Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Apríl , 2024, 00:48:45
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rozdiel v git. bedniach  (Prečítané 22592 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« kedy: 28. September , 2006, 15:11:55 »

Tak som si dnes pobrowsil web http://hlavy.instrumento.cz/ a nejde mi do hlavy jedna vec.

Ako je mozne, ze ak hra rovnaky amp s rovnakou gitarou a nastavenim na dvoj odlisnych bedni s ROVNAKYMI repro, tak je ten zvuk aj tak iny.

na porovnanie:

http://hlavy.instrumento.cz/A02.mp3
MB Dual Recitf, bedna Mesa Boogie s repro Celestion V30

http://hlavy.instrumento.cz/B02.mp3
MB Dual Recitf, bedna Engl s repro Celestion V30
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
martin1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 224


« Odpoveď #1 kedy: 28. September , 2006, 15:31:53 »

Je to tak.Mame na skusobni 3 bedne z repro vintage 30,Marshall Crate a Mesa vsedko 4x12 a kazda hraje uplne inak.Suverejne najhorsie Marshall 1960av.Ak ma niekto zaujem je na predaj.Je 2 mesiace mlada a je za 22000sk.
Zaznamenané
pajo
nováčik
*
Príspevkov: 30


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 28. September , 2006, 15:34:55 »

nepocul som ukazky, ale IMHO to bude hlavne materialom a tvarom bedne... Nejaka preglejka ti predsa spravi iny zvuk ako masiv
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 28. September , 2006, 15:35:01 »

Moznoze je rozdiel v nietejistej pozicii mikrofonu, ako v reprakoch samotnych. Tam stacia milimetre. Alebo nebudu tie Vintage30 rovnake u kazdeho vyrobcu. Viem ze firma Marshall si dava Vintage30 vyrabat u Celectionu, ale hraju inak, viac vyskovo. Preto ich Marshall vo svojom katalogu oznacuje ako \"Marshall/Celestion Vintage30\". Mesa myslim tiez dava upravovane Vintage30 od Celestionu. Tie Vintage30, ktore kupis od Celestionu asi niesu tieto iste, co davaja Mesa alebo Marshall. A Engl mohol pouzit tie klasicke. Dokonca som uz cital o BlackShadow/Celestionoch Vintage30 u Mesy.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 28. September , 2006, 15:39:01 »

Blackshadow v Mesa Boogie bedniach nie je Vintage 30, je to nieco ine. A je to celkom bezne v tych starsich. Vintage 30 maju asi len Rectifier bedne a pod. Mark Blackshadow.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 28. September , 2006, 16:13:43 »

Meterial a jeho hrubka. Predpokladam, ze tie bedne nie su uplne 100% identicke co do rozmerov. Predpokladam, ze repraky nie su od seba medzi jednotlivymi modelmi rovnako vzdalene. Pri lomenych bednach nezvieraju medzi sebou v ramci lomenia rovnake uhly.

Princip je potom v tom, ze zvuk sa siri svojou rychlostou, kazda frekvencia je inac smerova. Zvuk dochadza do dvoch ludskych usi zo 4  zdrojov, od usi rozne vzdialenych. Niektore frekvencie prichadzaju k usiam vo faze, niektore v protifaze a to dokopy moze teoreticky spravit inu farbu zvuku pri inom rozmiestneni tych istych reprakov na nejakej ploche. Je jasne, ze cim viac zdrojov zvuku (reproduktorov), tym je tento jav poznatelnejsi.

Ja taketo priame porovnanie rovnako osadenych boxov nemam, iba som sa dopocul, ze nejake rozdiely su. Dost by ma zaujimalo, ze ako velke, pretoze to uz je dost subjektivne - co niekomu pripada ako zasadne, inemu pride zanedbatelne...

Hentake nahravky boxov su nic nehovoriace, pokial sa snima kontaktne jednym majkom jeden reprak. Ten mikrofon nema sancu snimat box. Cize ak su pri takomto snimani rozdiely, tak to je tak ako hovori Doktor sposobene nerovnakym umiestnenim mikrofonu, kde naozaj staci par centimetrov alebo trochu iny uhol a odsnimany zvuk je diametralne iny.

