Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Apríl , 2024, 02:06:37
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Behringer Ultrastack 412S  (Prečítané 6231 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 01. Október , 2006, 21:00:42 »

Chcel by som sa stručne podeliť o svoje dojmy z môjho boxu, ktorý som prednedávnom zakúpil v Muzikeri. Pre začiatok poviem, že táto bedňa ma zbavila predsudkov o tejto značke. Ale poďme na to pekne po poriadku.

Prevedenie:

Je to box 4x12 v prevedení surround, osadená reprákmi Jensen (400W). Umožňuje prácu v mono aj stereo móde. Aby som to trochu priblížil, jeho ozvučnica je konštruovaná trochu ináč ako u klasickej áčkovej stackovej bedne. Zmenou oproti originálu je tvar hornej lomenej steny, ktorá je zalomená nielen smerom nahor k hráčovi, ale aj do strán. Aký to má efekt a ako sa to prejaví na zvuku, popíšem neskôr. Skriňa má klasické rozmery marshallského boxu, je potiahnutá čiernym vinylom a celkovo pôsobí vkusne a decentne. Rozdielom oproti Marshallu, ktorý padne do oka okamžite, je to, že box nie je spredu potiahnutý priezvučnou tkaninou ako Marshall, ale má mrežu z ocežového plechu. To dodáva bedni celkovo dosť moderný a agresívny výraz, evidentne sa tu Uli inšpiroval boxom Carvin Legacy .... Mechanické prevedenie je pevné a box je masívny a vyzerá odolne, na hrúbke steny sa evidentne nešetrilo. To sa bohužiaž prejaví aj na váhe, ktorá je rovných 47 kg a teda jeden muzikant (pokiaž nie je podobne telesne disponovaný ako moja maličkosť .B)  ) má čo robiť pri prenášaní. Ešte že výrobca nezabudol na tradičné kolieska. Celkovo som prekvapený, vôbec to nevyzerá \"lacno\" ani \"čínsky\", spracovanie je fakt na úrovni.

Ako to hrá:

Tak tu bolo moje najväčšie prekvapenie. Očakával som, že cena sa prejaví na zvuku, ale výsledok mňa aj spoluhráčov posadil na zadok. Vôbec to nehrá zle! Zvuk je úplne iný ako u marshallského boxu, ale rovnako zaujímavý a použitežný. Pripomína mi skôr staršie boxy Fender. Spodok je mohutný a pevný, bez gumovitosti, pekne vynikne palm muting na hrubých strunách. Aj keď človek uberie basy, stále tam počuje ten spodok \"tlačiť\", ale bez náznaku zahuhlanosti a rozmazanosti. Stredy sú pekne prekreslené a ostré, výšok je hodne, ale sú kultivované a nerežú uši. Ak by som to mal popísať zjednodušene, tak ten box je \"hustý\" . Snáď jedinou nevýhodou je dosť značná kompresia, ktorá potom ako keby zdôraznila použité efekty, a tak ich bolo treba uberať a stále boli jasne počutežné.

U čistého zvuku to bol jasný teplý tón ako z Fendera Bassman 100H, na ktorom som kedysi nejaký čas hral, pekne nacinkaný, ale nie jedovato. Prehral som si napríklad vybrnkávačku od Scorpions Still Loving You a bolo to presne tam, akoby som počúval zvuk z platne. Žiadne \"prasknuté sklo\" .... a to som hral na 50W koniec s EL-34, nie na 6L6GC.

Skreslený zvuk znel zaujímavo. Doslova ma vrátil do čias kapiel mojej mladosti (Helloween, Manowar, Malmsteen, Gamma Ray).  Používam preamp Soldano, ktorý hraje ako JCM-800 s podstatne väčším gainom. Tento box jeho zvuk zagužatí vo výškach, ale zároveň aj nabrúsi vo vrchných stredoch. Nie je to cirkulárka, nič pre thrash ani death, ale tento box ešte viac podtrhne soldanovský overdrive. Žiadne jačanie a bzučanie sa nekoná a ani pri najvyšších nastavených výškach sa mi nepodarilo nastaviť škrípajúci chrochták, proste ten zvuk \"hladil ucho\" a bol príjemný pri rôznych nastaveniach korekcií. Akordy cez skreslený kanál pekne agresívne vrčali, ale výšky boli stále príjemné. Samozrejme každá nota je konkrétna a jasne počutežná, žiadne huhňanie, ale proste ten hladký zvuk si tento boxík presadí, dokáže byť riadne ostrý, ale škrípavé skreslenie je z neho problém vydolovať.  Tá jeho agresivita je skôr agresivitou starých dobrých čias melodického metalu. Toto som chcel stále a teraz to mám!

