Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 20:19:04
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ON BOARD MUSIC  (Prečítané 15953 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 29. September , 2006, 13:19:44 »

Pravdu má 5o (tuším), že reklama to nieje skrytá, ale otvorená.
Osobne v tom nevidím žiaden poblém.
1. Nieje to prvý reklamný článok na tomto fóre, no je to snáď prvý raz, čo takáto polemika vznikla. Divné, nie?

2. Tak, ako každá reklama, aj tento príspevok má nie len komerčnú funkciu pre zadávateža, ale aj informačnú funkciu pre prijímateža. Ja som napríklad o tomto obchode doteraz nevedel.

Možno by pomohlo, keby Pitu poňal článok skôr ako recenziu, pohžad zákazníka, ktorý sa prišiel pozrieť do obchodu, a popísal by pritom aj negatíva (ak sú). Informačná hodnota by sa asi nezmenila, len by celá vec bola politicky korektnejšia. Koniec koncov, sme otvorené fórum, takže ak má niekto zlý dojem z predajne, môže to sem napísať. Hrať sa na \"pragmatikov\", že ak chcú reklamu, nech si ju zaplatia sa mi zdá byť v tejto situácií blbé, hlavne ak Music House a Guitariano prešli bez námietok.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 29. September , 2006, 13:41:25 »

Alto - Music House smrdel, ale budiz - nadsenie z moznosti, ktora doteraz nebola, bla, bla (mne sa ten projekt nelubil)...

Guitariano ? Reklama ? To uz vacsia reklama bola klasovka, ako Guitariano, co bola maximalne tak uputavka na novinku (navyse pekne blbu).

Mne sa takato forma skratka nelubi. Toto je nadsenecky projekt, do ktoreho tu zopar ludi vrazilo nejake peniaze a zopar ludi tu do toho vrazilo kopec volneho casu. Preco by tu mal mat niekto zadarmo reklamu na svoj kseft ? Navyse na hlavnej stranke a tvariacu sa ako clanok ? Nech sa akakolvek firma dohodne s otcom zakladatelom, nech zaplati domenu / hosting na cely rok a nech tu ma blikavy banner cely rok. Toto je podla mojho nazoru \"politicky korektne\"...

Recenzia na novy obchod Huh! Take si kde videl ? Este recenziu a restiku pochopim...
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 29. September , 2006, 14:04:05 »

Ako mne osobne sa paci viac alternativa ist do velkeho obchodu, kde sa zmesti vela ludi a da sa vela skusat, ako ist do rozbiteho istrochemu, kde pustaju ludi len na vstupky....ale inak ja istrochem rad :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 29. September , 2006, 14:22:34 »

Co mate stale s tym istrochemom. Huh! O nom predsa nie je ziadna rec Si píš!!! Je tu rec o tom, ze ani argument, ze vsak v tom mobchode sa daju robit nejake jams ( Popiskujem si :S :dry: :blink: ) neobstoji, ze to sem skratka nepatri.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 29. September , 2006, 15:08:03 »

Už som poslal Majovi zmenu úvodného článku, tak to síce bude reklama, ale bude to písané z toho pohžadu, aký som už načrtol.
V tom obchode sa dajú robiť jams, aj testy aparátov - kžudne aj dlhšie ako po záverečnej. To je práve to Rasťo, čomu neveríš a preto to sprdávaš. A nemáš dôvod. Práve preto som sem dal ten odkaz.

Každý vie, aké tu máme iné obchody hudobných nástrojov, vôbec mi nebude vadiť, ak sa im spraví reklama, veď názory žudí v diskusii tú reklamu vežmi žahko môžu otočiť úplne opačným spôsobom, poznajú tie obchody a napíšu si názor.

Čo sa mňa týka - do Mady, Marrisu alebo na autobusku chodím rád, prístup je tam fajn, pracujú tam milí žudia (aj kamaráti), snažia sa byť ústretoví a príjemní.
Aupark mi lezie na nervy, lebo aj keď tam pracuje pár žudí, čo poznám, snažia sa byť síce občas ustretoví, ale keď došlo na lámanie chleba (teda nakupovanie), zažil som tam pár nepekných situácií, ktoré si nemám chuť zopakovať.

