Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
16. Apríl , 2024, 17:15:20
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rozdiel medzi 8 a 16 ohm reproduktormi  (Prečítané 10328 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 12. Október , 2006, 13:54:17 »

Zaujimalo by ma,  do akej miery je ten rozdiel sposobeny odlisnym zvukom samtnych reproduktorov a do akej miery tym, ze vlastne zosilnovac pracuje s inou zatazov (teda vystupne trafi je v inom rezime, ci ako to funguje)
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #16 kedy: 12. Október , 2006, 15:47:32 »

Rozdiel by mohol spôsobiť aj to,že reprá sú v jednom boxe vyše vyhratejšie/staršie-novšie/
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #17 kedy: 12. Október , 2006, 20:22:39 »

Repra su v podstate rovnako stare a hraju od istej doby obom rovnako. Mozno na inom zosilovaci by to nerobilo len Imbus sa pytal, ci je rozdiel tak som sa podelil o moju skusenost :-).
Ci uz kupi 8 ohm/16ohm V30 kupi dobre ;-).
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 12. Október , 2006, 21:48:24 »

dr.karpathorky napísal:
Citácia
Rozdiel som nepocul, aj ked vyrobca nameral ine parametre. Rozdiely sa skor prejavuju v nizsis frekvenciach. Napr. basy zacinaju na 70Hz pri 16ohm a pri 8ohm nizssie cca 66Hz. Ale zbytok spektra by malo byt velmi podobne.

Toto som cital o Eminence. Maju rozdielne rezonancne frekvencie, zvuk je iny aj vo vyskach, niekto pisal.

!!Dalej Mesa Boogie pisu:
Citácia
When running a higher resistance (for example: 8Ohm output into 16Ohm cabiner), a slightly different feel and response will be eminent. A slight mismatch can provide a darker smoother tone with a little less output and attack. This response is a result of the amplifier running a bit cooler. Sometimes when using more than one cabinet a mismatch will be the only oprion

Zdroj: http://homepage.mac.com/mesaboogie/excab/excab1.html

Rastis, ty mas na Acousticu malo vysok, mas 16Ohm debnu na 8Ohm vystup - no ale snad ten zvuk nie je az o tolko \"darker\".
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 13. Október , 2006, 09:38:21 »

Vobec nemam malo vysok, ty to dezinpretujes :). Raz som si postazoval, ze ked chcem ostry prierazny skleneny cisty zvuk, musim mat vysky aj prezence naplno a vytiahnuty bright. A ze keby som chcel z nejakeho dovodu este ostrejsi, nemam uz kam tocit. Pisem o korekciach pred skreslenim. Pokial by mi islo o klasicke vysky, tak mam este k dispozicii 1 cenimeter na EQ :). Hlavne som bol vtedy trochu fascinovany Twin Reverbom, ktory je az zbytocne jak ziletka v krajnych polohach...

Sorry za OT :)
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.029 sekund, 22 otázok.