Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 04:01:48
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Poradte basu pre zaciatocnika  (Prečítané 5155 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Eweril
nováčik
*
Príspevkov: 21



« kedy: 17. Október , 2006, 17:06:51 »

no, prave som sa rozhodla pre basu... prave si nejaku zhanam...nema niekto z vas nejake uzitocne rady do zivota basaka, napr. comu sa vyvarovat a naopak... dobre rady sa vzdy zidu B)

Naposledy upravil rastis, : 17.10.2006 o 18:17
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #1 kedy: 17. Október , 2006, 17:12:34 »

mne by sa zisli take iste rady ale na solovku ....ha ha ha

Naposledy upravil majso, : 17.10.2006 o 18:35
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 17. Október , 2006, 17:19:29 »

Eweril - chces radu ohladne nastroja, zivota basaka (cky) alebo nejaku zivotnu filozoficku mudrost Žmurk ?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 17. Október , 2006, 17:56:40 »

Eweril napísal:
Citácia
...nema niekto z vas nejake uzitocne rady do zivota basaka, napr. comu sa vyvarovat a naopak... dobre rady sa vzdy zidu B)

Som sice gitarista, ale nie je to nic zvlastne:
Bud na ludi dobra. Nejedz privela mastneho. Obcas si nieco precitaj a trochu sa prejdi. Snaz sa zit v klude a mieri s ludmi vsetkych narodnosti a vyznani.
Zaznamenané

Eweril
nováčik
*
Príspevkov: 21



« Odpoveď #4 kedy: 17. Október , 2006, 19:54:00 »

hmm, tak ta posledna rada sa naozaj zide... ale popravde skor by mi nazaciatok stacilo nieco ohladom nastroja, neskor by som sa dostala k ostanym veciam.. Beeee
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 17. Október , 2006, 20:24:44 »

kup si taku, co ma 4 struny. - a elektricku...

dalsie odpovede by sa odvijali od toho, aky mas aparat, aku muziku chces hrat, ci mas kapelu, skusenosti a podobne... napis nieco viac a poradime ti. uvidis
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #6 kedy: 17. Október , 2006, 20:37:05 »

este by som kuba doplnil - aky mas rozpocet? inac to kubriel zhrnul totalne.
Zaznamenané

o-yep sro
Blondyn
nováčik
*
Príspevkov: 11



« Odpoveď #7 kedy: 17. Október , 2006, 20:55:01 »

Povecsine je to tak.

Ak si sa rozhodla pre basu, je dobre ak ovladas gitaru ako tak alebo najlepsie klavir. Ak vsak neovladas ani jeden z hudobnych nastrojov, v tom pripade, skor nez si nejaku basu kupis, pokusa si ju od niekoho poziciat. Pohars par dni a presbedcis sa ci je to naozaj to co chces. Ak dojde ku kupe, odporucam ti vyhladat niekoho skusenejsieho kto ti s tym pomoze osobne. Je velmi vela nastrojov a pitat si radu je pomerne dost narocne, niekedy je to ako s ihlou v kope sena. Po skusenostiach ti mozem odporucit asi tieto nastroje. Po vacsine sa jedna o starsie nastroje, hlavne z toho dvovodu ze niesu cenovo narocne a velmi dobre sa hodia na trenovanie prstokladov. Prvy je pomerne tazky na vahu vola sa SUPERSTAR ( Jozef Raz ju pouzival v Elane) mala by si ju kupit od 2.000 - 4.000 sk. Ale je to ozaj velmi tazke drevo na krk. Dalsi taky nastroj je D-bass Cesko-slovenska kopia Rickenbacker2000-3000 sk. Z novych Azijskych tigrov ti neporadim nic.

Tak prajem vela uspechov v hudobnej kariere Žmurk
Zaznamenané
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #8 kedy: 17. Október , 2006, 21:27:56 »

kup si music mana sting ray. stoji sice trosku viac ako viac, ale je poprdeli... hodi sa na kazdy zaner a rada do zivota: na zlom nastroji sa zle uci.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #9 kedy: 17. Október , 2006, 21:40:17 »

myslim ze music mana si dievca tak skoro nekupi,napriek tomu ze je to paradny nastrojB)
Zaznamenané

o-yep sro
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #10 kedy: 17. Október , 2006, 21:53:57 »

nuz ale naucis sa na tom lepsie ako na iris bass :)))
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #11 kedy: 17. Október , 2006, 21:56:09 »

to hej,akurat ta cena je nemyslitelna pre zaciatocnika co ani nevie ci ho to vobec bude bavit.Beeee
Zaznamenané

o-yep sro
Eweril
nováčik
*
Príspevkov: 21



« Odpoveď #12 kedy: 17. Október , 2006, 22:51:20 »

co to vlastne je to music mana sting ray? to pocujem prvy krat...
noo, ja som ako totalny zaciatocnik na base (fakt sa musim priznat ze som ju drzala dva krat), na gitaru som hrala a teda obcas hram, ale tiez som viac menej zaciatocnik...
a co sa tyka rozpocnu, fakt nevykradam banku kazdy den, aj ked by sa mozno zislo...  Popiskujem si  ale tak do tych 5 litrov by na zaciatok hadam stacilo, a zaner? co ja viem, asi skor nieco metalovejsie... na jazz si netrufaam a discofil bars niesom
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 17. Október , 2006, 23:36:50 »

Eweril napísal:
Citácia
ale popravde skor by mi nazaciatok stacilo nieco ohladom nastroja, neskor by som sa dostala k ostanym veciam.. Beeee


Hovori sa, ze cim vacsi, tym lepsi. Žmurk ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Eweril
nováčik
*
Príspevkov: 21



« Odpoveď #14 kedy: 18. Október , 2006, 07:33:52 »

progrocker napísal:
Citácia
Eweril napísal:
Citácia
ale popravde skor by mi nazaciatok stacilo nieco ohladom nastroja, neskor by som sa dostala k ostanym veciam.. Beeee


Hovori sa, ze cim vacsi, tym lepsi. Žmurk ha ha ha




ha ha ha ha ha
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 18. Október , 2006, 08:39:37 »

blondyn to celkom dobre napisal. ale este je tu jedna alternativa. popozerat inzeraty hudobnich casopisov, tam sa obcas najdu aj dobre, aj lacne tigre. lenze po taku basu musis ist s niekym, kto ma par skusenosti...

stingray je jedna legendarna basgitarka, ktora ma hrat uplne vesmirne perfektne, no matkosafko urcite hovori o mikulasovom bezprazci, na ktorom nevie hrat ani mikulas, nieze este ty...  mozno do 6. decembra to zvladne a spravi nam solovy koncert v divadelnej kaviarni... alebo so safkom duo :woohoo:
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Eweril
nováčik
*
Príspevkov: 21



« Odpoveď #16 kedy: 18. Október , 2006, 20:48:17 »

no joo, niekto skusenejsi..ale jo, poznam jedneho basaka, fajn kamos...ten sa ponukol mi nieco zohnat, popozerat, poradit, otestovat... len skoda ze je z opacneho konca republiky...ale no co uz...

este by ma zaujimalo ci je nieco coho sa treba na zaciatok vyvarovat? nieco aby som nenabrala zle navyky abo take daco, sak chapete sraci, ze? (ehm, šraci... aby som vas neurazila nebodaj :lol:

a mozem sa aj ja dostavit na vyssie spominany koncert potom??Popiskujem si
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.092 sekund, 22 otázok.