Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 00:37:12
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: BJD 2006  (Prečítané 2312 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 23. Október , 2006, 15:53:56 »

Kedze sa k tomu nikto nema...Žmurk

Ja som sa zucastnil BJD v piatok. Mali to byt moje prve jazzaky tak som si ich chcel patricne uzit... Uz prva vec co ma prekvapila, bolo to ze sa to odohravalo v druhej sale ako predchadzajuce roky(ked som jazzaky uzrel v TV). Ako aj sam Lipa povedal, mysleli si ze tato je vacsia...
Prva kapela RHYTHM DESPERADOS (CZ) : Prijemne ma ta hudba prekvapila zmes funky a latino, trosku horsi zvuk, ale dalo sa to cakat pre prvu kapelu. Najkrajsi moment nastal ked saxofonista uprostred sola zahral frazu uvodnej melodie serialu Nemocnica na okraji mesta.

ELEMÉR BALÁZS GROUP (HU) - bolo to nieco odlisne, viac atmosferickejsie trochu mozno uspavacie, ale jednotlive vykony hudobnikov excelentne (solo perkusionistu alebo gitaristu...)

The KENNY GARRETT QUARTET (USA) - potom co som tohto typka videl na DVD z koncertu Milesa Davisa, som bol z neho na sracky. A co som ocakaval sa mi aj splnilo, prva skladba, trvajuca asi 25 min-brutalna mastenica pripominajuca Coltraneov Interstellar Space... Nasledujuce skladby som uz v pohode vedel zistit kde maju prvu... B) Krasna bola pomala skladba ked hral len Garrett s klavirom (a zdalo sa mi ze bez mikrofonu) Nakoniec sme si s nim aj zaspievali co  u publika( ktore bolo v tej chvili uz naozaj pocetne) vyvolalo velmi prijemne pocity (vtedy keby mi niekto tvrdil, ze na jazzovom koncerte sa neda zabavit, tak mu neuverim...)

RICHARD BONA (USA) - zaciatok jeho koncertu sa kvoli nazvuceniu skoro pretiahol az na pol jednej v noci. No od prvych tonov ma jeho hudba dostala (ani nie tak jeho hra na base ako jeho spev) Pacilo sa mi ako sa hrali s dynamikou. Zial asi v polovici koncertu som musel utekat na nocak, ktory aj tak meskal. Asi atmosferu jeho koncertu najlepsie vystihuju pohlady ludi, ktori ked som sa pomedzi nich snazil vyjst von, ako keby len vraveli: Ako mozes odist s takeho skveleho koncertu...

Celkovy dojem bol naozaj uzasny, na buduci rok ak sa bude dat pojdem urcite znovu, minimalne ak tu vsak bude hrat Richard Bona (lebo ma jeho hudba velmi oslovila...)
Viem, ze niektori clenovia fora boli aj v ine dni, tak ked budu mat cas nech tiez prispeju...
:)
Zaznamenané
sivko
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #1 kedy: 23. Október , 2006, 16:07:52 »

Ani nemam chut zit, ked prichadzam o take skvele koncerty...Jedine co ma drzi pri zivote je moj predpoklad ze zaznam z BJD budu davat tak ako doteraz kazdu sobotu na dvojke...ha ha ha
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.027 sekund, 22 otázok.