Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 14:54:08
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Do coho hrat s Line6 POD  (Prečítané 8425 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #15 kedy: 06. Október , 2006, 17:38:55 »

LUDIA, MIESTO PINDANIA NA POD BY STE SA MOHLI VYJADRIT K TYM CRATE APARATOM A HLAVNE K ROCKTRON ZOSIKU :dry: to by ma potesilo viac
Zaznamenané
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 06. Október , 2006, 17:45:38 »

Moj nazor..   Zahod POD je to slepa ulicka ...plny suhlas a kup si dobre znejuce kombo a nemusi byt zrovna lampove  nejaky valvestate od Marshallu alebo nieco podobne.

Alebo kup kombo a pod si nechaj tiez. Ale velmi rychlo ho predas ked zistis ze na dobrom kombe najdes lepsi zvuk. Nikto nehovori ze mas vrazat velke love. Ale kup si poriadnejsiu vec ked aj na splatky stoji to zato a menej tym tratis akoby si mal potom predavat nepouzitelne veci. Zasadna vec je ked riesis zvuk, pohodlnost a nosenie aparatu ci vymena elektroniek je druhorada.. sak tam nemusis sprtat a kombo nema ziadnu udrzbu a lampy predsa nemenis casto..   Vazne chalani nehrajte na pi... vinach   lebo vas to len zdegeneruje  chodte radsej pomalou cestou ale kvalitnou.Drzimn palce
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 06. Október , 2006, 17:52:27 »

Rastis stále omieža tie svoje neoverené a x-krát vyvrátené informácie o POD-e.

Rastis - nepopieram kvalitu lampových aparátov a nemám chuť to porovnávať s POD-om, ale otázka je zas jasná.
rastis napísal:
Citácia
V kazdom pripade sa POD nehodi do gitaroveho zosilovacu, je urceny na ine pouzitie.

NIE JE PRAVDA
Jednotku POD kžudne ho využiješ aj do aparátu, na to je tam možnosť zapnúť alebo vypnúť simulácie bedne. Samozrejme si to vyskúšaj, nie so všetkým si to môže sadnúť. Skúšal som ho do lampového aparátu do čistého kanála a hralo to fajn. Roberto mi bol svedkom vtedy. :)
Nová verzia PODxt už má viac druhov výstupov, minule som hral cez výstup na to určený do lampového konca aparátu Kustom aj Peavey Classic a vždy to hralo výborne.

molester - samozrejme nevymýšžaj také kombinácie, aby ti po omrzení a predaní POD-u neostalo plno zbytočných komponentov. Zásob sa takými vecami, ktoré využiješ aj potom. Nestavaj celú zostavu na POD-e, ten ber len ako jednu súčasť, ktorú asi časom vymeníš.

Naposledy upravil pitu, : 06.10.2006 o 18:55
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 06. Október , 2006, 17:56:22 »

Tu sa inak presne to isté preberalo:
http://gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=27&func=view&id=50898&catid=33&limit=10&limitstart=0
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 06. Október , 2006, 18:02:09 »

Hlava Crate moze hrat fajn. Nepocul som, ale kamos ma tranzistorove kombicko Crate 50W, 1x12\" , dvojkanal a hra. Aky mas valstne rozpocet ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 06. Október , 2006, 18:06:08 »

Pitu - molester pise, ze ma stary fazulovy POD. Ten ako preamp do git. koncaku nefungoval. Viem to, lebo som ho mal dlllllho doma. Modernejsie PODy nepoznam, ani ma nemaju preco zaujimat a ani tu o nich nie je rec.
Zaznamenané
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #21 kedy: 06. Október , 2006, 18:08:16 »

pitu napísal:
Citácia
Rastis stále omieža tie svoje neoverené a x-krát vyvrátené informácie o POD-e.

Rastis - nepopieram kvalitu lampových aparátov a nemám chuť to porovnávať s POD-om, ale otázka je zas jasná.
rastis napísal:
Citácia
V kazdom pripade sa POD nehodi do gitaroveho zosilovacu, je urceny na ine pouzitie.

NIE JE PRAVDA
Jednotku POD kžudne ho využiješ aj do aparátu, na to je tam možnosť zapnúť alebo vypnúť simulácie bedne. Samozrejme si to vyskúšaj, nie so všetkým si to môže sadnúť. Skúšal som ho do lampového aparátu do čistého kanála a hralo to fajn. Roberto mi bol svedkom vtedy. :)
Nová verzia PODxt už má viac druhov výstupov, minule som hral cez výstup na to určený do lampového konca aparátu Kustom aj Peavey Classic a vždy to hralo výborne.

molester - samozrejme nevymýšžaj také kombinácie, aby ti po omrzení a predaní POD-u neostalo plno zbytočných komponentov. Zásob sa takými vecami, ktoré využiješ aj potom.


