Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 19:08:00
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rozdiel v git. bedniach  (Prečítané 22601 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #60 kedy: 11. Október , 2006, 21:44:29 »

tak tak, ved sam martin vedel ze o com je rec :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #61 kedy: 11. Október , 2006, 21:46:46 »

martinlm napísal:
Citácia
Citácia
tam budu isto G75T

Darthez, Imbus a dalsi - to je take tazke zapamatat si, ze to je G12T-75? Nie GT12, nie G75T, ani GT75. Alebo su nejake G75T o ktorych neviem? :)

Vsak to chapeme, ale pre upresnenie myslel G12T-75, urcite. Žmurk
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #62 kedy: 11. Október , 2006, 22:58:10 »

Ko, iBmuS, Zarthed a rd.raphartorky, budem veidet.
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #63 kedy: 12. Október , 2006, 00:27:34 »

prešmyčky jak v skolskej druzine martin?:blink: :huh:
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #64 kedy: 12. Október , 2006, 06:52:08 »

Všetky ukážky sú zaujímavé,ale v konečnom dôsledku to aj tak nič nerieši.Ku každému ampu pasuje iný box,každému to bude hrať ináč.Najlepšie postaviť boxy vedla seba a poskúšať na svojom ampe.Ale zase po takej polhodinke skúšania je človek z toho ohučaný a všetko sa mu zdá v pohode.Minule som s kamošom otestoval kompletku plexi-JTM 45,1987,1959 plus Marshall boxy a konečný verdikt-všetko hralo super,akurát niečo bolo hlasnejšie.Potom sme opáčili boxy Peavey 5150,VHT 4x12,-amp bol rack-koniec VHT s KT88,preamp Bogner Fish.Obe hrali výborne,aj keď VHT sa mi pozdávalo viac.Takže najlepšie je asi mať viac rôznych boxov a striedať ich podla nálady,chute atď.-Keď porovnám VHT z tej fínskej nahrávky a to čo som počul,tak by som ani neveril že je to ten box.
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #65 kedy: 17. Január , 2007, 19:39:02 »

Kolko percent vysledneho zvuku robi prave bedna a repraky Huh! resp. na kolko perccent ovplyvnuje vysledny zvuk Huh!
« Posledná zmena: 17. Január , 2007, 19:39:55 od gm_viktor » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #66 kedy: 17. Január , 2007, 19:54:11 »

37,6%, ale ak mas Eminence, tak len 26,8%.
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #67 kedy: 17. Január , 2007, 20:06:41 »

37,6%, ale ak mas Eminence, tak len 26,8%.
ha ha ha
ale zas aka otazka, taka odpoved
Zaznamenané

WEIRD THRASH
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #68 kedy: 17. Január , 2007, 20:49:08 »

gm_viktor - vsetko je dolezite. Dobra bedna vymacka nejaky sound aj z 25W tranzistoraku, zla bedna pochova aj najsamfasa lampac...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #69 kedy: 17. Január , 2007, 23:03:32 »

Reprobox je vlastne finalny EQ + dynamika a skreslenie samotnych reprakov robi urcitu limitaciu.
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #70 kedy: 24. Január , 2007, 17:30:49 »

sorry za zle polozenu otazku, ale pochopili ste co myslim  No hanbím sa.. Beeee
ked mam napr. lampovu hlavu a k nej shitny box 4x12´ s lacnejsimi reprakmi a nejaky 4x12´s poriadnymi tak tam je dost velky rozdiel, nie?
ide mi len o ten pomer co robi bedna....ale uz som sa dozvedel, ako rastis napisal, zla bedna pochova aj dobry aparat...
takze sa oplati dlhsie setrit a kupit poriadnu bednu, ako hladat nejake alternativy...diky  Žmurk
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #71 kedy: 24. Január , 2007, 17:45:20 »

sorry za zle polozenu otazku, ale pochopili ste co myslim  No hanbím sa.. Beeee
ked mam napr. lampovu hlavu a k nej shitny box 4x12´ s lacnejsimi reprakmi a nejaky 4x12´s poriadnymi tak tam je dost velky rozdiel, nie?
ide mi len o ten pomer co robi bedna....ale uz som sa dozvedel, ako rastis napisal, zla bedna pochova aj dobry aparat...
takze sa oplati dlhsie setrit a kupit poriadnu bednu, ako hladat nejake alternativy...diky  Žmurk
Je to tak, ako uz spomenul Rastik. Proste zla bedna ti prenesie zo zvuku len to zle, nie dobre, co hlava vytvori.
Dnes som porovnaval 4x12" boxy rozne, aj litrazov aj reprakmi aj cenovo. Keby si pocul tie rozdiely, tak ti to pride ako vymeny aparat za horsi.
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #72 kedy: 25. Január , 2007, 19:39:55 »

hmm, tak to do toho asi vazne zainvestujem...
ktory z tych boxov co si skusal vysiel z toho najlepsie?
popr. poradte mi nejaky poriadny box, ide mi o univerzalny zvuk, cize aby z toho isiel aj pekny cisty aj poriadny skresleny masaker...aby na nom co najlepsie vyznela poriadna hlava...financne to obmedzovat moc nechcem, radsej budem nato aj dva roky sporit a kupim uz poriadne maso co nieco vydrzi  Ja som čert..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #73 kedy: 25. Január , 2007, 20:53:05 »

Ono je to aj dost o vkuse - kazdy ten reprak respektive cely box ma uplne inu svoju farbu. Suverejne najrozsirenejsie su podla mojho nazoru Marshall lomene Acka s Celestion G12-T 75, ktore ja zrovna nemusim, ale 9 z 10 boxov, co niekde stretnem, je osadene prave takto. Zase na druhej strane vo vsetkych forach, co obcas pozeram, tak 9 z 10-tich "odbornikov" doporucuje boxy osadene Celestion Vintage 30, ktore sa mi trebars celkom pozdavaju, ale je mi jasne, ze ta "vintage30-mania" je z velkej casti bublina sirena internetovymi kecalkami (nechcem nikoho uzrazit)... Skratka na internetove rady moc nedaj a spolahni sa na vlastne usi...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #74 kedy: 25. Január , 2007, 22:57:41 »

hmm, tak to do toho asi vazne zainvestujem...
Oplati sa to. Ja mam rad overene klasiky. Su typy aparatov, ktore potrebuju urcity typ repraku. Ine naroky mam na Plexi, ine na Mesa Recto, ine na JCM900, ... atd.
Ale ked si zoberies odporucania od vyrobcou aparatov k danym modelom, tak to vacsinou zaberie. Cize k Plexi - Grennbacky, k Mese Recto - Vintage30, k JCM900 - 1960 s G12T75kami.  :)

ktory z tych boxov co si skusal vysiel z toho najlepsie?
Zle polozena otazka. To sa neda hodnotit ako najlepsie/najhorsie. Na iny typ aparatu by bol moznoze ten horsi lepsi.  Žmurk

popr. poradte mi nejaky poriadny box, ide mi o univerzalny zvuk, cize aby z toho isiel aj pekny cisty aj poriadny skresleny masaker...aby na nom co najlepsie vyznela poriadna hlava...
Urcite vyskusaj boxy osadene G12T-75, Vintage30, G12M25Greenback. Toto je standart. Od tohoto sa mozes odrazit, pokial sa bavime v rovine kvalitnejsich boxov.
« Posledná zmena: 25. Január , 2007, 23:00:43 od dr.karpathorky » Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.