Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 07:00:36
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: VOX ac30 na tvrde rockove styly  (Prečítané 41111 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #75 kedy: 04. Marec , 2015, 17:57:48 »

...stara tema, ale nevadi  :)

velmi sa mi lubi na tomto videjku zvuk staruckeho Voxu s Les Paulom (miestami krasne plexoidne)  



« Posledná zmena: 04. Marec , 2015, 18:33:09 od mr. redwine » Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #76 kedy: 04. Marec , 2015, 18:17:07 »

link?
Zaznamenané

mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #77 kedy: 04. Marec , 2015, 18:34:07 »

link?

sorry  :)
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #78 kedy: 04. Marec , 2015, 18:36:41 »

Voxy su fajn na taketo zvuky. Mne sa tiez toto lubi. Kopec 70s kapiel inak hralo a najma nahravalo na Vox AC30 s Les Paulami, sam som prekvapeny touto castou kombinaciou.

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #79 kedy: 04. Marec , 2015, 19:02:45 »

Machine head od DP bol toceny na Vox AC30. :)

- toto je brutal! Uz o par dni mam doma HW AC30tku, neviem sa dockat.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #80 kedy: 04. Marec , 2015, 19:45:50 »

Machine head od DP bol toceny na Vox AC30. :)

- toto je brutal! Uz o par dni mam doma HW AC30tku, neviem sa dockat.  Bavím sa skvele

Pekny zvuk, taky tensi uchrapcany Hiwatt. Maju k sebe obcas dost blizko. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #81 kedy: 05. Marec , 2015, 15:20:37 »

Hento co ste tu dali je taky dietny chrunch.
Ked das spravne gradovane lampy tak z LP cez VOXa das aj Judast Priest  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 06. Marec , 2015, 09:00:30 od brdo prvy » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #82 kedy: 05. Marec , 2015, 15:31:19 »

Hento co ste tu dali je taky dietny chrunch.
Ked das spravne gradovane lampy tak z LP cez VOXa daj aj Judast Priest  Bavím sa skvele


Len potom sa to uz zacina s humbuckermi riadne blatit. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #83 kedy: 05. Marec , 2015, 18:19:25 »

Len potom sa to uz zacina s humbuckermi riadne blatit. :)
To ozaj neviem odkial mas... Mne to vzdy hra s LP ovela viac pevnejsie/konkretnejsie, nez so singlami. Single k Voxu idu, ale akurat tak po crunch. Potom uz ovela radsej HB. Hlavne na mikrofon.

Aspon moja skusenost.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #84 kedy: 05. Marec , 2015, 18:34:56 »

To ozaj neviem odkial mas... ...

to tvrdi stale, odkedy ho poznam :)
Zaznamenané
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #85 kedy: 05. Marec , 2015, 19:29:48 »

Ked uz je rec o vox ac, Branko ty si tusim spominal ze si hral na tu AC30TB/X alebo kto to poznate..
co je to za amp ? chcel by som si ho niekedy skusit. Mam teraz ac15cc1, to je ta starsia cina a hra to super ale mozno by som presiel na 30ku..
Viem ze hentie starsie anglicke (korg) nemaju master atd.. jeden clovek na ceskom fore ma od nich odhovaral, vraj to malo zle navrhnute signalove cesty a brumelo to a problemy s prehrievanim a pod.. ze su precenovane..neviem co je natom pravdy. Ako jasne da sa ist do tych HW ale mne sa paci ten klasicky look ac30ky  :)


Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #86 kedy: 05. Marec , 2015, 19:45:59 »

Ked uz je rec o vox ac, Branko ty si tusim spominal ze si hral na tu AC30TB/X alebo kto to poznate..
co je to za amp ? chcel by som si ho niekedy skusit. Mam teraz ac15cc1, to je ta starsia cina a hra to super ale mozno by som presiel na 30ku..
Viem ze hentie starsie anglicke (korg) nemaju master atd.. jeden clovek na ceskom fore ma od nich odhovaral, vraj to malo zle navrhnute signalove cesty a brumelo to a problemy s prehrievanim a pod.. ze su precenovane..neviem co je natom pravdy. Ako jasne da sa ist do tych HW ale mne sa paci ten klasicky look ac30ky  :)



Ja som hral na AC30/6TB - to bol masaker, neuveritelne dobre to mlaskalo so singlami (neck) na crunch sounde, vyborne to pracovalo s akoukolvek krabicou... vedel som z toho spravit tucny cisty, tenky cisty (jak ked niekto nevie nastavit vox), tucny crunch - az sa kombo triaslo a fakt poctivy rockovy drive, ale to uz s HB. Pre mna je toto masterpiece kombo od Voxu. A to nepisem, ze aky to ma sound, ked to jumpnem - medzi sebou kanaly, podobne ako na plexi.

V skusobni mam Vox AC30, ale klasicky 4dierovy panel, ktory takisto jumpujem. Tiez super, ale nema az take gule jak ta 6TBcka.

No... a som zvedavy na HW seriu a az som nervozny z porovnavania.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #87 kedy: 05. Marec , 2015, 21:27:41 »

ono cele to AC30 aj s tymi pridavnymi pismenkami je strasne siroky pojem. jedine, co to spaja, je typicka kysna a EL84 v konci. inak to moze byt zvukovo takmer lubovolny aparat. znacka VOX uz bola vlastnena kedakym, vyrabalo sa to kadekde a hralo to vzdy kadejako. zazil som AC30, co kreslili a tahali jak prasa a zazil som take, co sa takmer nedali skreslit. a aj tie pridavne pismenka este nemusia moc zarucovat...
« Posledná zmena: 05. Marec , 2015, 21:28:19 od rastis » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #88 kedy: 05. Marec , 2015, 21:36:19 »

Inak tuto hra panko s HB a nemam pocit nejakeho zlievania, blatenia, atd...

Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #89 kedy: 06. Marec , 2015, 09:22:50 »

Len potom sa to uz zacina s humbuckermi riadne blatit. :)

Ty si sa tusim uz dlho z nikym nehadal ,ze  Bavím sa skvele
Nesmies dat base na plno a nic sa neblati.
Ono sa to chova podobne ako stare Mesa Boogie MK rada.Z basami musis opatrne a Treble treba smelo vytocit aby to zacalo tahat.
Potakom Cut to utahnes ,aby to nevrestalo jak 100W marsal a hotovo.
Inac tie TOP Boost VOXi ,tie museli tahat jak motorova pila (neviem , nemal som este taky ) lebo tie maju este jednu ECCcku za korekciami a to je uz skoro jak v MK2ke druhy kanal.
Ale ako som pisal uz hore, je to cele o spravne nagradovanych lampach.
Jak ECCky ,tak aj 84.Nie ze kupim bars co a to tam strcim.
84k treba mat z mensou citlivostou a do invertora dat zurivu ECCcku so slusnym ziskom ,ne naku skapacinu jak to obvikle seci robia, ze sa venuju prvym dvom lampam a do inevertora strcia bars co.
U Mastrovich aparátov to neni take zasadne ,ale u bezmastrovych je to dôlezite.Samozrejme ,ze zalezi na co dany VOX chces pouzivat .Na mierny crunch tam zase treba dat inac gradovane lampy.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.059 sekund, 23 otázok.