Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 07:08:12
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Deep Purple 4.10.2006 Bratislava  (Prečítané 14343 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« kedy: 05. Október , 2006, 07:41:01 »

prve dojmy z koncertu:
Nic som dokopy nevidel, tlacenica jak svet, velke hlavy s afro ako Jacko v 15stich rokoch predomnou. Grexabat ma nudil, zvuk mali hrozny,...nie az tak hrozny ako potichu a gitara bola zahuhnana, ked prave to je tam asi jedine co by mohlo stat za to. Grexa si mohol odpustit stale tie hlasky \"snad to tu s nami vydrzite\"...ale chapem to v tej pozicii akej bol...asi by sme boli vsetci posrati.

Purpli boli fajn. Zvuk bol dobry a to som stal uplne mimo podia asi 10m od vchodu. Pocul som vsetko konkretne...vraj to zvucil Prokl, klobuk dolu. No velmi som si koncert neuzil koli tym veciam, co som spominal. Najviac sa mi pacilo morsove well dressed guitar, highway star a niektore veci z noveho albumu. Skoda ze nehrali nic z puprpendicularu, alebo bananas. Tento ich setlist, co hravaju posledne roky ma az tak nebavi, i ked to vsetko poznam. By som uvital songy v obdobi, ked tam Gilian nespieval....jeho spev velmi nezerem a u mna najslabsi clanok kapely.
A dalsie plus (okrem vykonu kapely) davam miestu konania koncertu. 10minut peso od domu som na svetovy koncert este nesiel
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 05. Október , 2006, 07:41:51 »

napisal zvuk
Grexa bol dost fadny .Nastroje mali dost nekonkretny zvuk.S nostalgiou som spominal na stary Demikat.DP bola uz ina kava .Hrali krasne s nasadenim . Najviac ma oslovil Gillan, daval celej tej muzike zivot.Krasne znela, a bola velmi dobre pocutelna basa .Steve zahral uz aj lepsie koncerty a navyse som ho na tej \"basovej\" strane podia dost slabo pocul .Bicie a klavesy hrali standard,teda  boli v pohode..Klavesman sa vo svojom sole pekne vyblbol, okrem roznych znamych melodii som tam tusim zapocul aj hudobnu anomaliu Iseu Macek Do Mauacek......:lol: :lol: :lol: a temu z Hviezdnych Vojen : Epizoda V. Imperium Vracia Uder.B) Koncert hodnotim kladne (isiel by som si zabliakat aj druhy krat:-)).Jediny zapor (nepatri kapele) bol vo vyber miesta konania(zvuk sa dost rozliehall a tym padom aj zlieval do kopy).Taketo miesto by vyhovovalo viac akustickej hudbe , kde by priestor zvuk znasobil.Kazdopadne som rad ,ze som tam bol.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 05. Október , 2006, 07:42:33 »

napisal progrocker
Zvuk bol fajn, hoci gitara bola tichsie ako mala byt, ale mozno to bolo tym, ze som stal skor pri basovej strane. Na playliste mi vadilo, ze este mohli hodit niektore starsie veci, tie novsie niektore mi prave moc nesmakovali, sa priznam. Hrali inak s nadsenim, to sa ceni, ale malo to par chyb.

Mne najviac vadil samotny Morse, nemozem si pomoct, ale jednak nehral tak ako som ocakaval, ze bude a takisto mi vadil jeho uhladeny zvuk. Proste tam by sa viac hodil dynamickejsi ton a s agresivnejsou hrou; takto tomu podla mna chybala gitarova stava, znelo mu to moc nevyrazne a tuctovo. Celkovo by sa im tam hodil podla mna viac iny gitarista. Morse je dobry v inych, vlastnych veciach, ale nemozem si pomoct, stary Blackmore by mi tam sedel viac.

