Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 23:53:49
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: basove struny  (Prečítané 87198 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #120 kedy: 30. September , 2008, 07:09:50 »

no druha otazke znie kde by som tie EBS-ka zohnal... Na muzikeri ani na kytary.cz som ich nenasiel... GHS Contactcore som nasiel na kytarach, ale to uz su trosicku drahsie struny - 680 ceskych.. + postovne .. daju sa niekde tieto struny zohnat? Najlepsie mimo Bratislavy, ale potesilo by ma aj to..

.....tie GHS Contactcore majú na www.reviel.sk ......bohužial Blava.....ale priamo na stanici na Ml. Nivách......v cene asi 1200,- SK na 5ku......

......"Hego-Bass".....a aké máš tie swingy.......nickláky alebo ocelové???......ináč na ten štýl čo chceš by som najskôr vyskúšal ROTO PSD99.......a druhá vec, je že hudobný svet sa ani zďaleka netočí okolo Fieldyho......
« Posledná zmena: 30. September , 2008, 07:21:48 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
hego-bass
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125



« Odpoveď #121 kedy: 30. September , 2008, 20:20:30 »

neviem ti povedat ci niklove ci ocelove no ale su to RS 665LD:))..no ja viem..ved my s kamosmi chceme hrat nu metal, ale ne taky jak Korn
Zaznamenané

I'm Bassist.
The best of: Sam Rivers, John Myung, Robert Trujillo
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #122 kedy: 01. Október , 2008, 07:05:24 »

neviem ti povedat ci niklove ci ocelove no ale su to RS 665LD:))..no ja viem..ved my s kamosmi chceme hrat nu metal, ale ne taky jak Korn


.....ak balenie bolo oranžovožlté tak sú stainlees......
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
hego-bass
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125



« Odpoveď #123 kedy: 01. Október , 2008, 15:11:06 »

.....ak balenie bolo oranžovožlté tak sú stainlees......

Oranzove
Zaznamenané

I'm Bassist.
The best of: Sam Rivers, John Myung, Robert Trujillo
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #124 kedy: 17. Január , 2009, 20:44:51 »

ludia
chcel by som sa spytat na rozdiel vo zvuku medzi niklovymi a ocelovymi . viem si domysliet ze ocelove budu mat kovovejsi charakter ..a hlavne vase osobne postrehy viete ze tie vydrzali dlhsie ako hentie  a podobne somariny .
kutral som cosi po fore ale viacmenej iba take utrzky som ponachadzal tak nech tro tu je pokope . Zdravíčko
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #125 kedy: 17. Január , 2009, 21:04:36 »

ludia
chcel by som sa spytat na rozdiel vo zvuku medzi niklovymi a ocelovymi . viem si domysliet ze ocelove budu mat kovovejsi charakter ..a hlavne vase osobne postrehy viete ze tie vydrzali dlhsie ako hentie  a podobne somariny .
kutral som cosi po fore ale viacmenej iba take utrzky som ponachadzal tak nech tro tu je pokope . Zdravíčko
ja som pouzival ocelove aj niklove,ale som s toho teraz uz jelen  ?§!.
tie ocelove by mali byt silnejsie a hutnejcie a tie niklove zvonivejsie,ale u som dlho poriadne nehral a ani neviem ze na ktorej base mam ake struny,tak presne neviem.
Zaznamenané
endy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386


Melisko usko


« Odpoveď #126 kedy: 17. Január , 2009, 22:48:49 »

ludia
chcel by som sa spytat na rozdiel vo zvuku medzi niklovymi a ocelovymi . viem si domysliet ze ocelove budu mat kovovejsi charakter ..a hlavne vase osobne postrehy viete ze tie vydrzali dlhsie ako hentie  a podobne somariny .
kutral som cosi po fore ale viacmenej iba take utrzky som ponachadzal tak nech tro tu je pokope . Zdravíčko

steely maju cinkavejsi zvuk, agresivnejsi, a viacej vydrzia. niklove su jemnejsie, ale aj casto praskaju, samozrejme ze zavisi od stylu hry. vo vseobecnosti sa da povedat ze na tvrdu muziku maju ludia radi steely a na jemnu, napr jazz pouzivaju nickel. ale nie je to pravidlo. osobne preferujem nickel
Zaznamenané
endy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386


