Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. Apríl , 2024, 16:36:46
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: VOX ac30 na tvrde rockove styly  (Prečítané 41118 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 08. November , 2007, 17:31:15 »

a keby sa to pouzilo ako hlava ? utiahli by el84ky nejaky 4x12 asi nie co ?

Preco by neutiahli? 100w 4x12 moze byt idealna na Vox AC30. Milos by mohol opisat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #16 kedy: 08. November , 2007, 17:48:03 »

jasne, ze hej :) aj na 5kW bednu by si mohol zapojit a zosik by to utiahol, pokial je samozrejme zachovana impedancia boxu
« Posledná zmena: 08. November , 2007, 17:48:49 od mario bross » Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #17 kedy: 08. November , 2007, 17:59:41 »

jasne, ze hej :) aj na 5kW bednu by si mohol zapojit a zosik by to utiahol, pokial je samozrejme zachovana impedancia boxu

tak je jasne ze ked zapojis 5kw bednu tak sa nic nestane ak impedancia sedi. ale ja som myslel aky to bude mat zvuk. tuhost reprakov vyssich vykonov je vacsia a zvukovo potrebuju vybudit aby si dostal pozadovany zvuk. takze chcelo by to nie teoretika ale praktika kto to uz vyskusal. ci taka 4x12 bedna tlacila s tym ac30 zosikom.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #18 kedy: 08. November , 2007, 18:08:53 »

tak je jasne ze ked zapojis 5kw bednu tak sa nic nestane ak impedancia sedi. ale ja som myslel aky to bude mat zvuk. tuhost reprakov vyssich vykonov je vacsia a zvukovo potrebuju vybudit aby si dostal pozadovany zvuk. takze chcelo by to nie teoretika ale praktika kto to uz vyskusal. ci taka 4x12 bedna tlacila s tym ac30 zosikom.

to uz je ina vec, ale tak divne si formuloval tu prvu otazku :) je jasne, ze na zvuk to vplyv mat bude. nevybudia sa tak ako keby bol reprak "na mieru". cize zvuk bude tuhsi a nebude tam pocutelne skreslenie z reprakov

EDIT: a este doplnim, ze aj keby si tam dal EL34 aj 6L6, tak to tiez nevybudis ( hovorime o rovnakom vykone ci uz s EL84 alebo EL34)
« Posledná zmena: 08. November , 2007, 18:10:50 od mario bross » Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #19 kedy: 08. November , 2007, 18:16:12 »

to uz je ina vec, ale tak divne si formuloval tu prvu otazku :) je jasne, ze na zvuk to vplyv mat bude. nevybudia sa tak ako keby bol reprak "na mieru". cize zvuk bude tuhsi a nebude tam pocutelne skreslenie z reprakov

EDIT: a este doplnim, ze aj keby si tam dal EL34 aj 6L6, tak to tiez nevybudis ( hovorime o rovnakom vykone ci uz s EL84 alebo EL34)

tak tak. akurat tuna zaujemca by mohol mat alternativu na ten metal ze aparat ac30 by mal ako vyborny zaklad a ak by to napojil na nejaku vacsiu bednu tak by mohol to vyuzivat aj na ten hutnejsi zvuk. ale to by chcelo odskusat ako by sa to chovalo a vybrat nejaku s vacsou litrazou aby bolo pocut aj tie basy. z takeho malickeho komba tie basy sa nemaju kde zobrat.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #20 kedy: 08. November , 2007, 18:17:54 »

hej a hlavne z EL84. na hutne basy treba 6L6 tie EL34 su tak do stredov, ale tiez dobry zvuk
Zaznamenané

Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #21 kedy: 08. November , 2007, 18:29:36 »

Ja som sa stal majitelom Vox AC30S/TT (top tail) hlavy z roku 1963. Je v perfektnom stave a na to ze to ma asi vyse 44 rokov to hra paradne. Nemam to dlho, a na velku bednu som to este neskusal, zatial len na 2x12 a myslim ze ten zvuk ma vsetko co ma mat, teda to co od neho cakam. Samozrejme ze hlavne hra v stredovom pasme, ale ma aj dost vysok aj basov. Verim tomu ze keby sa pripojil 412 box ze by ziskal vacsi objem a hutnost, 120w box utiahne v pohode, viac krat som pocul ako to hra. Nap. Paul McCartney dodnes pouziva na turne dva taketo halfstacky hlava AC30 a 412 box, samozrejeme na gitaru. Na basu ma murik bedni mesa boogie a bass 400+ hlavy.
Hodim na forum dake fotky a co to sa budem snazit napisat o mojej starkej. Zatial jedna.
Brano by zatial mohol napisat jeho prve dojmy, ked to pocul.
BTW: Ta seda mys je na ovladanie tremola, po kliknuti sa vypne/zapne.


