Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 11:25:03
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: VOX ac30 na tvrde rockove styly  (Prečítané 41163 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #30 kedy: 08. November , 2007, 19:57:29 »

a ten bol osadzany tusim 6L6, takze to o niecom svedci
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #31 kedy: 08. November , 2007, 20:33:25 »

este si k tomu priratajte vlastnu fyziologicku krivku ucha. kazdy pocuje inak  Zdravíčko
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #32 kedy: 08. November , 2007, 20:38:18 »

myslim, ze ten rozdiel je tam velky a da sa rozoznat
Zaznamenané

pejso
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 139



« Odpoveď #33 kedy: 08. November , 2007, 23:45:59 »

progrocker napísal:

Branik urcite. Ja som videl AC30 s Greenback, Vintage30 a aj s AlnicoBlue. Tu som na nom hral s nejakymi NoName Celestionami. A este som si isty, ze v starsom obdobi sa robili ako 4diery (podobne Plexi hlavam). Mam aj nejake fotky v praci. Takze tam rozdiely urcite budu. Do nedavna sa vyrabali vyhradne v UK, ale mam podozrenie, ze sa uz \"tlacia\" aj vo vychodnych krajinach.

Majo, musím ťa poopraviť, to bola 6 diera, jednu som kedysi mal. Kúpil som ju v Brne od vtedy známeho gitaristu známej kapely. Zasvet si dnes nespomeniem akého gitaristu akej kapely...
Zaznamenané

Gibson Les Paul 1995, Fender Stratocaster z r. 79, Fender Jazz bass z r 72, Precision z r. 78 ... , Marshall 1987 Plexi, VOX AC-30 orig. r.v. 1964, Fender Blues Junior, VOX AC-15 handwired Herritage, 1936 Marshall box s Greenback, Marshall Class 5 ...
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #34 kedy: 08. November , 2007, 23:53:19 »

este si k tomu priratajte vlastnu fyziologicku krivku ucha. kazdy pocuje inak  Zdravíčko

a hlavne:

http://en.wikipedia.org/wiki/Fletcher-Munson_curves

vdaka comu je vlastne takmer kazdy "bezny" test z urciteho pohladu o hovne :D
Zaznamenané

Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #35 kedy: 09. November , 2007, 00:04:23 »

« Posledná zmena: 09. November , 2007, 00:13:18 od Milos1 » Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #36 kedy: 09. November , 2007, 00:07:00 »

este si k tomu priratajte vlastnu fyziologicku krivku ucha. kazdy pocuje inak 


a hlavne:

http://en.wikipedia.org/wiki/Fletcher-Munson_curves

vdaka comu je vlastne takmer kazdy "bezny" test z urciteho pohladu o hovne :D


hlavne ze na podiu tlakovy zvuk  z basy zlomi chbticu a kilo z gitary da kvalitnu pecku na zaludok.  Bavím sa skvele

no a to je vlastne princip preco sa kazdy gitarista sa prepracuje k Marshalovym strackom a murom z bedni, lebo kazdy je po case uz bohuzial hluchy ako poleno.  ?§!.

ale ono sikovny technik ktory neni este hluchy urobi vacsinou dobry zvuk takze sa nic nedeje.  Zdravíčko


Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #37 kedy: 09. November , 2007, 00:18:08 »

Hiwatt zdaleka tak "neburaca", ako Mark II

Co to je buracat? Jasne, ze nerobi dz dz dz ako Mesa ale dynamikou a udernostou strci Mesu kompletne vies kam. Žmurk Pritom sa tvrdi ze EL34 nemaju udernost a razanciu 6L6. Preto tvrdim, ze je odveci generalizovat ako hraju tieto lampy. Zalezi najma od schemy a konstrukcie ampu.
« Posledná zmena: 09. November , 2007, 00:19:03 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
acdc100
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 246


« Odpoveď #38 kedy: 09. November , 2007, 00:57:02 »

