Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 06:03:58
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: basove struny  (Prečítané 87172 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« Odpoveď #210 kedy: 07. November , 2013, 10:03:27 »

Varenie strun je IMHO nutnost pre kazdeho basaka co aspon trochu cvici
alebo si kupi flatwound struny  Ja som čert..
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #211 kedy: 07. November , 2013, 11:05:37 »

traktorista z Lunik IX  Som frajer
ty si to tam este nevidel, ze?


ze traktorista  Bavím sa skvele
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #212 kedy: 07. November , 2013, 12:51:17 »

Varenie strun je IMHO nutnost pre kazdeho basaka co aspon trochu cvici

zial aj pre tych co necvicia  Smútim
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #213 kedy: 07. November , 2013, 13:20:32 »

nesrandujte s tým, netreba vymýšlať také ceremónie ako vyváranie strún a iné blbosti, stačí kúpiť poriadne struny, odkedy som sa popálil s EBSkami tak frčím na La Bellách http://www.saitenmarkt.com/La+Bella+HRS+M45B1.htm a kým ich nevymlátim tak že sa už nedajú naladiť tak ich stále stačí pred hraním pretrieť Dunlopom 65 a hrajú ako nové
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
yogz
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



« Odpoveď #214 kedy: 07. November , 2013, 15:10:28 »

nesrandujte s tým, netreba vymýšlať také ceremónie ako vyváranie strún a iné blbosti, stačí kúpiť poriadne struny, odkedy som sa popálil s EBSkami tak frčím na La Bellách http://www.saitenmarkt.com/La+Bella+HRS+M45B1.htm a kým ich nevymlátim tak že sa už nedajú naladiť tak ich stále stačí pred hraním pretrieť Dunlopom 65 a hrajú ako nové

Ernie ball cobalts mám už 5 mesiacov. 1x varené, 1x vyklepané a la metóda 2 minút. Stále hrajú skvelo. EB Slinky odchádzajú po 2 mesiacoch (vrátanie varenia, natierania toluénom alebo živicou zo stromu Eyuva). Varenie je niečo čo funguje vždy.

Dunlop fastfret alebo 65 nikdy nebola moja parketa.
Zaznamenané

"If you´re not part of the groove , you´re part of a problem!"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #215 kedy: 07. November , 2013, 15:19:23 »

nenavidim fast fret, ten pocit na dotyk je pre mna brekeke.
Zaznamenané

o-yep sro
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #216 kedy: 07. November , 2013, 15:26:02 »

Ernie ball cobalts mám už 5 mesiacov.
zas pridam skusenost z  gitaroveho sudka, gitarove kobaltaky vydrzia dlhsie ako klasicke niklove struny...ale treba to aj cistit ako kazde struny ak maju nieco vydrzat
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #217 kedy: 07. November , 2013, 15:53:50 »

to varenie som skúsil na xy spôsobov, výsledok bol vždy veľmi krátkodobý a blato, preto to pokladám skôr za neriešenie než riešenie, už mi fakt ostávalo len vyvarenie v tech. benzíne, riedidle, či v liehu Bavím sa skvele mne trocha klzké struny vyhovujú, hlavne mi pri slajdoch nederú tak prsty tak preto tá 65tka pred hraním Žmurk

ja nemám problém s výdržou zvuku strún, ja mám problém s tým že po dvoch troch mesiacoch sú struny tak vymlátené že jednoducho neladia, chcem začať šetriť na novú basu do ktorej už nebude treba tak jebať, len sa obávam, že to už potom nebude mať ten správny punkrockový smrad
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #218 kedy: 07. November , 2013, 16:19:38 »

nechcem sa hádať , ale čo získa struna keď ju varím ? iba ju to vyčistí , machanicky vlastnosti nemení , podla mna , proste sa rozpustí bordel a struna potom hrá výškovejšie čo navodzuje dojem , že je nová , to dosiahnem aj liehom , no ale keď sa niekomu chce jebat so sundávaním strún tak OK , riešenie by boli Elixírky , Clearsoud-dy , aj keď basové neviem či fungujú jak gitarové , gitarové fungujú 100 % , furt hrajú jak nové kým sa neroztrhnú , takže pri výmene jednotlivca není počuť rozdiel medzi starou a novou , možno minimálny , aspoň ja ho nepočujem  Som metlak
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #219 kedy: 07. November , 2013, 16:31:41 »

Tiez nemam rad fastfret ani dunlop. Struny cistim po hrani liehom. Obcas vyvarim, inokedy ich necham aj odlezat a po polroku natiahnem a na cvicenie to staci...
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #220 kedy: 07. November , 2013, 16:32:45 »

WD40 to isti, treba potriet aj zospodu.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
yogz
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



« Odpoveď #221 kedy: 08. November , 2013, 10:19:01 »

inak variť nikle a steely je dosť rozdiel. Nikly po varení vydržia dlhšie (u mňa).

Elixiry na basu sú podľa mňa fuj. Majú taký zastretý tón a znejú väčšinou dosť gumovo.

Len zriedka sa dá porovnať gitarová sada strún s basovými. Niektorí nedajú dopustiť na gitarové d´Addaria a ja zo skúsenosti basové Dadááriá zahadzujem po mesiaci.

Inak aj Cobalty sú vec asi štastia. Kúpil som asi prvú basovú sadu čo mali v Made v BA a tú mám doteraz, neskutočné struny. Neskôr som kúpil ešte jednu na druhú basu a tie struny odišli po 2 mesiacoch, ohluchli nenávratne.
Zaznamenané

"If you´re not part of the groove , you´re part of a problem!"
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #222 kedy: 08. November , 2013, 11:45:24 »

Inak aj Cobalty sú vec asi štastia. Kúpil som asi prvú basovú sadu čo mali v Made v BA a tú mám doteraz, neskutočné struny. Neskôr som kúpil ešte jednu na druhú basu a tie struny odišli po 2 mesiacoch, ohluchli nenávratne.
tiez mam jednu taku skusenost, asi zo7-8 sad jedna odisla vcelku rychlo oproti ostanym. vtedy som to prisudil tomu, ze som to mal strasne podladene a tie struny len plandali.ale aj tak celkovo mi vydrzia dlhsie ako niklaky
Zaznamenané
kubanez
nováčik
*
Príspevkov: 37



WWW
« Odpoveď #223 kedy: 17. Február , 2014, 10:27:25 »

ja mám SS elixiry na oboch basách, na pbasse mi po mesiaci troška stratili iskru, ale stále majú ešte normálny zvuk. A na thunderbirde hrajú jak besné. :)
« Posledná zmena: 18. Február , 2014, 16:35:22 od kubanez » Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #224 kedy: 17. Február , 2014, 21:16:56 »

Ja ako basovy novacik som sa este k vareniu nedokopal, ale mam to v plane urcite skusit, len som este nebol dost zufaly na to. Zatial vyklepavam, fast fret a kefa. Normalne taka, co si s nou clovek driape bordel spod pazurov ked si zasere ruky pri vymene karburatora na pionieri. Kefujem napriec (stuny, vy prasata).
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.268 sekund, 23 otázok.