR200 USA aktiv
P.A. 200 BEST Handmade 250W
Marshall 2 x 15´´  2x150W
Boss ME-50B
Jolana Diamant
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #68 kedy: 15. Január , 2008, 00:26:43 »

tak toto je o zvyku, ja slapujem aj tappujem na tych 45kach..zo zaciatku to bolo krute ale..
naopr ked som sa zacal ucit tap, tak prava ruka vobec neznela, ja ze to sa snad neda, ale tak, ked lavou vies vyvinut silu a v hammeringoch to ma zvuk, ton aj hlasitost, musi to ist aj pravou..a cuduj sa svete, ide..:D

podla mna je to o zvyku, mne keby teraz natiahnes 35ky, tak to gecko asi urvem, presnesie neurvem, ale hral by som na to velmi opatrne, stale by som na to musel mysliet.

a este:hej bruska mam dost tvrde na 8ich prstoch:D

edit: hej cim hrubsie tym vyraznejsie, mal som aj 50 ale to uz fakt neslo, a 40 po tom co som si zvykol na 45 prave pre mna nemali uz ten tlak
« Posledná zmena: 15. Január , 2008, 00:28:43 od brianlover » Zaznamenané
omen
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 202


Out of reality


WWW
« Odpoveď #69 kedy: 16. Január , 2008, 18:18:24 »

mne osobne sa lepsie hra na hrubsich strunach...su take menej poddajne mam na mysli ze sa tak strasne "nerozhúpu" ked na nich mastim:)
Zaznamenané

paci
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #70 kedy: 16. Január , 2008, 22:25:09 »

zobral som nakoniec 45..130..uz len cakam kym dojdu..celkom vyhodne ne ? jedna sada za 590 a tri sady za 1100 Žmurk
Zaznamenané
omen
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 202


Out of reality


WWW
« Odpoveď #71 kedy: 24. Január , 2008, 15:32:54 »

no a ako?...jako sa ti zdaju..
Zaznamenané

cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #72 kedy: 27. Január , 2008, 14:44:27 »

velmi dobre bass struny su aj od LaBella- USA ( ocelove HARD ROCKIN STEEL , nikolvane SLAPERS , special  SUPER STEPS )
tato firma vyraba aj zakazkovo struny pre Sadowsky, Fodera , Lackland, Warwick , atd .... neviem ci sa daju na slovensku v predaji pozhanat su cekom dobre ale  dost drahe  Žmurk , skusali ste ich niekto ?
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #73 kedy: 27. Január , 2008, 14:53:03 »

velmi dobre bass struny su aj od LaBella- USA ( ocelove HARD ROCKIN STEEL , nikolvane SLAPERS , special  SUPER STEPS )
tato firma vyraba aj zakazkovo struny pre Sadowsky, Fodera , Lackland, Warwick , atd .... neviem ci sa daju na slovensku v predaji pozhanat su cekom dobre ale  dost drahe  Žmurk , skusali ste ich niekto ?

Hard Rockin' Steel pouzivam uz zopar rokov, daju sa kupit v bulk baleni od Sivcaka za 750 sk. Kedysi som ich videl aj v nejakom obchode v BA. Mal som uz aj Sadowsk ocelove struny, co sa pamatam, dost podobne boli tym Hard Rockin' Steel. Nechcem hovorit identicke, lebo to sa tazko posudzuje a hlavne to uz bolo davno, takze si to ani az tak nepamatam. :D
Zaznamenané

esopeso
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #74 kedy: 18. Február , 2008, 15:20:48 »

Takisto som si kúpil tie Rotosoundy swing bass ale ešte ich stále nemám nahodené. Som si ich šetril na koncert- duo s klavírom ale klaviristka sa na to vysrala. Neser ma! Staré struny (newem aké ale 550sk) už znejú hrozne tak chcem vymeniť a preto ma zaujíma, že ako dlho ti vydržali, kým z nich bolo blato? Tie Rotosoundy som si musel ťažko odrobiť, keďže som len gympli, takže si to chcem najskôr dobre rozmyslieť.
A: Či vydržať so starými a vyčkať na najbližší koncert pred ktorým struny vymením, alebo
B: nahodiť si už teraz a riskovať, že koncert príde neskôr a ja nebudem zvukovo nijako vynikať.
Hrozí mi aj koncert s dvoma gitarami a tam by tiež padlo dobre mať čerstvé špagáty  :)
A ešte ma zaujíma, že aká je najlepšia starostlivosť a údržba strún? Predavač poradil, že sprchovať sa pred každým hraním a roztok na čistenie strún ale ten ich občerství len na 5 minút a zvuk sa vráti na shitný aj keď na ne vôbec nehrajem. Smútim

V poslednej dobe som zacal pouzivat cervene warwicky, su celkom kvalitne, s vydrzou su na tom tiez celkom dobre a hlavne stoja 350sk Si píš!!! podla mna dobra investicia ...
Zaznamenané

Toto čo toto?
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.054 sekund, 23 otázok.