Glover bol fakt fajn, hral tak ako sa patrilo a basa mala dobry zvuk. Na Paiceovi bolo citit, ze uz ma nejake tie roky, nehra uz tak dynamicky ako kedysi, ale to je pochopitelne a zas bolo vidiet, ze sa snazil ako mohol. Klavesak je fajn, hoci mohol s tym Hammondom trosku este viacej miestami povrcat, ale Lorda nahradil myslim celkom dobre. A Gillan bol nad moje ocakavania, na svoj vek to tahal vyborne. Takze celkovo som viacmenej spokojny, hoci viac by som si uzil, keby som ich mohol vidiet nazivo teleportovany spat do trebars roku 1972 v plnej sile a klasickej zostave :).
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 05. Október , 2006, 08:39:49 »

Čo sa týka Grexabatu, ich tvorba asi nieje práve moja šálka kávy, najviac ma od nich chytili \"Demikátovky\"...Hajzli a Malá Vínna Muška. Zvuk sa mi nepáčil: Bol tichý, bicie dosť prerážali a Kovalčíkova gitara bola dosť v úzadí. Znelo to, akoby tam chýbal druhý gitarista. A to som stál na pravej strane, oproti Kovalčíkovi. Ostatní z jeho gitary mali asi ešte väčšie ho..

    Zvuk DP, tak ako aj muzika, bol hneď o desať tried lepší. Súhlasím s Imbusom, že by som bol privítal niečo z Purpendicular a niečo z éry, keď Gillan v kapele nespieval. Zvuk bol na slovenské zvyklosti super. Don Airey podža mňa plnohodnotne nahradil Jona Lorda a Steve Morse ma oslovuje viac, ako Ritchie. Hlavne v tom svojom sóle uprostred koncertu..je to fantastický gitarista. Vežmi sa mi páčila ohlásená skladba \"Rapture of the deep\" z nového albumu. Ešte som ho nepočul, ale ak je celý na úrovni titulnej skladby, tak asi bude super. Šesťdesiatnik Ian Paice sa nebojí dupnúť do dvojkopáku a to je super..občas tú starú muziku pekne pritvrdil. Vynikajúci koncert.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 05. Október , 2006, 10:39:36 »

Progrocker, ked budes mat aspon spolovice taky zvuk jak Morse, ci uz na cleane alebo skresleny mozes byt stastny jak blcha.
Mne na nich nevadilo absolutne nic, iba mohli hrat este hodinku... Žmurk

Bol to vysoko profesionalny koncert z kazdej stranky, len pre mna nemal taku atmosferu ako v Brne, kde bolo viac ludi. Vcera ale  zase zahrali viac starych veci... Najviac sa mi asi pacilo Steve Morse solo, kde zahral aj uryvky z Woodoo Child a Whole Lotta Love a cele solo sa drzalo v style ktory je zachyteny na DVD Total Abandon z Australie.

Celkovy dojem je teda dokonaly, kedze som este k tomu aj z Petrzky. Dufam ze tu neboli posledny krat... :)
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #5 kedy: 05. Október , 2006, 11:13:28 »

ja som s tatkom sedel v sektore D, paradny vyhlad, konecne ma neboleli krize a najme vdaka Grexabatu som bol rad ze sedime,lebo preslapovat na kapelu ktora ma viac hneva ako zaujima je dost otrava.

grexabat: atimu beresovi od polky koncertu blbla basa, hral potom na grexov model a furt sa babral na ampe. zvuk ako uz bol spomenuty bol hodne predkapelovy, no obcas som mal pocit ze su rozladeni, proste som mal pocit ze je to uplne mimo. divocina. mohol dat viac starych a znamejsich vecii,teda aspon ja by som to uvital.grexove hlasky....s tatkom sme sa zhodli ze obcas bolo lepsie ked rozpraval a nehrali, ale to je len moj nazor. zazil som uz aj koncerty grexabatu kde bol ok zvuk, stare veci a super atmosfera.

deep: podla mna horsi zvuk. gillanovi som v brne rozumel kazde slovo, teraz to bolo horsie, bicie som v brne takisto pocul omhoho zretelnejsie. v brne som stal pri zvukaroch, teraz sme sedeli tak, ze sme boli v strede a vyskovy rozdiel medzi pultom a nasim sedenim bol cca 3 metre, cize neverim ze zvukar mal zvuk lepsi. celkovo bolo brno tichsie a zretelnejsie, tu to viacej hucalo a vrieskalo,ale nebolo to az take zretelne, holt incheba, zatial to bol ale ajtak najlepsi zvuk aky som v tom monstre pocul. nasadenie paradne, stari fotry a furt im to ide paradne.roger glover ma celkom zaujimavy zvuk, musim omrknut ake ampy pouziva,lebo miestami tam mal paradny overdrive,bedne mal SWR,takze typujem ze to mohol byt SWR-cky preamp Stellar overdrive...ale ktovie. z atmosfery som mal lepsi pocit ale v BA ako v Brne. co bola sialenost bolo vyparkovanie z incheby, stal som autom 30 metrov od vchodu a dostal som sa tam za pol hodinu.chalosi vo vestach to moc nekoordinovali a az ked zacali policajti uzatvarat einsteinovu,aby umoznili vyjazd aut z incheby, tak sa to rozumnejsie rozprudilo.

