Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 22:59:12
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Radiohead v Budapešti  (Prečítané 3896 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 05. Október , 2006, 15:49:49 »

V sobotu 12. augusta 2006 na fesivale Sziget 2006 som mal tú česť byť súčasťou 55-tisícového publika na koncerte Radiohead. Záujem o koncert bol obrovský, vôbec sobota bol tak trochu deň \"alternatívnej kultúry\". Bolo cítit na každom kroku a prilákalo to neskutočne veža ludí. Nálada bola vynikajúca ako aj samotní žudia. Na hlavnom pódiu sa o pol štvrtej objavili Sons and Daughters, kapela nie zrovna typicky koncertná ale nedali sa zahambiť. Potom prišiel prvý dôvod prečo som sa vybral do Budapešti z neďalekého 40km vzdialeného Štúrova. Kapela dEUS bol akýsi menší ťahák tohto dňa. V dave sa objavilo množstvo zaujímavých zjavov ale najviac ma zaujal malý asi 6 ročný chlapec s dlhým holým konárom v ruke a na jeho konci mu viali vlajky Kuby a Libanonu.. Ktovie či si uvedomoval svoj čin ale myslím si, že ak vezmeme do úvahy súčasnú svetovú situáciu tak to malo niečo do seba.. Neznáma bluesova kapela vyplnila čas medzi dEUS a očakávanými Radiohead. Zatiaž sme plnými dúškami nasávali fesivalovú atmosféru a popíjali české pivo. Okolo deviatej potom začal highlight dňa, podža mnohých recenzií najlepší kocert v histórií najväčšieho hudobného festivalu v strednej európe. Skvelé dvojhodinové predstavenie stálo za to aj vďaka možstvu slovenských fanúšikov, ktorí sa objavili na vežkoplošnej obrazovke hneď na úvode koncertu s transparentom Thank You - Radiohead! Your fans from Slovakia.. Po koncerte som si všimol hneď niekožko fenoménov... Všetky sociálne zariadenia boli beznádejne obsadené :), obrovská spotreba piva bola zrejmá, môj kamarát bol v tranze ešte asi hodinu po koncerte a dobrá nálada by sa dala krájať. Škoda že sa potom v noci spustil dážď. Dobrá nálada sa čiastočne premenial na bezradnosť ale pocity a dojmy sú dodnes vežmi silné.
Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #1 kedy: 07. Október , 2006, 19:30:16 »

Tak tak. Radiohead je moja vôbec úplne naj kapela. Ja som stál asi 5 metrov od pódia- to bol matroš! Počul som, že zvuk sa v zadných častiach trošku zlieval, ale ja som si nesťažoval. Skôr naopak- napr. pri Gloaming som musel natočiť ksicht k oblohe, aby som sa mohol nadýchnuť. Basy boli husté.
Až na Iron Lung hrali všetko podstatné + 15 step a Nude z nového albumu, čo snáď bude ešte-niekedy-za-môjho- života vonku.
Videl som aj nejaký gear- Jonny upgradoval na 4 sampery a prikúpil ďažší notebook.
Proste šleha ako má byť.
Zaznamenané

RED DEBILS
duroslav
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #2 kedy: 07. Január , 2007, 17:01:49 »

moja jednoznacne naj skupina zo "sucastnosti", rad by som ich videl, videl som v telke nejaky koncert, dost sa mi to podobalo na Pink Floyd, strasne haluze tam stvarali... ha ha ha
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #3 kedy: 07. Január , 2007, 18:32:17 »

moja jednoznacne naj skupina zo "sucastnosti", rad by som ich videl, videl som v telke nejaky koncert, dost sa mi to podobalo na Pink Floyd, strasne haluze tam stvarali... ha ha ha

podla mna ma Radiohead par velmi prijemnych skladieb, ale porovnavat to s pink floydom? mozno akurat prapociatky so Sydom Barretom (Piper at the gates of dawn) az Saucerful of secrets. Co presne sa podobalo na PF?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #4 kedy: 07. Január , 2007, 22:29:00 »

Videl som 1 koncert naživo a x koncertov namŕtvo. Žiadnu väčšiu podobnosť som si tam nevšimol. Až na fakt, že Gilmour hrá tiež cez vox ampy. Žmurk
Zaznamenané

RED DEBILS
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5 kedy: 07. Január , 2007, 22:39:09 »

Až na fakt, že Gilmour hrá tiež cez vox ampy. Žmurk

Kedy hral? V zivote som u neho Vox nevidel.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #6 kedy: 07. Január , 2007, 22:44:40 »

Ups, tak nie. Som sa sekol. A ja som myslel, že hej. Fuuha zíram
Zaznamenané

RED DEBILS
duroslav
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #7 kedy: 13. Január , 2007, 17:21:03 »

ano porovnaval som to s rannym PF, viacmenej tie haluze, pazvuky... ale nic konkretne....
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.