* 2907_3.JPG (94.72 KB, 640x480 - prehliadnuté 468 krát.)
« Posledná zmena: 08. November , 2007, 19:39:46 od Milos1 » Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 08. November , 2007, 19:14:04 »

nevybudia sa tak ako keby bol reprak "na mieru". cize zvuk bude tuhsi a nebude tam pocutelne skreslenie z reprakov

U aparatov tohto typu to moze byt aj pozitivum.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 08. November , 2007, 19:15:15 »

hej a hlavne z EL84. na hutne basy treba 6L6 tie EL34 su tak do stredov, ale tiez dobry zvuk

To sa vazne neda tak generalizovat. Kopec ampov s EL34 ma velmi tuhe a pevne basy.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #24 kedy: 08. November , 2007, 19:22:12 »

Brano by zatial mohol napisat jeho prve dojmy, ked to pocul.

Este raz blahozelam k zaujimavemu aparatu. Chvilku som to pocul v Onboarde na nejakej Vox 2x12 bedni a dost sa mi to veru pozdavalo. Ma to typicky zvuk Voxov, aky si predstavujem: cinkavy, stiplavy a celkovo prijemny. Nepocul som to moc vybudene, ale zdalo sa, ze kresli celkom ochotne, asi od 40% hlasitosti. Je to prijemny muzikalny aparat, nie je to masina na hardrock, ale hodi sa na viacero zanrov, dokonca aj na jazz. Jednoznacne sa podla mna viac hodi na Fendre a single ako na humbuckery. Oproti novym cinskym Voxom sa mi javil ovela hutnejsi a menej vyskovy. Viac zatial neviem povedat, kedze som to pocul len chvilku. Milos, musis dojst k nam do pivnice, ked budeme mat poriesene nahravanie a potom to realne zhodnotime. Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #25 kedy: 08. November , 2007, 19:22:29 »

U aparatov tohto typu to moze byt aj pozitivum.

to je jasne. preto som nenapisal, ci je to vyhoda alebo nevyhoda Žmurk

To sa vazne neda tak generalizovat. Kopec ampov s EL34 ma velmi tuhe a pevne basy.

preco? je vseobecne zname, ze EL34 ma viac stredovejsi zvuk. jasne moze zniet hutne, ale 6L6 moze zniet este hutnejsie. je jasne, ze aj nemusia, ale neviem ci by EL34 porazili v rovnakom zapojeni 6L6 v hutnosti. ale zas je o subjektivne
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #26 kedy: 08. November , 2007, 19:24:17 »

preco? je vseobecne zname, ze EL34 ma viac stredovejsi zvuk. jasne moze zniet hutne, ale 6L6 moze zniet este hutnejsie. je jasne, ze aj nemusia, ale neviem ci by EL34 porazili v rovnakom zapojeni 6L6 v hutnosti. ale zas je o subjektivne

Podla mna EL34 maju vseobecne ovela hutnejsi zvuk ako 6L6, ale bavim sa o vintage ampoch. Porovnaj si vytoceny stary Marshall alebo Hiwatt vs Fender alebo nejaky stary Mesa Boogie. EL34 su pre moje ucho viac muzikalne lampy.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #27 kedy: 08. November , 2007, 19:27:57 »

Podla mna EL34 maju vseobecne ovela hutnejsi zvuk ako 6L6, ale bavim sa o vintage ampoch. Porovnaj si vytoceny stary Marshall alebo Hiwatt vs Fender alebo nejaky stary Mesa Boogie. EL34 su pre moje ucho viac muzikalne lampy.

no ale ty ratas s vytocenym HIWATTom alebo Marshallom. skus porovnavat na 25% hlasitosti a takisto aj rovnaku znacku. cize dva Marshally a v jednom EL34 a v druhom 6L6 vytocenych na rovnako :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 08. November , 2007, 19:46:19 »

Podla mna EL34 maju vseobecne ovela hutnejsi zvuk ako 6L6, ale bavim sa o vintage ampoch. Porovnaj si vytoceny stary Marshall alebo Hiwatt vs Fender alebo nejaky stary Mesa Boogie. EL34 su pre moje ucho viac muzikalne lampy.
Snad si si ale vedomy, ze to su kontrukcne ine zosilnovace, takze toto porovnanie je dost zcestne.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 08. November , 2007, 19:52:36 »

Hiwatt zdaleka tak "neburaca", ako Mark II
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.108 sekund, 22 otázok.