Uff, vrela vdaka za konecne pohodovy prispevok bez velebenia lampy. Žmurk Jasne ze vsetko treba riadne vyskusat, nehodlam sa silou mocou tlacit do nejakych prehnanych kombinacii. Velmi dobre viem ze POD je nevyspytatelny a znie v kazdom aparate-konfiguracii inac. Pokial by som nasiel vhodny config tak by som ho rad pouzil. Ak nie tak sa skusim zberat inou cestou ale tak trochu som presvedceny o rieseni tranzistoroveho konca a maximalne tak krabickoveho lampoveho preampu. Pre mna nema vyznam sa zaoberat plne lampovym aparatom. Za tie peniaze by som ho urcite dostatocne nevyuzil. Nehram az tak aktivne aby som vrazil dvadsat tisic len do zosiku.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 06. Október , 2006, 18:12:32 »

Rastis - písal som aj o prvom POD-e. Asi nečítaš pozorne. Žmurk Ale neskúšal som ho do žiadneho tranzistorového aparátu.
molester - ak si chceš hrať len tak a neinvestovať veža peňazí, pozri nejaký starý zosik s bedňou, ale najlepšie to získaj niekde zadarmo, nevyhadzuj na to zbytočné peniaze. Lebo to je nenávratná investícia. Žmurk
Zaznamenané

molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #23 kedy: 06. Október , 2006, 18:18:48 »

rastis napísal:
Citácia
Hlava Crate moze hrat fajn. Nepocul som, ale kamos ma tranzistorove kombicko Crate 50W, 1x12\" , dvojkanal a hra. Aky mas valstne rozpocet ?


No takto. To spominane combo CRATE GT212 som nasiel v cechach za zhruba 12.000,- Sk, co je dobra cena lebo u nas som ho videl za 16 papierov minimalne. Kamos ho ma a je to celkom ok, jednoduche vykonne, slusny konkretny zvuk. Ale repraky, co su 2x stajnove crate kusy, by mohli byt aj lepsie. Preto ma napadla ta hlava (stoji okolo 9.000,-)  a k tomu ako som uz spominal bedna od \"Uliho\" ktora je fakt celkom dobre hodnotena a asi by mala viac co povedat nez tie crate reprose v combe. Ta stoji tiez okolo 9 papierikov. Takze tak... Takze neviem... Takze uvazujem.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #24 kedy: 06. Október , 2006, 18:22:33 »

rocktron velocity maju (alebo mavali) v hudobninach na autobusovej stanici Nivy v BA. tam sa da bez problemov vyskusat
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #25 kedy: 06. Október , 2006, 18:28:18 »

pitu napísal:
Citácia
molester - ak si chceš hrať len tak a neinvestovať veža peňazí, pozri nejaký starý zosik s bedňou, ale najlepšie to získaj niekde zadarmo, nevyhadzuj na to zbytočné peniaze. Lebo to je nenávratná investícia. Žmurk


No... len tak, ale zase aspon so slusnym zvukom. Jam sessions v skusobni a mozno akcia v podniku v meste. :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 06. Október , 2006, 18:29:20 »

pitu napísal:
Citácia
Rastis - písal som aj o prvom POD-e. Asi nečítaš pozorne. Žmurk Ale neskúšal som ho do žiadneho tranzistorového aparátu....


Citam pozorne, len ty divne formulujes Žmurk. Este som sa zamyslal, co je to jednotka PODu, reku ako nejaky modul stavebnicovy, ci kieho frasa myslis :). Uz mi doslo - sorry :)

V kazdom pripade som to skusal do lampoveho koncu, do lampoveho preampu + lampoveho koncu, do tranzistoroveho git. komba do inputu, do returnu. Vsetko nahovno. Najlepsi zvuk to ma do beznej linky (komp, veza, PA.. ). Vtedy sa to podoba na gitarovy sound bez divnych neprirodzenych zafarbeni...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 06. Október , 2006, 18:48:12 »

Obecne sa to takto nedá zhrnúť, napríklad gitarista Ashok z kapely Root používa Pod Pro do lampového konca s 4x12 a pohoda. Ale treba to vedieť nastaviť a vybrať vhodný koncák.

Problémy s \"neprispôsobivosťou\" PODu a lampáča sú často vtedy, ak lampáč robí skreslenie aj na čistom zvuku.  Lepšie je teda, ak je to taký lampáč, ktorý má čistý zvuk skutočne čistý, nie \"crunchovú\" farbu. Treba samozrejme vypnúť simuláciu bedne a potom to hrá viacmenej O.K. Netreba zabudnúť, že korekcie pri hre cez reálny aparát treba prispôsobiť jeho reprákom a nepoužívať nastavenia, ktoré fungujú dobre do linky, je to proste úplne iný svet, iný spôsob použitia.

Ja by som to ale nepoužíval .... ani do linky, ani cez aparát. Vadí mi na tom, že POD nepoberie tak dobre techniku hry a sustain z nástroja, ako poriadna lampa. Je to také \"chcíplé\". Viem o čom točím, skúšal som face to face test POD PRO a moje Soldano, a výsledok sa proste nedal porovnať.

Naposledy upravil predator, : 06.10.2006 o 19:50
Zaznamenané
izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #28 kedy: 06. Október , 2006, 18:54:06 »

Ak nechces lampu, uvazoval by som o CRATE Power block. 2x75/150 W- mono tranzistor. Pekne vyzera, ma super hodnotenia je lahky, skladny a ma super cenu. Da sa zohnat novy za cca 9000 Sk a ktomu dokupit bednu. Myslim, ze aj v muzikuse bol nan test.
Zaznamenané
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #29 kedy: 06. Október , 2006, 19:04:17 »

Ok... ehm... Predam Line6 POD vo vybornom stave... ha ha ha Žmurk ...ale nie, dobre teda, bude dobry na domace cvicenie, pripadne do slucky na delay a ostatne efekty. Ak by mal niekto nejake info k veci okolo tych CRATE GT aparatov tak uvitam. K tomu POWERBLOCKu... myslite si ze by bol lepsi ako ta GT hlava? Cena je zhruba ta ista. Co to som o nom pocul ale nie som si tym moc isty.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.