Hra v kapele:

Toto je asi najpodstatnejšia časť. Aj pri riadne ostrých bicích (náš bubeník sa s bicími nemazná) box pekne zapadal do celku, gitaru bolo nádherne zrozumitežne počuť, neliezla do kláves ani do basy. Pri sóle sa zvuk bez problémov prerezal kapelou, čo by som pripísal jeho hore popísanému frekvenčnému naladeniu. A ešte jedna vec. Zosík mi išiel sotva na tretinu a už to bol taký rev, že som musel uberať. To poukazuje na slušnú citlivosť použitých reproduktorov. Viac som sa to ani neodvážil dať. Vďaka tomu, že horný pár reprákov je vychýlený nielen nahor, ale aj do strán, smerovosť je vežmi malá a tak je zvuk počuť cca rovnako v celom jeho okolí. Teda možno hrať bez enormnej hlasitosti a každý v kapele počuje gitaru jasne a zretežne. Aj bubeník mi dnes povedal, že je fajn, že konečne počuje moje sóla.

Nie je to univerzál, je to skôr hardrockový a classicmetalový box. Prirovnal by som ho s prižmúrením oka k starším Fender boxom, ale s podstatne tvrdšími basmi. Je to asi reprákmi. Staré Fendery používali Jenseny, až neskôr sa prešlo na Celestiony. Repráky Jensen majú o niečo hlbší lievik ako Celestiony, čo sa prejaví širokopásmovým zvukom, ale aj tvrdšími basmi.

Záver:

Pred časom som počul kompaktné P.A. od Behringeru (powermix a bedne) a hralo vežmi pekne, nahlas a čisto, až sa mi nechcelo veriť, že je to Behringer, ktorý - ruku na srdce - svojimi predošlými výrobkami vežmi muzikantov o svojej kvalite nepresvedčill. Teraz som zase otestoval tento box a viem, že do predajne ho už nevrátim, lebo ma presvedčil, že za necelých 11 tisíc som kúpil boxík, ktorý vežmi dôstojne plní svoju funkciu.  Nenašiel som na jeho zvuku nič, čo by vyslovene vadilo alebo znepríjemňovalo posluch. Azda jediná jeho nevýhoda - vpredu má veĺké logo Behringer a tak budú nad ním značkári a duchári ohŕňať nosom ešte predtým, než ho začujú....
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 02. Október , 2006, 00:47:09 »

sam som rozmyslal nad tymto boxom, ale nakoniec som upustil od tohoto napadu.. najskor by som ho nevyuzil. Ale napisal si to naozaj pekne Žmurk
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 02. Október , 2006, 07:28:47 »

Fajn, ze si spokojny, dufam, ze bedna dobre posluzi.

Bolo by zaujimave, keby sa urobil nejaky a/b test s inym boxom.
Je to tvoj prvy 4x12\" box, alebo si uz predtym nejake vlastnil?

Naposledy upravil magez, : 02.10.2006 o 08:30
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 02. Október , 2006, 08:26:02 »

Magez - hral som už na viac podobných vecí. Istý čas som mal dosť dlho zapožičaný Fender Bassman H s 4x12 boxom, zahral som si aj na Marshall JCM-900 stack, nie tak dávno so m vyskúšal Marshall Silver Jubilee stack ... takže predstavu, ako to má hrať, mám. Nie je to prvá skúsenosť s 4x12 boxom.

