Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 23:19:03
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: CHARVEL gitary  (Prečítané 12922 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kubo9
nováčik
*
Príspevkov: 6


« kedy: 20. September , 2006, 19:05:51 »

mate niekto skusenosti s touto znackou.mozem si ju kupit ale o CHarvelovy som este nepocul,tak ci to nieje volaky smejd.prosim pomozte..:huh:
Zaznamenané
mb_amp
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #1 kedy: 25. September , 2006, 13:00:58 »

fiiha kamos ze Charvel a smejd no to asi nie Žmurk  Charvely su podla mna dost dobre gitarky take vytunene Jacksony a Fendery Strat cekuj stranku www.charvel.com ja mam kopiu Charvel San DImas a mne sa ten dizajn lubi telo fender a  hlava Jackson asi tak niako..neboj ak kupis myslim neolutujes....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 25. September , 2006, 14:38:42 »

Pokial ja viem, Charvel je Jacksonova znacka (respektive bola, dnes patri Jackson Fenderu a nevyzna sa v tom ani boh :) ). Neviem presne, ci mal povodne sluzit pre lacnejsie modely Jacksonu a neviem ani, ako je to s tou znackou dnes. Neviem ani, ci to bola USA vyroba alebo Japan. Ale viem, ze koncom 80-tych rokov to bola oblubena firma medzi matalovymi gitaristami, asi tak, ako je dnes oblubena ESP alebo LTD. A viem, ze keby som sa chcel o znacke Charvel dozvediet viacej, pomocou Google by som to mal v kapese tak za 20 minut Žmurk

Naposledy upravil rastis, : 25.09.2006 o 15:40
Zaznamenané
feki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 131



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 25. September , 2006, 17:24:25 »

Jsou to do dnes velice slušné kytary, akorát zaspali reklamu oproti Ibanez a jackson.Dokonce některé série Kramera montují jejich krky. Podle mě patří pořád do první desítky těch IN.
Zaznamenané

Jacsnon Soloist SL-3 > Engl E-530 ( Midi Switch Relay )> GSP1101 ( FCB 1010 ) > Engl E-840 > 2x box 75w V-30
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #4 kedy: 25. September , 2006, 17:28:39 »

Hrával na ne aj S.VAI.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 25. September , 2006, 18:34:02 »

feki napísal:
Citácia
...Dokonce některé série Kramera montují jejich krky. Podle mě patří pořád do první desítky těch IN...


No pokial viem, znacku Kramer vlastni Gibson a vyraba pod nou v Azii nejake low-endy.
Zaznamenané
feki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 131



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 25. September , 2006, 21:08:58 »

Ktamery stajně jako Jeho vlastní Chavrely hrál  Eddy Vane Halen
i on měl na Krameru namontovaná krk Chavrela

http://www.evh-guitars.com/
http://www.charvel.com/

Kramer Steinberger Tobias Baldwin a další dceřiné společnosti Gibsona - co se dnes nemontuje u šikmejch ?  Asi všechno:woohoo:
Zaznamenané

Jacsnon Soloist SL-3 > Engl E-530 ( Midi Switch Relay )> GSP1101 ( FCB 1010 ) > Engl E-840 > 2x box 75w V-30
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 25. September , 2006, 22:14:06 »

feki napísal:
Citácia
Ktamery stajně jako Jeho vlastní Chavrely hrál  Eddy Vane Halen
i on měl na Krameru namontovaná krk Chavrela..


Vsak to je pohoda, ale to sa bavime niekde o roku 1984 alebo kolko :)

Podla stranky vyzera sucasny Charvel na solidnu firmu. V rychlosti som poguglil a Charvel/Jackson bola odjakziva spolocna firma. Neviem, podla akeho kluca sa rozdelovali na jednotlive modely loga. Charvel sa vyrabal bezne v USA aj  v Japonsku. V sucasnosti cely Jackson/Charvel patri pod Fender. Pod nazvom Charvel sa podla vsetkeho dnes vyrabaju iba kvalitne drahe USA modely (na rozdiel od Jacksonu, po ktorym sa predava cokolvek :) ). Ale vravim - toto iba narychlo, tak ak sa niekde mylim, opravte ma.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 25. September , 2006, 22:17:46 »

kubo9 napísal:
Citácia
mate niekto skusenosti s touto znackou.mozem si ju kupit ale o CHarvelovy som este nepocul,tak ci to nieje volaky smejd.prosim pomozte..:huh:


Aky model Ti za kolko ponukaju ?
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #9 kedy: 26. September , 2006, 01:50:29 »

aby som uvidol trosku svetla do tejto problematiky, tak charvelly su velmi slusne gitary. Mnoho ludi si omylom mysli ze Charvell a Jackson su ako Squier a Fender. Ale nieje to tak.. Charvell a Jackson su dve firmy kde obe robili gitary aj low end aj high end. Pravda je ta, ze model San Dimas od Charvella asi 3500-4000$.


http://www.themusiczoo.com/charvelsandimas38.htm
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
feki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 131



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 26. September , 2006, 17:13:21 »

ok souhlasím, kdybych si měl vybrat mezi nějakou hodně levnou Ibynez neno Jackson vzal bych Chavrel
Zaznamenané

Jacsnon Soloist SL-3 > Engl E-530 ( Midi Switch Relay )> GSP1101 ( FCB 1010 ) > Engl E-840 > 2x box 75w V-30
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #11 kedy: 30. Marec , 2011, 02:11:02 »

tieto gitary momentalne vstavaju trocha z hrobu zabudnutia... co poviete na nove modely...drzal to niekto??
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 30. Marec , 2011, 08:06:34 »

mate niekto skusenosti s touto znackou.mozem si ju kupit ale o CHarvelovy som este nepocul,tak ci to nieje volaky smejd.prosim pomozte..:huh:

pred 20mi rokmi som mal cely Charvel arzenal - models 1-5 (5ku este mam), reverse headstocky, vsetko mozne, boli perfektne rockove gitary (aspon pre mna ako 18 rocny). Ale u mna naj bola surfcaster....
 Bol som strasne sklamany ked som vyskusal Fender Charvel/Jackson...ze toto akoze co je?Huh! A vidis to na bazaroch  -Nove Jacksom flying V za 150? Charver 5ka za 120?Huh! alebo original san dimas atd za normalne peniaze.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
cubaka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 456



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 30. Marec , 2011, 08:49:14 »

v muzik zoo mali chvilu charvel, neviem ci este maju treba zbehnut pozriet a zahrat sa na okukavaca a skusaca  :)
Zaznamenané

Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #14 kedy: 30. Marec , 2011, 09:18:07 »

Osobne som skusal par USA modelov a So-Cal model bol pre mna zvukovo naj. Malo to dimarzio tonezone pri kobyle a evo myslim pri krku. Krk celkovo sa tiez dal (myslim ze vsetky modely maju rovnaky profil), ale naposledy ked som bol v muzikzoo tak tam mali uz len taky fialovy Dimas Style 2 (ako telecaster) a oproti mojej momentalnej gitare mala krk uz ako basebalova palica. Vela ludi aj na zahranicnych forach chvalia tie Pro-Mod (Japan) co stoja o 300e menej ako USA modely.
Zaznamenané

Im a little princess
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 23 otázok.