Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 19:46:12
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: basove struny  (Prečítané 87192 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #75 kedy: 18. Február , 2008, 23:38:02 »

cervene warwy som svojho casu pouzival, ale uz by som sa k nim nevratil. na nete sa daju kupit lepsie struny za vyhodne ceny a vydrzia podstatne viac ako warwicky.
Zaznamenané

o-yep sro
esopeso
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #76 kedy: 24. Február , 2008, 13:20:56 »

cervene warwy som svojho casu pouzival, ale uz by som sa k nim nevratil. na nete sa daju kupit lepsie struny za vyhodne ceny a vydrzia podstatne viac ako warwicky.

napriklad?
Zaznamenané

Toto čo toto?
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #77 kedy: 25. Február , 2008, 10:52:23 »

teraz hravam na Daddario ProSteel ci ako sa volaju, spokojnost a staci sa na nete trosku pohrabat a najst si nejake vyhodne balenia po troch a viac, hned su tie ceny lepsie.
Zaznamenané

o-yep sro
Bonifac
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


Bassgitarový mág


« Odpoveď #78 kedy: 13. Máj , 2008, 15:27:48 »

chcem sa spytat: mozem basove struny vlozit na nejaky cas do technickeho benzinu? Alebo sa mozu tym poskodit...?
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #79 kedy: 13. Máj , 2008, 16:54:44 »

chcem sa spytat: mozem basove struny vlozit na nejaky cas do technickeho benzinu? Alebo sa mozu tym poskodit...?
ak sa smiem spytat, len pre zaujimavost. co od tejto procedury ocakavas?
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #80 kedy: 13. Máj , 2008, 19:44:54 »

chcem sa spytat: mozem basove struny vlozit na nejaky cas do technickeho benzinu? Alebo sa mozu tym poskodit...?

liehom sa to cisti bezne, maniaci to obcas zvyknu nechat polezat v roznych lektvaroch, s tymto skusenost nemam.
Zaznamenané

o-yep sro
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #81 kedy: 13. Máj , 2008, 20:01:45 »

ak sa smiem spytat, len pre zaujimavost. co od tejto procedury ocakavas?


Dusan mi odporucal toluen, ze to ako prospieva.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #82 kedy: 13. Máj , 2008, 20:12:32 »


Dusan mi odporucal toluen, ze to ako prospieva.
jaj myslis, ze to precisti okna vnimania a doda nove rozmery v tvorbe muziky?  Na zdravie!
Zaznamenané
omen
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 202


Out of reality


WWW
« Odpoveď #83 kedy: 13. Máj , 2008, 20:21:57 »

teraz hravam na Daddario ProSteel ci ako sa volaju, spokojnost a staci sa na nete trosku pohrabat a najst si nejake vyhodne balenia po troch a viac, hned su tie ceny lepsie.

Neviem ci iba ja mam take skusenosti  s dadario strunamy ale mne strasne kratko vydrzia....kovovy sound aj pri cisteni dunlop 65  po 2 tyzdnoch uplne odiide....
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #84 kedy: 13. Máj , 2008, 20:46:52 »

Neviem ci iba ja mam take skusenosti  s dadario strunamy ale mne strasne kratko vydrzia....kovovy sound aj pri cisteni dunlop 65  po 2 tyzdnoch uplne odiide....


a kolko by mal podla teba ten kovovy saund akoze vydrzat? kup si cervene warvicky a stopky, ze ako dlho to vydri  Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #85 kedy: 13. Máj , 2008, 20:53:13 »

ake hrubky su povazovane za moc tenke, ake za stredne a ake za extra hrube ?

material... co cakat od ocelovych a co od niklovych ? ma to aj nieco s vydrzou ?

ktore z tych znamych znaciek su ppvazovane za spicku, ktore za rozumny standarda a ktore za slabotu ?

dikes, o chvilu som v spolku  Na zdravie! Bavím sa skvele
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #86 kedy: 14. Máj , 2008, 06:41:02 »

30ky 35ky su pre mna take dratiky, to uz mozes hrat radsej na gitaru.
40 - 45 je taky stred.
50 je uz riadny drat.

ja pouzivam 45, asi ale vyskusam 50 ky. ja mam pri hrubsich strunach lepsi pocit, ako keby to malo vycsie gule, ton mi pride objemnejsi.

ocel vs. nikel - na nikle som uz nehral strasne dlho, mam radsej charakter ocelovych strun, ked su nove tak je to parada a aj ked vyprsi uvodny plechac, tak mi pridu stale zvonivejsie ako niklove, ale pri tomto je to taka trochu divocina. su totozto ludia co tvrdia ze po vyprchani plechovosti je prijemnejsi niklovy charakter a naopak. nejako fundovane poradit neviem, asi iba vyskusat jednu a druhu sadu, vela zalezi od toho aky chces mat zvuk.
mozno by ti ale mohlo napomoct, skus totok http://www.daddario.com/DADFBass.aspx?ID=3 tam je pri kazdej sade strun zobrazeny cca pomer medzi bright a mellow.

s tymi standardami a slabotami... ludia nadavaju a chvalia zaroven. ono napriklad sa da fungovat aj s cervenymi warvickami co stali kedysi 250 korun, ale rychlo sa ohraju, ludia si ich obcas kupovali vylozene iba na koncert, ale obcas sa stavalo ze zacali s plechacom a o dve hodky bolo blato.
ja verim osvedcenym veciam ako daddario, la bella, ernie ball. potom samozrejme drahe veci ako elixir, ebs, sadowski...ale po tom som nikdy velmi netuzil a ani som ich neskusal.
vselijake lacnejsie ako darco a podobne nekupujem, radsej si kupim daddario prosteels a viem ze idem na istotu. zaujimave to je aj so znackou rotosound, na tu som pocul uplne vsetky nazory, od zlych po dobre.

viem ze pri cene a vydrzi basovych strun je to trochu ostara, ale treba toho vyskusat viac, ja som sa takto ustalil po case na tych pro steels a nemam velmi chut hladat dalej, ajked by som mozno objavil lepsie.
Zaznamenané

o-yep sro
Bonifac
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


Bassgitarový mág


« Odpoveď #87 kedy: 15. Máj , 2008, 13:50:09 »

ak sa smiem spytat, len pre zaujimavost. co od tejto procedury ocakavas?
U nas na praxi mame rozne taketo benziny, liehy atd. a chalani v tom odmastuju suciastky a tak ze ci by som v tom mohol aj tie stuny vycistit...
Zaznamenané

esopeso
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #88 kedy: 25. Máj , 2008, 14:29:06 »

a kolko by mal podla teba ten kovovy saund akoze vydrzat? kup si cervene warvicky a stopky, ze ako dlho to vydri  Na zdravie!

no ja mam skusenost ze na dadariach(pro steel) vydrzi trocha dlhsie zvonenie ale zasa su pomerne o dost skorsie blatove ako cervene warwicky za podstatne lepsiu cenu.
Zaznamenané

Toto čo toto?
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #89 kedy: 25. Máj , 2008, 14:35:28 »

tak toto sa mne v zivote nestalo...
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 23 otázok.