Pravdou je, že ešte nikdy som nehral na box v prevedení surround. Toto je viacmenej novinka. Tá krásne vyrovnaná počutežnosť sa proste nedala prehliadnuť. Nehovoriac o tom, keď výkon cca 15 W takmer \"trhal hlavy\". Ak by som to vyhulil naplno na 60 W, nestratím sa ani na vežkom pódiu. Neviem si predstaviť, ako by to hralo s 200W hlavou - to by už asi z úbohého gitaristu zbierali vnútornosti ha ha ha

Ten A/B test by bol iste zaujímavý, ale ako hovorím, nedá sa porovnávať napr. Marshall s týmto boxom. Marshall nemá také tvrdé spodky a vo výškach je viac chlpatý. Tento box mi najviac pripomína Fender. Proste vežmi čistý a konkrétne definovaný, ale pritom vo výškach kultivovaný zvuk, ktorý dobre tlačí a má dostatočný prezens. A ťažko povedať, čo je lepšie. Na numetal by som ho asi nepoužil, na to znie moc čisto aj pri brutálnom skreslení, zvuk nie je až tak \"trhavý\", ako tento žáner vyžaduje. Ale taký santanovský tón z toho šiel bez námahy, takisto šlo žahko dosiahnuť trebárs Scorpions, a dal sa po pridaní výšok spraviť aj tón Petrucciho z Pull Me Under.
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 02. Október , 2006, 08:34:53 »

MOZNO BY TO CHCELO SAMOSTATNU TEMU: CO JE PREZENS?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 02. Október , 2006, 08:40:58 »

Prezens (anglicky Prezence) je technicky povedané pásmo cca 2 až 4 kHz. Dodáva zvuku ostrosť, prieraznosť, zrozumitežnosť a drajv bez toho, aby sa tam objavili bzučivé pazvuky. Je to presne to pásmo, ktoré určuje konkrétnosť, artikuláciu a jasné kontúry tónu, teda to, \"či to bude hrať\" aj s ostatnými nástrojmi. Ak je prenos v tomto pásme potlačený, zo zvuku sa stáva huhlanie.
Zaznamenané
virus
nováčik
*
Príspevkov: 57


« Odpoveď #6 kedy: 16. December , 2006, 23:43:41 »

Mozete mi poradit?
Rozmislam nad kombinaciou tejto bedne s 100W hlavou Marshall JCM900.
Co vy na to ??
Hram grunge sem tam do hardrocku a sem tam do metalu (nie tvrdy skorej taky klasicky; najtvrdsie asi ako metallica)
Chcel by som sa aspon priblizit zvuku alice in chains.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 17. December , 2006, 01:50:21 »

Tato debna mi zacala byt celkom sympaticka a chcel by som ju pocut :)
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #8 kedy: 17. December , 2006, 08:32:01 »

Táto bedna mi je nesympatická a nechcem ju počuť.Beeee
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 17. December , 2006, 10:16:17 »

ffamp napísal:
Citácia
Táto bedna mi je nesympatická a nechcem ju počuť.Beeee


A hlavne ju nechcem nosit. :D
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #10 kedy: 17. December , 2006, 10:19:05 »

Vlastniť ani omylom.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 18. December , 2006, 18:59:49 »

Robíš chybu, keď odsudzuješ výrobok len kvôli pôvodu.

 No, na prenášanie to fakt chce silnejšiu náturu, alebo ochotného spoluhráča, lebo je ťažká ako ďas, ale čo sa zvuku týka, nemám jej čo vytýkať. Podža mňa znie v pohode, čisto a hlasno. A okrem toho mi na nej sedí to, že sa nesnaží zvukom hrať na Marshall alebo Mesu, ale má \"ten svoj\" B)

Naposledy upravil predator, : 18.12.2006 2006 19:00
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 18. December , 2006, 20:08:32 »

FFamp. Úplný súhlas.

Chalani nalejme čistého vína. Keby ste neboli limitovaní finančnými prostriedkami kúpili by ste si niekto BEHRINGER 4x12 box, alebo radšej MESA RECTO 4x12, ENGL 4x12, MARSHALL 4x12 AV/BV ? Ak niekto povie, že napriek tomu chce hrať na BEHRINGER, je to jeho vec, nemám nič proti, svojho času som mal BEHRINGER VINTAGER, no chvalabohu nie dlho. Stojím za tým, že keby to bolo také super, už to vonku všetci majú na pódiách. Tam však všetci hrajú na tie MARSHALLY, MESY, ENGL a 5150 boxy...pardon nie všetci, 90% pro muzikantov.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #13 kedy: 19. December , 2006, 11:42:23 »

RobG napísal:
Citácia
FFamp. Úplný súhlas.

