Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 01:51:06
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Do coho hrat s Line6 POD  (Prečítané 8427 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #30 kedy: 06. Október , 2006, 19:27:36 »

Ja som nad nim uvazoval prave pre PODxt, ale zatial ho nepotrebujem. Cital som nan vazne kladne hodnotenia a prave so simalacnimy efektami sa choval velice priaznivo. Ale powerblock je asi jedina vec com ma zaujimala od CRATE.
Zaznamenané
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #31 kedy: 06. Október , 2006, 19:39:13 »

izi napísal:
Citácia
Ja som nad nim uvazoval prave pre PODxt, ale zatial ho nepotrebujem. Cital som nan vazne kladne hodnotenia a prave so simalacnimy efektami sa choval velice priaznivo. Ale powerblock je asi jedina vec com ma zaujimala od CRATE.


XT je uz ina kava, viem si predstavit efektnu pracicku doma pri pocitaci s gitarkou. Ale novy by som ho nekupil, ked tak od niekoho na inzerat, kto si to kupil a nenaucil sa s tym robit :lol:

K tomu POWERBLOCKu by to ale chcelo dobry preamp, lebo ten co tam je vstavany je skor asi symbolicky...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 06. Október , 2006, 19:48:22 »

molester - Guitman ma v inzeratoch V-Twin pedal od Mesa Boogie za 6 litrov. Poznam rackovu verziu, hral  som na tom do koncaku komba Mesa Boogie DC3. Je pravda, ze samotna DC3 hrala lepsie, ale ani ten V-Twin nie je marny...
Zaznamenané
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #33 kedy: 06. Október , 2006, 19:58:25 »

rastis napísal:
Citácia
molester - Guitman ma v inzeratoch V-Twin pedal od Mesa Boogie za 6 litrov. Poznam rackovu verziu, hral  som na tom do koncaku komba Mesa Boogie DC3. Je pravda, ze samotna DC3 hrala lepsie, ale ani ten V-Twin nie je marny...


Hej hej, hned som si ho vsimol. Poznam tu krabicu uz dlhsie a vyzera celkom sympaticky. To by zhruba splnalo moju predstavu o lampovosti. Len uz by to bolo dalsich sest tisic navrch k povodnemu rozpoctu, co uz nie je zanedbatelny peniaz. Aj ked si uvedomujem ze prinos ku zvuku by bol podstatny.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #34 kedy: 06. Október , 2006, 20:18:59 »

No zrovna V-Twin by som ako príklad skreslenia lampou neuvažoval. Skreslenie v ňom zaobstaráva diódový mostík budený operačnými zosilňovačmi a lampa tam ide až na koniec ako buffer, na prichutenie. Lampami je tvorený iba zvuk Clean a Crunch (Blues) kanálu.

Samozrejme, netvrdím, že to hraje zle! Len hovorím, že je to diódové skreslenie a s originálnym Mesa skreslením to vežmi spoločných vecí nemá.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #35 kedy: 07. Október , 2006, 12:40:09 »

Ten Mesa/Boogie V twin je bohužiaž už predaný.

POD naozaj treba vedieť nastaviť, inak sa z toho nevymačknú jeho možnosti. Na dobrý lampový aparát je ale naozaj radosť hrať. Žmurk Ale všetko proste treba vyskúšať, takisto nie každý lampový aparát vyhovuje všetkým.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #36 kedy: 07. Október , 2006, 22:19:58 »

To je pravda, každý má rád iné aparáty. Ja napríklad nemám rád aparáty typu Plexi, Hiwatt a podobné vintage low gainy. Nie kvôli zvuku, ten by bol frekvenčne O.K., ale preto, že keď to má hrať tak ako sa patrí a sluší, s poriadnym sustainom, tak sa to musí huliť! A keď niečo pri hraní neznášam z hĺbky duše, tak to je vyhulený aparát, ktorý mi reže do uší, bolí ma z toho hlava, a navyše človek pri takomto nastavení \"všetko doprava\" veža z ostatných nástrojov kapely nemá a skôr spoluhráčov tuší ako počuje. A ak zase použijem distortion, tak to nie je tá správna lampová farba skreslenia, ale taká zmeska ... Atenuátor mi zasa pripadá ako vecička, ktorá zbytočne ničí koncové lampy, pre mňa ako chudobného muzikanta je vežký luxus každú chvížu meniť trvalým preťažením opotrebované lampy.

Nakoniec, práve z toho dôvodu som si teraz urobil radosť a kúpil si 4x12 box. Ten totiž zabezpečí, aby ma bolo všade v okolí aparátu dobre počuť, ale pritom yby som to nemusel pridávať do nepríčetna. Takto si hrajem v príjemnej strednej hlasitosti a pritom ma spoluhráči pekne počujú, a aj ja počujem ich. A posluch sa mi takmer nemení, keď uhnem meter od repráka doprava či dožava.

Čo sa mi páči, to je zvuk ako osemstovka, pekne hladký a bez štrkopieskov, ale s lepším sýtejším skreslením, takže tón má šťavu a sustain aj bez toho, aby to revalo ako nepríčetné. V súčasnosti som so svojím zvukom spokojný, lebo popísanú farbu tónu mi môj aparát vie spraviť bez problémov.

Ale trebárs taký Progrocker by ma za toto, čo som napísal, asi ukameňoval B) .

Naposledy upravil predator, : 07.10.2006 o 23:22
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #37 kedy: 08. Október , 2006, 08:54:10 »

Možno nielen Progrocker...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #38 kedy: 08. Október , 2006, 11:05:41 »

predator napísal:
Citácia
To je pravda, každý má rád iné aparáty. Ja napríklad nemám rád aparáty typu Plexi, Hiwatt a podobné vintage low gainy. Nie kvôli zvuku, ten by bol frekvenčne O.K., ale preto, že keď to má hrať tak ako sa patrí a sluší, s poriadnym sustainom, tak sa to musí huliť! A keď niečo pri hraní neznášam z hĺbky duše, tak to je vyhulený aparát, ktorý mi reže do uší, bolí ma z toho hlava


To ja zas prave milujem, ved o tom je rock n roll nie? Žmurk To je cele subjektivne, ja velky sustain z aparatu nepotrebujem, mam ho z gitar az az, skor uprednostnim citatelny, surovy a prirodzeny zvuk a ten z novych aparatov proste nedostanem.


Citácia
Atenuátor mi zasa pripadá ako vecička, ktorá zbytočne ničí koncové lampy, pre mňa ako chudobného muzikanta je vežký luxus každú chvížu meniť trvalým preťažením opotrebované lampy.


Nesuhlas, pouzivam ich uz roky a nebadam ziadne nadmerne opotrebovavanie lamp. Idealne na domace hranie.

Citácia
Čo sa mi páči, to je zvuk ako osemstovka, pekne hladký a bez štrkopieskov, ale s lepším sýtejším skreslením, takže tón má šťavu a sustain aj bez toho, aby to revalo ako nepríčetné.


JCM800 je tiez potrebne riadne vyhulit a je to riadne hlasny aparat tiez, nic sa neda robit.

Citácia
Ale trebárs taký Progrocker by ma za toto, čo som napísal, asi ukameňoval B)


Napisal si svoj nazor, kazdy mame myslim uplne inu predstavu o \"idealnom\" zvuku. Je fajn, ked si napiseme vlastny nazor a pohlad na vec, takze Ta ozaj nemam dovod za nic ukamenovat. Žmurk

Naposledy upravil progrocker, : 08.10.2006 o 12:06
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.