Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 10:58:34
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Celestion G12-K100  (Prečítané 2572 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tomass83
nováčik
*
Príspevkov: 20


« kedy: 05. Október , 2006, 15:02:00 »

Kúpil som si tento reproduktor a na moje vežké prekvapenie to nebola vôbec zlá kúpa. Podža toho čo som čítal na oficiálnej stránke firmy Celestion je určený pre moderný metalový žáner ale celkom zaujímavo sa chová s Hiwattom, ktorý je zvukovo totálne retro. Dokonca dizajn tohto reproduktora vežmi pripomína staré reproduktory Fane, ktorý Hiwatt či Orange využíval vo svojich boxoch - vežký magnet, K-100 má najväčší magnet spomedzi všetkých Celestion reproduktorov, frekvančná odozva atď. Dokonca Marshall predava boxy osadené K-100-kou a stoja nehorázne peniaze.. Ktovie prečo?!.. Má s týmito reproduktormi niekto skúsenosti?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 05. Október , 2006, 15:09:21 »

Do akych boxov ich montuje Marshall?
Zaznamenané

tomass83
nováčik
*
Príspevkov: 20


« Odpoveď #2 kedy: 05. Október , 2006, 15:14:57 »

Marhall MF400A.. a stoja okolo 30 tisíc
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 05. Október , 2006, 15:26:33 »

Aha, to je box k Mode Four. Tie su vraj (podla HCAF) narozdiel od zosilnovacov Mode Four dobre. Stoja okolo 33 tisic, normalny 1960 s Vintage 30 asi 28 tis. 33 tis. su teda v tomto kontexte az take nehorazne peniaze?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 05. Október , 2006, 15:29:10 »

tomass83 napísal:
Citácia
celkom zaujímavo sa chová s Hiwattom, ktorý je zvukovo totálne retro.


Mas Hiwatta? Ak ano, tak vitaj, konecne mam kolegu. Cmuk chlapci Žmurk

Tie repraky nepoznam vobec a po tom co hram na starom Hiwatt boxe s Fane sa priznam, ze o Celestionoch nechcem ani pocut. Hiwatt a Celestion skratka nie je zrovna idealna kombinacia.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
tomass83
nováčik
*
Príspevkov: 20


« Odpoveď #5 kedy: 05. Október , 2006, 15:56:54 »

Jasna vec, že Hiwatt a Celestion k sebe nejdu. Za kožko a kde si kupoval ten Hiwatt box? ja som objavil jednu firmu v Budapešti ktorá predáva Fane repráky a chcem si ich kúpiť. Ceny sú fenomenálne!!! Za Fane AX12.100 pýtajú len 3200SK čo je podža mna neporovnatežné so slovenskými a českými dealermi
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6 kedy: 05. Október , 2006, 16:01:28 »

Kupil som ho za smiesnu cenu z Nemecka cez Ebay v lete, ked su nizke ceny, akurat to bola unavna cesta. Je to klasicky model SE4122 z roku 1974, v dobrom stave.

Tie Fane co spominas v Budapesti su nove, ci stare s tou fialovou nalepkou Hiwatt Heavy Duty? Ak stare, tak to je dobra cena, treba brat, kym su. Ak nove tak neviem, lebo co som cital ohlasy, tak su zvukovo ine a skor su lepsie ine znacky potom, ak sa chces priblizit tym povodnym Fane. Ak mozes, hladaj stare s tou fialovou nalepkou, co boli specialne pre Hiwatt boxy robene.

Naposledy upravil progrocker, : 05.10.2006 o 17:04
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.032 sekund, 22 otázok.