Skús napísať niečo k veci, Rasťo - si proti testom aparátom na takomto mieste, ktoré je na to podža mňa najlepšie prispôsobené??
Zaznamenané

5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #20 kedy: 29. September , 2006, 15:27:58 »

v niecom ma Rasto pravdu. Je to obchod a obchod je kseft, kde sa tocia peniaze a zaraba. Reklama je pre nich nevyhnutna a normalne stoji tazke prachy (navyse tu je myslim velmy ucinna=draha). Ak sa strany dohodnu na vymennom obchode (protisluzbe) je to OK. No kazdopadne by to mal odobrit majitel domeny.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #21 kedy: 29. September , 2006, 15:53:35 »

imho
vintage - dobreee
napad s jamom - dobreee
info o obchode - dobreeee
a za reklamu sa platiiiii
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 29. September , 2006, 16:03:30 »

pitu napísal:
Citácia
..si proti testom aparátom na takomto mieste, ktoré je na to podža mňa najlepšie prispôsobené??


Ale hovno. Len si tu nenahovarajme blbosti - toto je normalny obchod (cim viac moznosti tento obchod ponuka navyse, tym lepsie, to da rozum). Neprezentuj to tu ako fasa testovnu aparatov, pretoze za tymto ucelom nam bohate postaci Music House :).
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 29. September , 2006, 16:54:55 »

To, že ten článok sa ocitol na fóre pravdepodobne znamená, že Guitman to odobril.
Opakujem, že nechápem vašu averziu voči reklame - áno, nepriamo zvyšuje obrat zadávatežovi...ale úprimne, kožkí z nás sa o tom novom obchode dozvedeli práve z tejto reklamy? Ja hej.  Nemáte pocit, že zverejnením reklamy na fóre získali prospech aj užívatelia fóra, nielen music shop??

BTW: Elegantné riešenie situácie by bolo otvoriť novú sekciu fóra s názvom \"obchody\". Každý obchod by mal svoju tému, kde by sme si zdiežali dojmy. Dobré, aj zlé. Samozrejme, tí, ktorí boli v českých, alebo zahraničných obchodoch, (ČR nepovažujem za zahraničie), by otvorili témy o nich. Tam by sa mohli presunúť aj témy o EBayi, veď je to tiež obchod.
     Členovia fóra by tak boli objektívne informovaní o obchodoch. Informácie by zostali a nikto by nemohol mať reči o neplatenej reklame. Veď podobné témy už máme o nástrojároch a o koncertoch, a nikto sa nerozčužoval, že ide o neplatenú reklamu.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 29. September , 2006, 17:55:57 »

Altostratus napísal:
Citácia
...reklame - áno, nepriamo zvyšuje obrat zadávatežovi...ale úprimne, kožkí z nás sa o tom novom obchode dozvedeli práve z tejto reklamy?....


Ja by som povedal, ze reklama je na priame zvysovanie obratu Žmurk. Reklama nema vzdelavat, ani informovat Žmurk. Ja ked som mal kedysi davno dobry pocit z Muzikerovho pristupu, otvoril som temu vo fore, kde som ich pochvalil. Po case som mal s nimi zase zlu skusenost, tak som to tam zase napisal. Ale tu sa bavime o prvej strane navstevovaneho nadseneckeho portalu na jednej strane a prinose pre majitelov obchodu na druhej strane. Maskuje sa to do nejakych siat mega testovne aparatov s moznostou profi nahravania a kopec dalsich omacok... Alto - ty si tu kedysi obvinoval 5o- a z laviciarstva. Kde je Tvoj pravicovy svetonazor Žmurk

HOWGH Si píš!!!
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 29. September , 2006, 18:02:24 »

Čo má toto spoločné s pracičiarstvom/žavičiarstvom...?? nemértem, ale kžudne mi vysvetli...

Reklama môže zvyšovať obrat priamo, i nepriamo...môže, i nemusí plniť aj vzdelávaciu, či informačnú funkciu.
Konkrétne reklamný článok On Board Music má aj informačnú funkciu. Proste som chcel povedať, že proti tomu nič nemám..opakujem svoj návrh, aby sme si otvorili sekciu \"Hudobné Obchody\" tak, ako máme výrobcov gitár.

