Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 17:07:24
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Do coho hrat s Line6 POD  (Prečítané 8428 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 06. Október , 2006, 15:49:02 »

Kedze sa mi naskytla moznost hrat v novej skusobni, bolo by na mieste zakupit nejaky aparatik. Skuste sa vyjadrit co by bolo dobrou volbou.
Momentalne si hram cez ladvinu, teda PODa. Jeho zvuk mi vyhovuje a postacuje, takze mi ide skor o vypustenie-zosilnenie zvuku von. Preamp nie je podstatny. Prvym planovanym variantom je combo CRATE GT212, jednoduche, vykonne, bez zbytocnych efektov. Za tuto variantu hovori aj jednoducha manipulacia. Druhym, trosku velkorysejsim variantom by bola bedna 4x12 BEHRINGER BG412V, s reprakmi BUGERA. Tato bedna je kade tade celkom dobre hodnotena a je za rozumnu cenu. V tom mam jasno. Problemom je skor cim ju nakopnut. Stacil by mi gitarovy, koncovy zosilovac ale v rozumnej cene som toho objavil malo. Nechcem si robit starosti s lampami a tak preferujem jednoduchsie, tranzistorove riesenie. A jasne ze aj koli cene. Mam take dve varianty a to za a) obdobu toho comba, konkretne hlavu CRATE GT1200 a za b) zosik ROCKTRON VELOCITY. O nom mam ale malo informacii a na rozdiel od Crate-u som ho este nepocul. Nuz neviem. Vsetko ma svoje pre a proti tak skuste hodit do eteru nejaky nazor na uvedene zostavy, pripadne ponuknut nieco ine. Inak moje zameranie je jazz-rock az metal hrubsieho zrna  Opakujem pre vsetkych \"lampacov\", tuto variantu vopred zamietam v prvom rade zo svojej pohodlnosti a nezodpovednosti. Popiskujem si  Tak skuste. Kazdy nazor potesi. Vdaaaaka!

Naposledy upravil martinlm, : 06.10.2006 o 18:07
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 06. Október , 2006, 15:52:40 »

Kúp si odo mňa kombo MARSJALL JCM-900 DUAL REVERB 100W, Pichni POD do Returnu a máš vymažované. Tak podobne hráva aj jimi, len on používa JMP-1. Zdar. Robo/ 0905/607057, rob1@pobox.sk/
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 06. Október , 2006, 15:54:13 »

No pohodlnost a 4x12\" bedna mi teda spolu nejako nesedi...
Navyse zakaldom dobrej bedne su dobre reproduktory.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 06. Október , 2006, 15:57:57 »

Co tak lubovolny PA zosilnovac? Na inom fore mal niekto temu o svojom aparate a nazval to \"cheap rig\". Mal tam POD, PA zosilnovac a Marshall debnu. Tvaril sa spokojne :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #4 kedy: 06. Október , 2006, 15:59:14 »

kup si zosik zo stavebnice 2x60W co ti v mostikovom zapojeni da 120W bednu a mas pokoj :) a mozes do toho ist s tym POD-om
Zaznamenané
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #5 kedy: 06. Október , 2006, 16:01:38 »

magez napísal:
Citácia
No pohodlnost a 4x12\" bedna mi teda spolu nejako nesedi...
Navyse zakaldom dobrej bedne su dobre reproduktory.


Pohodlnost v zmysle starostlivosti o elektronky. Ale mas pravdu, s takou bednou je ostara tiez. Preto je tam aj ta varianta s combom. Inak ked mam este k tej bedni-reprakom... na www.harmony-central.com na nu boli dobre referencie, takze snad na tom nieco bude.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #6 kedy: 06. Október , 2006, 16:11:15 »

Predator kupil nedavno tiez behringeracku 4x12 surruond bednu a pochvaluje si ju
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 06. Október , 2006, 16:14:42 »

molester - riesis zvuk alebo pohodlnost ?

Ak riesis zvuk, tak len par bodov mam :) :

- zahod POD - je to slepa ulicka, osobne stary POD identifikujem v kazdej nahravke a vadi mi tam, humus
- POD do gitaroveho zosilovacu hra nahovno, je urceny do linkoveho vstupu, do korekcne rovneho zosilovaca
- lampy sa menia podstatne menej casto, ako struny
- 99,99% gitarovych nahravok co si kedy pocul su lampy
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 06. Október , 2006, 16:18:15 »

styrioci napísal:
Citácia
Predator kupil nedavno tiez behringeracku 4x12 surruond bednu a pochvaluje si ju



Lenze on kupil bendu z reproduktormi Jensen a nie Bugera Žmurk.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 06. Október , 2006, 16:48:01 »

magez napísal:
Citácia
styrioci napísal:
Citácia
Predator kupil nedavno tiez behringeracku 4x12 surruond bednu a pochvaluje si ju



Lenze on kupil bendu z reproduktormi Jensen a nie Bugera Žmurk.


