Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 13:30:50
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: VOX ac30 na tvrde rockove styly  (Prečítané 41134 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
virus
nováčik
*
Príspevkov: 57


« kedy: 10. Október , 2006, 17:05:45 »

Pocul som ze toto kombo je vsestranne a niekto mi hovori,l  ze na nom clovek zahra aj metal.
Zaujimalo by ma ci je to pravda, ci sa vyrovna v tvrdsej sfere zvukov aj marshallom a im podobnym.
 
Ja konkretne hram grunge (obac makksie skresleni obcas cisty kanal prevazne tvrdsie skreslenie) a rozmyslam nad nim.

Naposledy upravil roberto, : 10.10.2006 o 18:14
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 10. Október , 2006, 17:17:44 »

Predvcerom som nanho hral, je to prijemny aparat pokial nepatris do kategorie gitaristov: \"Viac gain, viac gitarista\"
Je to skor makke skreslenie, ale pomerne stiplavy zvuk vo vyssich stredoch ~ viac vintage. Ja by som ho dokazal vyuzit, neviem ci by sa hodil tebe.
Pokial si ho skusal a sedel ti, tak si ho vezmi.. je to na tebe.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 10. Október , 2006, 17:27:52 »

AC30 ma velmi pekny trblietavy cisty zvuk, skresleny zvuk ma taky stiplavy, tensi, nema vela basov, ale crunchu ma dost. Nedostanes z neho hutnost a charakter Marshalla vybudeneho, ale inak je to vynikajuci aparat hlavne na starsiu muziku (classic rock, blues, country), ale viem si ho skvelo predstavit aj v pope atd. - podla mna dost vsestranny.
Navyse cisty zvuk Voxov mi vzdy sedel viac ako (pre mna) moc bluesovy cisty zvuk Fendrov, ale to je aj tym, ze ja mam radsej celkovo klasicke britske aparaty ako americke. Vcera sme s Robertom akurat chvilu jeden skusali, sice to nebol uplne autenticky, ale zvukovo sa mi osobne celkom pacil. Ak by si zhanal starsi AC30, odporucam skusit zohnat vyrobeny od konca 60tych po koniec 70tych rokov.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 10. Október , 2006, 17:40:38 »

virus napísal:
Citácia
...niekto mi hovori,l  ze na nom clovek zahra aj metal....


Ked ho dobre nakrmis nejakym metalovym skreslovatkom, urcite to bude hrat dobre, ale ze by to bol aparat vhodny zrovna na metal, tak to asi nie.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 10. Október , 2006, 18:12:58 »

rastis napísal:
Citácia
virus napísal:
Citácia
...niekto mi hovori,l  ze na nom clovek zahra aj metal....


ale ze by to bol aparat vhodny zrovna na metal, tak to asi nie.


Veru, skor si pusti Shadows - Apache, to ma fakt od metalu dost daleko. :) Kupovat Vox AC30 s tym, ze chces hrat metal by bolo ehm - prinajmensom neuvazene.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 10. Október , 2006, 19:14:42 »

Hral som na festivaloch cez leto cez VoxAC30 a hral super. Na grunge v pohode, ale do metalu asi nie. Nema take spodky. Skusal som hrat do neho aj spolu MarshallGuvNor a to mu moc nesedelo. Dost sa zachlastaval v basoch. Kedy si ho dokrmil napr. Tubescreamerom, alebo Boss SD-1tkou, tak by to hralo super grungovo. Zvuk by bol pekny stredovy s gulatymi basmi a stiplavymi vyskami.
Zaznamenané
virus
nováčik
*
Príspevkov: 57


« Odpoveď #6 kedy: 10. Október , 2006, 20:25:30 »

