Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 14:17:36
Strán: 1 ... 48 49 [50] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TUBLATANKA  (Prečítané 213342 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #735 kedy: 29. Júl , 2017, 10:24:19 »

Mna hlavne udivuje, ako sa im na tych prvych dvoch albumoch podarilo dosiahnut tak celkovo mizerny zvuk. Az treti album ma tolerovatelny zvuk.
« Posledná zmena: 29. Júl , 2017, 10:24:50 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #736 kedy: 29. Júl , 2017, 10:40:38 »

povedal by som, ze na tom tretom sa realne pracovalo, bolo v studiu viacej casu na vsetko. na rozdiel od prveho a aj druheho albumu tam isli uz ako zavedena a pomerne uspesna kapela, a po tretom sa z nich stali CS hviezdy.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #737 kedy: 29. Júl , 2017, 10:42:57 »

mne sa zvuk 1 naopak velmi paci, po par tonoch som vedel ze je to Tubla  Na zdravie!
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #738 kedy: 29. Júl , 2017, 20:52:36 »

miloval som staru Tublu ! vsak kto nie.. ? :-) prve styri albumy som zozral aj s chlpami. Ja osobne som ako prvy registroval tento Skusime to cez vesmir a potom Zerave znamenie (na tom koncerte som bol a pevne sa po nom rozhodol byt gitaristom) v Ziari v nejakom 1991 asi, tak nejak. Prvy album som ziskal az po tychto dvoch.

suhlasim, tie albumy maju "zly" ale zaroven strasne charakteristicky zvuk... zneli unikatne a na trojicu aj nazivo plne... ach stare krasne casy...  :)
« Posledná zmena: 29. Júl , 2017, 20:54:59 od yesfan » Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #739 kedy: 30. Júl , 2017, 07:26:13 »

suhlasim, tie albumy maju "zly" ale zaroven strasne charakteristicky zvuk... zneli unikatne a na trojicu aj nazivo plne... ach stare krasne casy...  :)
Martin sa snažil, aby sa zvuk na koncerte čím menej odlišoval od nahrávky. Preto ten nahratý zvuk bol pomerne chudobný.
Iné kapely nahrali 5 gitár na seba + Hammond + dychovú a vokálnu sekciu a na koncerte v triu si pesničky nespoznával.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #740 kedy: 01. August , 2017, 06:34:58 »

Dobre to bolo. Mne sa sice zvuk tych LPciek nahratych v Opuse uz nepaci, hra to jak s kybla, ale sak to ani nepocuvam  a volakedy mi to bolo jedno  Bavím sa skvele

Podla mna ich naj top skladba je " dotyk ruzom na pohar"
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #741 kedy: 01. August , 2017, 10:08:50 »

to ano, ale ta je rasisticka...biele vino, bleda tvar  ha ha ha Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #742 kedy: 26. Máj , 2023, 11:36:45 »

vcera som bol na koncerte v BA, vzal som 6r. dceru, nech ma zazitok, vlastne inak by som tam nesiel...

ale som rad, bolo to velmi mile, uvolnene, nostalgicke, plne MMC, vsetkym sa pacilo. Mato Durinda je stale svihak, na podiu mu te velmi svedcalo. vela sa kecalo, boli nam predstveni uplne vsetci do posledneho pomocneho zvukara, dvorna fotografka, dvorni kamosi, este aj Sarvas prisiel... len to meno byvaleho spoluhraca na basu - to sa nevyslovuje, jak ten Voldemort  Ja som čert..

ale ine som chcel. naposledy som videl Tublatanku 14 rokov dozadu, ked sme sa s nimi stiredali na podiu na nejakom festivale a vtedy hral Durinda do nejakeho smiesneho digi komba VOX, ktore mal za hradbou nefunkcnych Marshallov. a hralo to presne tak.

teraz tam mal poslavene 2 biele Marshall bedne, obe omikrofonovane. na jednej mal vacsiu a a na druhej mensiu hlavu Marshall, myslim, ze to boli 800vky, obe svietili. do tej mensej isiel do inputu vpredu aj kabel odkialsi. a tesne pred hranim na tej mensei aj technik zapinal standby.

viac som nevyskumal, ale mozem povedat, ze mu to hralo celkom fajn, normalny zvuk, na rozdiel od toho digiVOX obdobia...

neviete niekto, co pouziva na tychto koncertoch ? uplne original aparat asi nie, prepinal si cisty so skreslenym a ta hlava bol jednokanal...

a mal Fender (nie Squier :) ) s HB. pamatam si pred 1000 rokmi som sa s nim raz rozpraval aj o snimacoch a ze on tie HB moc nemusi, on je Fender singlovy gitarista, aj si tak trochu na tom akoby zakladal :)
« Posledná zmena: 26. Máj , 2023, 11:37:30 od rastis » Zaznamenané
Strán: 1 ... 48 49 [50] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.027 sekund, 22 otázok.