koncert ale hodnotim kladne,som rad ze som tam bol.
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6 kedy: 05. Október , 2006, 11:19:09 »

Dugo napísal:
Citácia
Progrocker, ked budes mat aspon spolovice taky zvuk jak Morse, ci uz na cleane alebo skresleny mozes byt stastny jak blcha.


Napisal som iba svoj nazor, moj zvuk s tym nema ozaj nic spolocneho. Žmurk Od Morsa som uz pocul aj (podla mna) lepsi zvuk, neviem na com hraval predtym, teraz tam mal Engl hlavu. Miestami sa mi ani nezdalo, ze to je Morse totiz.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 05. Október , 2006, 12:08:28 »

pista58 napísal:
Citácia
co bola sialenost bolo vyparkovanie z incheby, stal som autom 30 metrov od vchodu a dostal som sa tam za pol hodinu.chalosi vo vestach to moc nekoordinovali a az ked zacali policajti uzatvarat einsteinovu,aby umoznili vyjazd aut z incheby, tak sa to rozumnejsie rozprudilo.


presne toto som vedel a preto som isiel peso Beeee
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #8 kedy: 05. Október , 2006, 12:24:04 »

mne bolo jasne ze bude plno, ale napriklad ked bol rammstein,tak nebol problem s parkingom uz v auparku.mam to predsa trocha dalej,ale ajtak by to nebol problem prist peso,ale po koncerte som pokracoval na intrakovicu a spoje by mi uz potom nesli.
zaparkovat slo uplne bez problemov,ale spat...no nic,prezil som:-)
Zaznamenané

o-yep sro
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 05. Október , 2006, 12:42:35 »

No takze, Grexabat ma naozaj neoslovuje, zvuk mali otrasny, ale aj tak mi pripadali ako mladi zasrani, ktorym sa podarilo hrat pred velkou kapleou(ale to by sme boli asi vsetcia tak jak decka)

No a Deep Purple?? Proste parada, zahrali vsetko co som si zelal aby zahrali. keby zahrali Sometimes I Feel Like Screaming alebo Child In Time tak ma zo saly vynasaju nohami napred...Popiskujem si :woohoo:
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #10 kedy: 05. Október , 2006, 13:19:34 »

hmm.. tu som stal ja Žmurk morse sa zvukovo posuva niekam kam sam nepatri. Shredoval viac ako obvykle a viac to postradalo cistejsich zvukov. Navyse z tej mely som mal pocit ze sa podladili do Ccka pri niektorych songoch.. neviem. Mam zmiesane pocity.


* dyppurpl.JPG (21.36 KB, 512x410 - prehliadnuté 343 krát.)
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 17:27:35 od Martinlm » Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Sulo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


without hope you cannot start a day


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 05. Október , 2006, 13:50:02 »

Ja som bol v celku spokojny. Zvuk DP bol v pohode a vykon a nasadenie DP super. Jedine co ma sralo ze som stal len na jednej nohe aj ta nebola moja. Keby bola ina sala bolo by fajn. Organizacne nezvladnute tak ako vacsina koncertov u nas.Smútim
asi takto som videl


* DP2.gif (32.12 KB, 284x212 - prehliadnuté 367 krát.)
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 17:26:07 od Martinlm » Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 05. Október , 2006, 14:24:50 »

Sulo...stál som v tom istom sektore, ako ty, len o niečo bližšie.
Robo mal zaujímavý postreh s tým podladením...niektoré skladby sa mi fakt zdali o dosť nižšie...hlavne \"Rapture of the deep\" znela dosť basovo...začali sa Párpli na staré kolená polaďovať? Alebo Gillan už nezaspieva tak, ako kedysi?? Ako je to s tým podladením?

BTW..kto už počul nový album?
Zaznamenané

myso_
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 05. Október , 2006, 14:37:02 »

My sme mali, co sa pozicie tyka super flek. Na Deep sme boli v strede asi 10-15 m od podia. Lutujem vsetkych , ktori boli uplne napravo nacvakani, lebo na lavej strane bolo totalne volno. Vsetci ludia sa totiz rvali rovno od vchodu k podiu a preto sa tam nedalo ani pohnut. My sme si to cele obisli horom porpi bloku E na opacnu stranu a tam bolo totalne volno, cize to, co sa stalo napr. robertovi tam nehrozilo.