Nehovorim ze na tom chcem hrat metal ale ja hram taku tvrdsiu muziku zhruba ako alice in chains tvrdsie urcite nie. Nemam este ziadne skusenosti s lampovimi  aparatmi (na ziadnom som nehral co je asy chyba) tak sa pytam
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #7 kedy: 10. Október , 2006, 20:46:09 »

virus napísal:
Citácia
Nehovorim ze na tom chcem hrat metal ale ja hram taku tvrdsiu muziku zhruba ako alice in chains tvrdsie urcite nie. Nemam este ziadne skusenosti s lampovimi  aparatmi (na ziadnom som nehral co je asy chyba) tak sa pytam

Treba vyskusat a porovnat, ale na typ muziky AliceInChains by to chcelo trochu viac spodkov. Aj ked by som sa moznoze v hladani venoval skor britskym aparatom.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 10. Október , 2006, 20:58:43 »

Tie AC30 sa dost lisia, co som cital v zvuku podla toho, kedy boli vyrobene. A takisto sa tam davalo viacero reprakov, od Greenbackov cez ine Celestiony, potom Vox ma nejake Blue Alnico repraky a bohviekolko inych este. Takze nie je Vox AC30 ako Vox AC30. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #9 kedy: 10. Október , 2006, 21:03:02 »

progrocker napísal:
Citácia
Tie AC30 sa dost lisia, co som cital v zvuku podla toho, kedy boli vyrobene. A takisto sa tam davalo viacero reprakov, od Greenbackov cez ine Celestiony, potom Vox ma nejake Blue Alnico repraky a bohviekolko inych este. Takze nie je Vox AC30 ako Vox AC30. :)

Branik urcite. Ja som videl AC30 s Greenback, Vintage30 a aj s AlnicoBlue. Tu som na nom hral s nejakymi NoName Celestionami. A este som si isty, ze v starsom obdobi sa robili ako 4diery (podobne Plexi hlavam). Mam aj nejake fotky v praci. Takze tam rozdiely urcite budu. Do nedavna sa vyrabali vyhradne v UK, ale mam podozrenie, ze sa uz \"tlacia\" aj vo vychodnych krajinach.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 10. Október , 2006, 21:05:21 »

Oni boli aj viacere verzie (AC30 a nejake pismenko). Foter ho kedysi mal a ze sa oklamal prave na tom, ze naslepo kupil verziu, ktora bola absolutne neskreslitelna. Potom to riesil nahodenim DiMarzio X2N, ktore to dokazali prevalit :). To bol inak koniec 70-tych. Potom sa toho zbavil a kupil Acoustic 164 kombo.

Naposledy upravil rastis, : 10.10.2006 o 22:06
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #11 kedy: 10. Október , 2006, 21:33:58 »

dr.karpathorky napísal:
Citácia
Do nedavna sa vyrabali vyhradne v UK, ale mam podozrenie, ze sa uz \"tlacia\" aj vo vychodnych krajinach.


Ano, teraz sa robi jeden model AC30 v Cine, inak ich tusim v UK vlastni firma Korg teraz. Vox manici sa vsetci zhoduju, ze najlepsie Voxy boli zhruba v rokoch 1967-1975, co som cital. Tie skorsie boli strasne nespolahlive, sa prehrievali moc.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #12 kedy: 10. Október , 2006, 22:06:37 »

AC-30solidstate
AC-30twin
AC-30supertwin
AC-30C
AC-30CC
AC-30TB
AC-30TBR
AC-30TBX
tieto oznacenia som nasiel na ich stranke a to nepocitam tie, kde napr. AC-30TB sa robil s/bez reverbu, tremola, ine repraky, 1x12 alebo 2x12, .....

link:
http://www.voxshowroom.com/equipment/

Naposledy upravil dr.karpathorky, : 10.10.2006 o 23:07
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #13 kedy: 08. November , 2007, 16:56:32 »

Trebárs gitarista od Stone Temple Pilots používa Vox a hrá mu to super.A je to pomerne nadupaná muzika.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #14 kedy: 08. November , 2007, 17:29:09 »

a keby sa to pouzilo ako hlava ? utiahli by el84ky nejaky 4x12 asi nie co ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 22 otázok.