BTW!! Vadimov článok o Klemovke, Progrockerov článok o Klasovke, ...ktorákožvek iná recenzia...veď aj to svojim spôsobom propaguje tovar a jeho predajcu.

Sorry, už sme fakt OT
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #26 kedy: 29. September , 2006, 18:20:54 »

Altostratus napísal:
Citácia
opakujem svoj návrh, aby sme si otvorili sekciu \"Hudobné Obchody\" tak, ako máme výrobcov gitár.


Dobry napad, myslim, ze by to aj sprehladnilo cele forum a aj problemy/ zakulisie Ebayu by sa tam mohlo presunut.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 29. September , 2006, 18:22:30 »

Rastis - článok som sem hodil ja, nie obchod. Nemám, z toho nič, len prisžúbený priestor na rôzne aktivity a dobrú komunikáciu. Nie som proti téme, ktorá zmapuje hudobné obchody v Bratislave (na Slovensku) a členovia fóra už napíšu svoje dojmy v diskusii. Nie som proti reklame akéhokožvek hudobného produktu tu na fóre, rád sa o ňom dozviem a zistím aspoň aj názory ostatných naňho.

Ale písať plno negatívnych odkazov a bojovať proti niečomu len z pasie a pritom to neotestovať, nepozrieť sa tam, nevyskúšať zamýšžaný účel, to mi príde strašne duchaplná činnosť... :hm:

Rastis - Music House ti na takúto činnosť nevadí, ale tento priestor áno???  Music House som sem tiež hodil ja, nevadí mi, nič z nich nemám, ale tu sa nebude za to platiť a ešte šikovnejšia možnosť je tu na nahrávanie ukážok a väčší priestor.

Keby takáto možnosť a vybavenie bola v ktoromkožvek inom obchode, banke, potravinách, JRD, na smetisku, tak tu o tom napíšem a spravím tomu reklamu!!!

Naposledy upravil pitu, : 29.09.2006 o 19:24
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 02. Október , 2006, 05:15:59 »

vidim ze sa to tu nijako neukludnilo, ja som nejako nemal ani cas sa k tomu dostat sorry pitu doma mam mizerny net a ine priority cez vikend.No phlad a Petov nazor viac menej chapem poyera sa na to z pohladu nadsenca hudobnika a ma trochu iny pohlad ale ja som uz vyrastol s dôb kde som myslel ze robit nieco len tak prinesie nejaky uzitok.Reklama na nete je silna vec a len za bannery sa platia pekne palky.Presne ako povedal rastis je to o case a investicii par jedincov aj ked moje nadsenie a investicia chalanov cervenym na prednej stranke by nestacila. Mat ten kamenny obchod nemam problem sponzorovat vylepsovat a neustale prinasat nove veci na forum, ale je to len moj konicek nadsenie pre vec a casu mam cim dalej menej, takze sa nijak extra nezamyslam.Dolezite je aby sa v konecnom dosledku zaplatila domena a priestor a ked to pojde z mojho vrecka k veciam sa budem stavat inak a takto cakam nazor hlavne tej platiacej, administracnej a znalej casti fora.
Zaznamenané

tatko fóra
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #29 kedy: 02. Október , 2006, 06:19:36 »

Článok som už trochu zmenil. aby z neho bolo aj jasné o čo mi ide.

Guitman - na fórum som nejakou nepatrnou čiastkou prispel aj ja, pred presunom fóra, keď si to chcel zabaliť, som ti navrhoval, že to zatiahnem celé, ale potom si sa rozhodol, že to nepustíš z ruky a pomôžeš si sám. Žmurk
A tvoje, podža mňa unáhlené, povrchné názory na niečo, čo nepoznáš, sa mi tiež zdali vežmi divné. A nemal som ani pocit, že by sa to tu neukžudnilo, keď po troch dňoch reaguješ len ty. ;q

Inak nie je teraz problém získať sponzora na fórum, takže keď potrebuješ pomoc, daj vedieť.
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.149 sekund, 22 otázok.