Alebo naozaj plati, ze kazda firma ma vlastne \"V30\", co sa mi nejak moc nezda, ale neviem. Najjednoduchsie otestovat. Ak ma niekto k dispozicii 2 rozne boxy osadene \"rovnako\", nech skusi poprehadzovat medzi nimi repraky, ze co sa zmeni...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 28. September , 2006, 16:15:18 »

pajo napísal:
Citácia
...Nejaka preglejka ti predsa spravi iny zvuk ako masiv...


V tychto pripadoch sa masivom mysli prave preglejka. To lacnejsie riesenie je potom MDF a vselijaka pilinova lisovana haved.
Zaznamenané
pajo
nováčik
*
Príspevkov: 30


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 28. September , 2006, 17:16:00 »

rastis napísal:
Citácia
pajo napísal:
Citácia
...Nejaka preglejka ti predsa spravi iny zvuk ako masiv...


V tychto pripadoch sa masivom mysli prave preglejka. To lacnejsie riesenie je potom MDF a vselijaka pilinova lisovana haved.


hehe tak potom ok...
ja si pod masivom vzdy predstavim nieco taketo :D
http://www.avalonacoustics.com/model.html
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 28. September , 2006, 17:24:34 »

na tom webe je aj fotka a popis ako to nahravali
http://www.instrumento.cz/img/fotogalerie/2824.jpg

no pravda, ze nedaju tie mikrofony vzdu na tu istu poziciu
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 28. September , 2006, 17:26:40 »

Ale to tiez nie je pravy masiv.
Zaznamenané
pajo
nováčik
*
Príspevkov: 30


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 28. September , 2006, 17:29:23 »

rastis napísal:
Citácia
Ale to tiez nie je pravy masiv.


akoze nie?
niekde som cital (teraz to uz bohuzial neviem naist), ze niektore modely vyrezavaju z jedneho kusu dreva... este k tomu aj v nejakych specialnych laboratoriach, kde to musi byt do poledneho detailu presne
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 28. September , 2006, 17:31:44 »

imbus - ked pisem pajovi, tak sa nepredbiehaj :)

No to je presne to - hentake snimanie nehovori nic o tom, ze ako hra bedna, takze to ani nedokazuje tvrdenie, ze tie bedne hraju rozdielne. Inak som sledoval zopar diskusii tych typkov co to tocili. Mam pocit, ze su zatazeni prave na pracu s mikrofonmi a nahravanie gitar. Na instrumente uz neviem ktory z nich ma v nejakej debate pekne ukazky domacich gitar pri nizkych hlasitostiach, takez asi vedia, co robia, ale hento naozaj nie je zvuk boxu...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 28. September , 2006, 17:36:40 »

pajo napísal:
Citácia
rastis napísal:
Citácia
Ale to tiez nie je pravy masiv.


akoze nie?
niekde som cital (teraz to uz bohuzial neviem naist), ze niektore modely vyrezavaju z jedneho kusu dreva... este k tomu aj v nejakych specialnych laboratoriach, kde to musi byt do poledneho detailu presne


Co som v rychlosti prebehol texty na tom webe, pisalo sa tam, ze je moznost objednat boxy aj v exkluzivnom prevedeni s povrchom ockoveho javoru - z coho mi vyslo, ze dyha na comsi. Keby to bol masiv, tak predpokladam, ze sa firma s tym vychvaluje v kazdej druhej vete...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #13 kedy: 28. September , 2006, 21:44:26 »

martinlm napísal:
Citácia
Blackshadow v Mesa Boogie bedniach nie je Vintage 30, je to nieco ine. A je to celkom bezne v tych starsich. Vintage 30 maju asi len Rectifier bedne a pod. Mark Blackshadow.

Mam cennik Mesa, kde ponukaju repro Vintage30 pod vyrobcom BlackShadows/Celestion. Zeby sa sekli v Mese? :dry:
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 28. September , 2006, 21:58:43 »

Electro Voice Black Shadow
Mesa Black Shadow

Maju v tom zmatok. Ja som len vela krati videl na internet nejaky Black Shadow C-90, co je tusim nieco ako Clasic Lead, tak som vychadzal z toho, ze Black Shadow je ine ako Vintage 30. To je tu vsak nepodstatne.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 22 otázok.