Greksabat ma prvymi skladmabi vobec neoslovil, ale bolo to do velkej miery sposobene aj zvukom. Greksa na reakciu s publika na to, ze ho nepocut, reagoval slovami, ze to treba povedat anglickemu zvukarovi. Na co sa z hladiska ozvalo hlasne \"FUCK YOU!!!\". Celkovo mali zo zaciatku strasne zahuhlany zvuk, ale myslim, ze za to moc nemohli. Zvukar si skratka zvykal na jaskynnu Inchebu plnu davu a na DP to uz mal otukane. A to, ze boli ticho sa na predkapelu, podla mna, zvykne robit, aby sa publikum prilis \"nevycerpalo hlukom\" na hlavnu hviezdu. Skoda, ze mal basak problemy. Ale inak sa niektore veci dali pocuvat, az na ich slovenske texty. Je velmi tazke napisat dobry slovensky rockovy text.

DP som nikdy poriadne nepocuval, nemal som teda velke ocakavania. Ale velmi pozitivne ma prekvapili. Hudobne boli super, z basaka som nemohol - mohol by to byt moj dedo - mal z toho brutalnu radost, uplne vkuse sa usmieval a hral fakt vyborne. Ostatni boli tiez vyborni, aj ked Steve Morse nie je uplne moj typ gitaristu (hra vsak vynikajuco). A tiez sa mi velmi nepaci, ked gillan ide do tych svojich vysokych orangutanich skrekov. Ale to je vec vkusu. Svetelna sou bola tiez dobra. Napr. taky zaciatok s brutalnym stroboskopom na bubenika bol brutal efektny. Jemny nedostatok som videl v reflektore, ktory furt svietil na Morsea - aj vtedy, ked mal solo klavesak (na ktoreho konkretny svetlomet nesvietil) a tak si napr. take pri nas stojace 50nicky mohli mysliet, ze vsetky sola hra gitarista, kedze stale \"mykal\" prstami a bol aj osvetleny Žmurk. Najviac sme skriekali na Smoke on the water, ked sa z publika na par momentov stal megazbor. A NA NA NA pridavku tiez znelo celou halou... a vlastne este aj na ulici cestou domov z par ust.

Celkovy dojem bol nad moje ocakavania.
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 17:26:37 od Martinlm » Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 05. Október , 2006, 14:59:20 »

Pekná diskusia. Pridám sa. Miška Kovalčíka anebolo počuť, tak ako ho nepočuť nikdy. Hrá do LINE6, navyše to divne kombinuje s ampom HOT, ktorý mu vyrobil Roman Horký, navyše sťahuje stredy a keď k tomu pridám jeho hladkanie strún pravou rukou a snaha o behy ala Dream Theater, výsledok ste už opísali. nerátam jeho vypreparované Ibanezy.

Pripadá mi smiešne, keď tu niekto kritizuje St. Morsa. Pri poslednom nákupe vecí u ENGLA som hovoril s Horst Langerom, ktorý sa značne podiež na vývoji hláv ENGL. Podobne ako pri Blakcmorovi, aj Morsovi ponúkli \"ušitie\" zvuku, samozrejme zadara s tým, že bude robiť reklamu. Včera Morse používal ENGL POWERBALL na\"spodky\"+2 hlavy ENGL SAVAGE SPECIAL EDIETION SE osadené EL-34, + jednu záložnú SAVAGE,  pedalboard Pete Cornish + efekty+stabilizátor napätia. Mal výborný a konrétny zvuk. Bodka.

Všimli ste si ako purple šlapali keď napr. hrali len basa a bicie alebo len Morse, Glover, Paice ? Je to o tom, už tam bola muzika.....

Potešili ma komentáte Gilana, myslím že aj im sa tu dobre hralo  

Chalani up.datoval som vozový park na zostavu:

GIBSON LP STANDARD PLUS
FENDER STRATOCASTER

MESA BOOGIE DUAL RECTIFIER
BOGNER ECTASY
VHT ULTRALEAD PITBULL

A/B/C box

Výsledok ?
:-)))))))))
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.078 sekund, 22 otázok.