Melisko usko


« Odpoveď #127 kedy: 20. Január , 2009, 00:09:24 »

este sa mozno oplati povedat ze su 3 kategorie vinutia:
roundwound:
 tie su najlacnejsie a najpouzivanejsie, rychlo sa ale zaspinia, od mastnoty, koze atd. zvuk je ostry prenikavy. nevyhoda ( alebo vyhoda) je, ze je pocut slajdy po strunach, teda prechody medzi prazcami pri pohybe lavej ruky.
flatwound:
 flaty maju lisovane vinutie, zvuk vydrzi dlhsie lebo sa malo spinia, pouziva napriklad Steve Harris. zvukovo nie su take ostre ako roundy. na slap to nie je moc koser. nie je tak pocut suchanie prstov pri pohybe po strune ako pri roundoch
halfwound:
tieto su kompromisom medzi flatmi a roundami. su z polky lisovane(zbrusene) a z polky oble, obla cast je pri jadre. najprv bolo vinutie natocene a potom zbrusene z vrchu takze pocit pri hrani je ako pri flatoch. kedze sa zbrusuju pouziva sa hrubsie jadro. inak nemam s tymto druhom skusenosti co sa zvuku tyka. mozno by niekto doplnil ak ich mal.

co sa jadra tyka tak pozname okruhle a sestuholnikove. rozdiel v zvuku nie je, ale pri sestuholnikovom(hexcore) sa vinutie netoci okolo jadra ako pri okruhlom.

...snad to pomohlo niekomu trochu
Zaznamenané
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #128 kedy: 20. Január , 2009, 11:09:04 »

mate niekto skusenosti s tym, ci sa daju pouzit na bezprazcovu basu aj ine ako flatwound struny?
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #129 kedy: 20. Január , 2009, 11:21:06 »

daju, vela zalezi ale od dreva na hmatniku - ake je tvrde. ale vo vseobecnosti sa pouzivaju flaty.
endy to zhrnul velmi pekne. dolezita je taktiez hrubka strun.
Zaznamenané

o-yep sro
endy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386


Melisko usko


« Odpoveď #130 kedy: 20. Január , 2009, 12:02:39 »

daju, vela zalezi ale od dreva na hmatniku - ake je tvrde. ale vo vseobecnosti sa pouzivaju flaty.
endy to zhrnul velmi pekne. dolezita je taktiez hrubka strun.

pravda, na toto som zabudol. roundy robia ryhy do hmatniku, pri bezprazci, takze bud flaty alebo halfwoundy
Zaznamenané
Fresjr
okukávač

Príspevkov: 2



« Odpoveď #131 kedy: 08. Február , 2009, 15:42:43 »

ja som chcel este doplnit ze dolezite je aj natahovanie strun, po natoceni na mechaniku treba druhy koniec uvolnit a nech sa natacanim sam zasunie do kobilky, potom je struna menej stocena a predchadza sa prasknutiu, dufam ze vsetci pochopili, keby nie rad dovysvetlujem. Som metlak
Zaznamenané
Bonifac
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


Bassgitarový mág


« Odpoveď #132 kedy: 16. Február , 2009, 13:31:24 »

nema tu niekto skusenost so strunami Rotosound RB45 ?dik
Zaznamenané

Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #133 kedy: 16. Február , 2009, 13:36:44 »

nema tu niekto skusenost so strunami Rotosound RB45 ?dik

s RB45 konkretne nie, ale s basovymi strunami Rotosound vo vseobecnosti mam velmi dobre skusenosti. Urcite sa neokasles ked si ich kupis
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
endy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386


Melisko usko


« Odpoveď #134 kedy: 16. Február , 2009, 14:03:08 »

rota su vseobecne kvalita, ale hrubka 45. to je aj na kona vela
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.118 sekund, 23 otázok.