Chalani nalejme čistého vína. Keby ste neboli limitovaní finančnými prostriedkami kúpili by ste si niekto BEHRINGER 4x12 box, alebo radšej MESA RECTO 4x12, ENGL 4x12, MARSHALL 4x12 AV/BV ? Ak niekto povie, že napriek tomu chce hrať na BEHRINGER, je to jeho vec, nemám nič proti, svojho času som mal BEHRINGER VINTAGER, no chvalabohu nie dlho. Stojím za tým, že keby to bolo také super, už to vonku všetci majú na pódiách. Tam však všetci hrajú na tie MARSHALLY, MESY, ENGL a 5150 boxy...pardon nie všetci, 90% pro muzikantov.

Plny suhlas. A hlavne sa to dobre posudzuje, ked si to clovek postavi vedla seba a zahra na jednej bedni a hned potom na druhej. Tam je potom uplne jasne, ci si clovek priplati, alebo sa uskromni a kupi lacnejsie. Ale potom je to o tom, kto si co moze dovolit a co preferuje.
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #14 kedy: 19. December , 2006, 11:57:51 »

No....ja sa len pripajam a verte,ze ma to stalo sakra vela nervov a penazi nez som prisiel na to,ze treba radsej pockat a kupit si kvalitny aparat nez nejaku sunku typu behringer.A dalsia vec:Nema vobec problem sa branit urcitym vyrobkom na zaklade znacky-napr.behringer /myslim tym vyrobky cez ktore ide zvuk/.Ja som dal Behringeru sancu viac krat a vzdy sa ukazalo,ze su to zle nekvalitne vyrobky.

On ten znamy vyrok \"nie som tak bohaty,aby som si kupoval lacne veci\" je straaaaaaasne pravdivy.To neplati iba v muzike.Aj ked chapem,ze ked mas v ruke najaku hotovost a mozes mat za nu stack,tak sa tazko odolava,ale ja uz som sa davno naucil,ze treba odolat pockat mozno rok aj dva,alebo ist na splatky a kupovat si ozajstne aparaty.
Zaznamenané

kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #15 kedy: 19. December , 2006, 13:43:04 »

RobG napísal:
Citácia
FFamp. Úplný súhlas.

Chalani nalejme čistého vína. Keby ste neboli limitovaní finančnými prostriedkami kúpili by ste si niekto BEHRINGER 4x12 box, alebo radšej MESA RECTO 4x12, ENGL 4x12, MARSHALL 4x12 AV/BV ? Ak niekto povie, že napriek tomu chce hrať na BEHRINGER, je to jeho vec, nemám nič proti, svojho času som mal BEHRINGER VINTAGER, no chvalabohu nie dlho. Stojím za tým, že keby to bolo také super, už to vonku všetci majú na pódiách. Tam však všetci hrajú na tie MARSHALLY, MESY, ENGL a 5150 boxy...pardon nie všetci, 90% pro muzikantov.


90% profíkov? Ja by som ubral. A čo Fender, Orange, Line 6, Peavey, Vox...?
Zaznamenané

RED DEBILS
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #16 kedy: 19. December , 2006, 13:51:41 »

don corleone napísal:
Citácia
90% profíkov? Ja by som ubral. A čo Fender, Orange, Line 6, Peavey, Vox...?

vsak preto tam boli tie bodky.... Popiskujem si
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 19. December , 2006, 13:58:18 »

Ahoj Don Corleone.
V jednej téme sa spytuješ čo je to tónová clona a tu Huh!? :-)
Myslím, že sa bavíme o boxoch 4x12 a tých 90% percent pokrývajú značky, ktoré som uviedol, ten 10% je zbytok, aj keď ani RIVERA, VHT, SOLDANO či DIEZEL boxy nie sú na zahodenie. Písal som o najčastejšie používaných. A 5150 je PEAVEY....
Tónová clona je posledný poťák na Strate /od strún/ a spodné dva na LES PAULE :-)
Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #18 kedy: 19. December , 2006, 14:10:26 »

Karpat- aha. Veď zato!:)
Rob G- jou, tak potom hej. Som sa zas nesústredil. A tá tónová clona- som si myslel, že je to proste len ďalší potenciometer, nevedel som, že to má špeciálny názov. Ja ho nepoužívam skoro vôbec, len keď chcem dostať také basovejšie zkreslenie. Ináč pri troche štastia a rýchlom delayi s vežkým feedbackom sa s tým da vykúzliť zvuk podobný elektrickému piánu.ha ha ha
Zaznamenané

RED DEBILS
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.079 sekund, 22 otázok.