..Progi..postavíme to vedľa toho môjho DUAL RECTIFIERA s dvomi boxami MESA 4X12 RECTO Huh! ..dáme do toho Gibsona a som zvedavý na tú dynamiku... ha ha ha..keď hovoríš negeneralizovať, tak negeneralizujem, sú to odlšné aparáty, obidva výborné...chodí sem kopec mladých gitaristov, tak im nedávaj do hlavy takéto kaleráby...
Zaznamenané
pejso
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 139



« Odpoveď #39 kedy: 09. November , 2007, 00:59:40 »

..Progi..postavíme to vedľa toho môjho DUAL RECTIFIERA s dvomi boxami MESA 4X12 RECTO Huh! ..dáme do toho Gibsona a som zvedavý na tú dynamiku... ha ha ha..keď hovoríš negeneralizovať, tak negeneralizujem, sú to odlšné aparáty, obidva výborné...chodí sem kopec mladých gitaristov, tak im nedávaj do hlavy takéto kaleráby...

to moožte, len tam nesmiem postaviť moju stofku plexi  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Gibson Les Paul 1995, Fender Stratocaster z r. 79, Fender Jazz bass z r 72, Precision z r. 78 ... , Marshall 1987 Plexi, VOX AC-30 orig. r.v. 1964, Fender Blues Junior, VOX AC-15 handwired Herritage, 1936 Marshall box s Greenback, Marshall Class 5 ...
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #40 kedy: 09. November , 2007, 01:01:39 »

to moožte, len tam nesmiem postaviť moju stofku plexi  Bavím sa skvele

Takisto by nad Mesou mala navrch co sa tyka udernosti a reakcie na hracov uder. Samozrejme v nastaveni s porovnatelnym skreslenim.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #41 kedy: 09. November , 2007, 01:16:55 »



Daj este fotku criev.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
acdc100
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 246


« Odpoveď #42 kedy: 09. November , 2007, 01:18:57 »

 ha ha ha ha ha ha..radšej na zdavie...píše sa tu o použiteľnosti VOX AC 30 na tvrde rockove štýly...Progy..ako som Ťa videl hrať v svojej obývačke..zrejme im neholduješ...plávaš v iných vodách......VOX je super....PLEXI je bomba, najlepší amp na svete..za tým stojím, ale opakujem...dones VOXA... dajme RECTO a budeme spolu hrať pri podobnom nastavení trebárs NEVER AGAIN od NICKELBACK, alebo WHAT IF od CREED.. stavím 5000 + fľašu whisky, že traja zo štyroch zubných lekárov odporučia na tvrdý rock to RECTO... Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #43 kedy: 09. November , 2007, 01:23:48 »

plávaš v iných vodách, stavím 5000 + fľašu whisky, že traja zo štyroch zubných lekárov odporučia na tvrdý rock to RECTO... Na zdravie!

To je jasne, o tom sa nema vyznam bavit. Pre mna ale niekedy neznamena "tvrdost rocku = co mozno najviac gainu". Na ten Creed alebo Nickelback je jasne vhodna Mesa. Ja by som si ale radsej zahral Apache od Shadows na Voxe s dobrym Stratom. :) V kazdom pripade na zdravie Na zdravie!, dnes sme boli s Robertom a Imbusom pivnicabovat, poskusali sme aparaty, dobre si zahrali, dali pivka a boli sme nadseni z jedneho stareho japonskeho Greca, lawsuit Stratocastra.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
acdc100
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 246


« Odpoveď #44 kedy: 09. November , 2007, 01:32:05 »

..kua..niekedy by som s Vami šiel...inak medzi nami, Tvoj HI.WATT je tiež bomba, keby som do neho pichol SHREDMASTER a GIBSON, natočím tam taký istý šťavnatý zvuk, ako na PLEXI, alebo RECTE..čiže mi to v poslednej dobe príde, ako márnenie času...Sú to všetko špičkové veci a ideálne by bolo vlastniť po jednom kuse z každého...ale vo všeobecnosti na tému rock..keď chce niekto prasárnu..to RECTO to plní celkom poslušne..  Som frajer
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.