To tvrdi on. Vsade na webe sa uvadza, ze su to repraky Bugera by Jensen Žmurk
Zaznamenané
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #10 kedy: 06. Október , 2006, 17:01:46 »

rastis napísal:
Citácia
molester - riesis zvuk alebo pohodlnost ?

Ak riesis zvuk, tak len par bodov mam :) :

- zahod POD - je to slepa ulicka, osobne stary POD identifikujem v kazdej nahravke a vadi mi tam, humus
- POD do gitaroveho zosilovacu hra nahovno, je urceny do linkoveho vstupu, do korekcne rovneho zosilovaca
- lampy sa menia podstatne menej casto, ako struny
- 99,99% gitarovych nahravok co si kedy pocul su lampy


Jaj no, tak asi takto. To ze sa ti nepaci POD, to je tvoj nazor. Mne postacuje. To ze na nahravkach su lampy a desiatky dalsich zariadeni je myslim logicke. Ale o nahravani profi nahravky som sa myslim nezmienoval. Mojim cielom je zlozit si zostavu nenarocnu na udrzbu a bezstarostne fungujucu aj v bojovejsich podmienkach. Nepopieram kvalitu lampovych aparatov, ale vyjadril som sa jasne. Lampy zatial nie. Ale diky za nazor. B)
Zaznamenané
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #11 kedy: 06. Október , 2006, 17:15:30 »

martinlm napísal:
Citácia
Co tak lubovolny PA zosilnovac? Na inom fore mal niekto temu o svojom aparate a nazval to \"cheap rig\". Mal tam POD, PA zosilnovac a Marshall debnu. Tvaril sa spokojne :)


To napadlo aj mna, ale prave tym PA zosikom som si neni isty... Predsa len ten gitarovy koncak musi mat trochu idealnejsie charakteristiky. Ale do tohoto fakt nevidim... Kym to clovek nema vedla seba a nemoze bezprostredne porovnavat... tazko povedat.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 06. Október , 2006, 17:18:09 »

Ze sa mi POD nepaci, je moj nazor. Ze je to lacna nahrazka seriozneho aparatu je fakt. Ze Tebe staci je Tvoj vkus alebo malo skusenosti s niecim serioznejsim.

V kazdom pripade sa POD nehodi do gitaroveho zosilovacu, je urceny na ine pouzitie. Do gitaroveho zosilovacu hra podstatne horsie, ako priamo do mixpultu.

Lepit POD, 4x12\" box od Uliho a nejake dalsie \"daco\" je podla mna divna cesta k dobremu gearu. Vela stastia Žmurk
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #13 kedy: 06. Október , 2006, 17:32:58 »

Tak,tak,to je fakt kokotina.
Zaznamenané
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #14 kedy: 06. Október , 2006, 17:33:37 »

rastis napísal:
Citácia
Ze sa mi POD nepaci, je moj nazor. Ze je to lacna nahrazka seriozneho aparatu je fakt. Ze Tebe staci je Tvoj vkus alebo malo skusenosti s niecim serioznejsim.

V kazdom pripade sa POD nehodi do gitaroveho zosilovacu, je urceny na ine pouzitie. Do gitaroveho zosilovacu hra podstatne horsie, ako priamo do mixpultu.

Lepit POD, 4x12\" box od Uliho a nejake dalsie \"daco\" je podla mna divna cesta k dobremu gearu. Vela stastia Žmurk


Neboj sa nic, nieco sa vymysli. Alchymia je zahadna veda! :lol: Len treba pochopit, ze ked je limit v rozpocte, tak je aj Uli dobry a aj uz pouzivany PRD sa vyuzije. Ak ladvina nakoniec fakt nezapadne do lektvaru, nie je problem ju nechat domoa na cvicenie a k zosiku/hlave dokupit preamp s malou lampou. Ale full valve amp ma fakt nelaka. Kebyze mam veeela penazi a vsetko v pazi tak si doprajem, to nemaj strach. Ale za kazdu cenu sa tlacit do lacneho lampoveho aparatu, to zas ne.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 22 otázok.